Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2020, 08:07   #1021
tomorrr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2018
Model: Tourneo Custom
Silnik: 170PS
Rocznik: 2017
Postów: 25
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Zgadzam sie z Wojciechem. To nie jest juz na taka skale jak w latach 90tych ale nadal sie zdaza i to regularnie. Kasa jest z tego tak wielka, ze nadal sa kreatywni.
Woda w paliwie? No kurde... Poki co naprawde nie trafilem na trefne paliwo tutaj - tankuje glownie w Zaglebiu Ruhry. Nie wiem jak jest na wschodzie :/
Tankujesz standardowy diesel czy tylko te "super diesly"?


Mowie o fakcie: zatankowalem i spalilem 3 litry wiecej na 100km przy takim samym stylu jazdy na tej samej trasie z wyraznie odczuwalnym spadkiem mocy plus 5 litrow adblue na 1kkm poszlo. To nie bylo paliwo w specyfikacji! Zdaje sobie sprawe, ze tzw. markowe stacje nie sa wyznacznikiem jakosci - jednak to jest jeszcze bardziej przerazajace, ze z "dobrych" stacji tankuje sie takie cos.

Piasek80 - Twoja wiara w prawo i jego przestrzeganie jest wielka.


Ostatnio edytowane przez tomorrr ; 23-01-2020 o 08:14
tomorrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2020, 17:34   #1022
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał tomorrr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tankujesz standardowy diesel czy tylko te "super diesly"?
W zasadzie tankuję Verva Diesel, czasami na Shellu V-Power bo po drugiej stronie ulicy gdzie mieszkam jest.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2020, 09:49   #1023
PRN
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2020
Model: Lexus
Silnik: 3,5
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Witam noszę się z zamiarem wzięcia samochodu na firmę za granicą, w holandii, tam mam działalność.
Słyszałem o tym że nowe 2.0 po 2017 są wadliwe, dlatego trochę się ich boję, nie wiem czy 2.2 2015-2017 nie byłby lepszy z przebiegiem do 100 tysięcy. No i pytanie czy nie wiecie coś na temat tego, czy może zostały wprowadzone jakieś poprawki w modelach 2019/20 eliminujące te wady przez które padały silniki?
Biorę pod uwagę też nowe vivaro z silnikiem 1.6 biturbo 2019 lub nowe 2.0 z 2020. Proszę o pomoc

Odnośnie wymiany olei, nie piszcie o wymianach co 40 do 60 tys, bo tak powiedzieli w serwisie. Później ludzie płaczą bo kupili samochód 3 letni i silnik słaby. W nowym samochodzie powinno wymienić się olej nawet i po pierwszym tysiącu, z racji docierania silnika (opiłki w silniku) później jeśli chcecie mieć silnik w dobrej zadbanej kondycji to musicie olej wymieniac co 15 tysięcy.
PRN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2020, 10:01   #1024
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
W nowym samochodzie powinno wymienić się olej nawet i po pierwszym tysiącu, z racji docierania silnika (opiłki w silniku) później jeśli chcecie mieć silnik w dobrej zadbanej kondycji to musicie olej wymieniac co 15 tysięcy.
opowiadasz bareizmy z epoki prl. kiedyś jakość i spasowanie były na zupełnie innym poziomie jak teraz.
zobacz olej w aucie po pierwzym przeglądzie na 15-20 tys km i poszukaj tam opiłków.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2020, 12:47   #1025
KasmarCK
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-03-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK4 kombi, KA
Silnik: 1.5 EcoBlue 120 KM, 1.2
Rocznik: 2019, 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
opowiadasz bareizmy z epoki prl. kiedyś jakość i spasowanie były na zupełnie innym poziomie jak teraz.
zobacz olej w aucie po pierwzym przeglądzie na 15-20 tys km i poszukaj tam opiłków.
Heh a może jednak jest coś na rzeczy... zobacz

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
spieszmy się kochać cylindry bo tak szybko odchodzą...
KasmarCK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2020, 15:22   #1026
PRN
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2020
Model: Lexus
Silnik: 3,5
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
opowiadasz bareizmy z epoki prl. kiedyś jakość i spasowanie były na zupełnie innym poziomie jak teraz.
zobacz olej w aucie po pierwzym przeglądzie na 15-20 tys km i poszukaj tam opiłków.
Chłopie nie ma czegoś takiego jak long life i wymiana co 60 tysięcy.. Ludzie biorą takie samochody w leasing na 3-5lat i tyle może wytrzyma.. Skoro się ma na kupno samochodu to powinno się mieć na dbanie o niego, dla własnego spokoju chociażby
PRN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2020, 22:53   #1027
jimi722
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-02-2010
Skąd: Warszawa
Model: Edge
Silnik: 2,0 238 KM
Rocznik: 2019
Postów: 45
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Witam
Nie często się wypowiadam, ale czytam cały czas forum.
Mam 8 szt. Ecoblue 170/185 KM.
Najstarszy 2017 -290 TYS. KM, kolejny 260 tys. KM, następny 250 tys. km, i dalej niższe przebiegi, ciężkie zabudowy, kontener, chłodnia,L4/ L5, kabina sypialna, winda.
Uważam za jeden z bardziej udanych silników po starym niezawodnym 2,4 TDCI 140 KM, mam jeszcze jednego wokół komina jeździ i ma 520 tys. km i wtryski (Denso) ani nic innego w silniku nie ruszane, ale wszystkie z tej serii były super, a miałem kilka sztuk.
W jednym Ecoblue padła w jednym Turbina przy 140 tys. KM.
Niestety wadą Ecoblue są wtryskiwacze Continentala, padają na potęgę i wymieniane seriami w każdym. Każdy, którego mam miał wymienane, a jeżdżę po Europie i duże przebiegi, więc po wymianie mam na nowo gwarancję 2 lata na wtryskiwacz pod warunkiem serwisowania.
Całe szczęście że wtryskiwacze się uszkadzają w taki sposób, że można spokojnie dojechać do serwisu
Czasami był problem z DPF, niestety po najnowszych aktualizacjach Forda, manualna regeneracja filtra przez serwis Forda jest kasowana przez najnowszy Soft.(dotyczy manualnej regeneracji wgrywanej przez serwis)
Obecnie w 2 szt. mam fabryczną ręczną regenerację filtra DPF
Rozrządy wymienione zgodnie z procedurą po 240 tys. KM.
Naprawdę ten silnik i auto przy takich przebiegach uważam można polecić.
W starszych oleje wymieniam co 30 tys. KM, a przeglądy co 60 tys. KM.
W najnowszych interwał przeglądów jest skrócony do 40 tys. KM i tak robię przeglądy i olej 35/40 tys. KM.
A tak nawiasem mówiąc do interwałów wymiany oleju, od 2006 roku MAN miał interwał wymiany oleju Long Life co 100 tys. KM i co tyle wymieniałem i wymieniam i nie miałem problemu i nie mam problemu z silnikami Mana oraz innymi ciężarówkami innych producentów, więc nie przesadzajmy z tymi wymianami oleju i obawami o silnik oraz Turbo. Takich aut dostawczych i ciężarowych jeździ setki tysięcy z interwałem oleju wymienianym co 40/60/100 tys. KM.
Realnie rzecz biorąc, nikt kto kupuje auto, które pracuje i miesięczne przebiegi są w granicach 12/20 tys. KM nie ma czasu ani ochoty wydawać pieniędzy na dodatkowe serwisy aut, które wg mnie nic nie dają. Zaznaczam, ze wszystkie auta dostawcze jeźdżą u mnie do 450/500 tys. KM.
Ale to sprawa każdego użytkownika i jest jasne, że przy jednym aucie można wymieniać jak komu pasuje, ale już przy kilku i kilkunastu autach, takie częste interwały robią dodatkowe dość duże koszty w firmie.

Ostatnio edytowane przez jimi722 ; 05-02-2020 o 23:04
jimi722 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2020, 09:22   #1028
PRN
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2020
Model: Lexus
Silnik: 3,5
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał jimi722 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Nie często się wypowiadam, ale czytam cały czas forum.
Mam 8 szt. Ecoblue 170/185 KM.
Najstarszy 2017 -290 TYS. KM, kolejny 260 tys. KM, następny 250 tys. km, i dalej niższe przebiegi, ciężkie zabudowy, kontener, chłodnia,L4/ L5, kabina sypialna, winda.
Uważam za jeden z bardziej udanych silników po starym niezawodnym 2,4 TDCI 140 KM, mam jeszcze jednego wokół komina jeździ i ma 520 tys. km i wtryski (Denso) ani nic innego w silniku nie ruszane, ale wszystkie z tej serii były super, a miałem kilka sztuk.
W jednym Ecoblue padła w jednym Turbina przy 140 tys. KM.
Niestety wadą Ecoblue są wtryskiwacze Continentala, padają na potęgę i wymieniane seriami w każdym. Każdy, którego mam miał wymienane, a jeżdżę po Europie i duże przebiegi, więc po wymianie mam na nowo gwarancję 2 lata na wtryskiwacz pod warunkiem serwisowania.
Całe szczęście że wtryskiwacze się uszkadzają w taki sposób, że można spokojnie dojechać do serwisu
Czasami był problem z DPF, niestety po najnowszych aktualizacjach Forda, manualna regeneracja filtra przez serwis Forda jest kasowana przez najnowszy Soft.(dotyczy manualnej regeneracji wgrywanej przez serwis)
Obecnie w 2 szt. mam fabryczną ręczną regenerację filtra DPF
Rozrządy wymienione zgodnie z procedurą po 240 tys. KM.
Naprawdę ten silnik i auto przy takich przebiegach uważam można polecić.
W starszych oleje wymieniam co 30 tys. KM, a przeglądy co 60 tys. KM.
W najnowszych interwał przeglądów jest skrócony do 40 tys. KM i tak robię przeglądy i olej 35/40 tys. KM.
A tak nawiasem mówiąc do interwałów wymiany oleju, od 2006 roku MAN miał interwał wymiany oleju Long Life co 100 tys. KM i co tyle wymieniałem i wymieniam i nie miałem problemu i nie mam problemu z silnikami Mana oraz innymi ciężarówkami innych producentów, więc nie przesadzajmy z tymi wymianami oleju i obawami o silnik oraz Turbo. Takich aut dostawczych i ciężarowych jeździ setki tysięcy z interwałem oleju wymienianym co 40/60/100 tys. KM.
Realnie rzecz biorąc, nikt kto kupuje auto, które pracuje i miesięczne przebiegi są w granicach 12/20 tys. KM nie ma czasu ani ochoty wydawać pieniędzy na dodatkowe serwisy aut, które wg mnie nic nie dają. Zaznaczam, ze wszystkie auta dostawcze jeźdżą u mnie do 450/500 tys. KM.
Ale to sprawa każdego użytkownika i jest jasne, że przy jednym aucie można wymieniać jak komu pasuje, ale już przy kilku i kilkunastu autach, takie częste interwały robią dodatkowe dość duże koszty w firmie.
Czyli kolega poleca?
W moim przypadku byłyby to przebiegi rzędu 100-200 km dziennie po holenderskich autostradach i myślę że nie więcej niż 40 tysięcy rocznie
PRN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2020, 10:30   #1029
tomorrr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2018
Model: Tourneo Custom
Silnik: 170PS
Rocznik: 2017
Postów: 25
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

O jak nie cierpie jezdzic po Holandii, te ograniczenia predkosci sa masakrujace. Mandaty za ich przekroczenie tez... dla auta dobrze - nie bedziesz deptal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomorrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2020, 10:44   #1030
PRN
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2020
Model: Lexus
Silnik: 3,5
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

No jeszcze nie jest tak źle, jeszcze nie wprowadzili ograniczenia do 100 wszędzie ale najgorsze są korki jakie tam są
PRN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.