Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-01-2020, 19:55   #1
rogigor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2019
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Zamiennik podstawy anteny z gps?

Hej,

Mondeo Mk4 Titanim X z 2007 (radio blaupunkt nx z nawi).

mam problem z podstawą antenty - odpadła mi cała plastikowa obudowa...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z tego co poczytałem na forum teoretycznie potrzebuję postawy 1508610 ale ta jest już wycofana i nie idzie jej nigdzie kupić. Nowsza wersja wymaga modyfikacji całej wiązki i kosztuje z 620 zł... -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Widzę, że z boku deski ktoś dołożył takie cudo. Dobrze kojarzę, że jest to antena gps? Odkręciłem bat anteny, radio ledwo grało a GPS znajdował z 5 satelit.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1) Jeśli to jest GPS to czy mogę w tym przypadku użyć poradnika [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i dać nową podstawkę bez GPS i będzie działać? Ewentualnie jakoś inaczej?
2) Jeśli nie, to mam jakieś alternatywy bez wydawania milionów monet?
3) Tak wygląda od wewnątrz. Czarne to GPS a zielona radio ?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W razie czego aż tak na naiwgacji mi niee zależy. Byle radio działało chociaż fajnie jakby i to i to.


Ostatnio edytowane przez rogigor ; 11-01-2020 o 00:11
rogigor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2020, 08:40   #2
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Zamiennik podstawy anteny z gps? Prośba o pomoc

GPS już masz chyba przerobiony ,bo to co na kokpicie leży to antena i śmiało mozna ją ukryć pod słupek. Jeśli o radio idzie to wpierw pomierz kabel czy ma przejścia bo czesto to tylko śniedź pod stopką wystarczy wyczyścić. Jeśli zaś to nie pomoże to albo nowa stopka plus nowy kabel antenowy albo nowa stopka plus końcówka kabla antenowego do stopki co jest prostsze i szybsze do wykonania
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2020, 09:40   #3
rogigor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2019
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Zamiennik podstawy anteny z gps? Prośba o pomoc

GPS już mam na pewno ogarnięty. Dziś odkręciłem podstawkę i dla testu sprawdziłem gps i normalnie widzi satelity. Spróbuję to co mam jakoś skleić i uszczelnić, ale jeśli dalej będzie się rozpadać to albo wymiana kabla albo przeróbka końcówki jak mówisz. Mam tylko ostatnie 2 pytania:

1) Ze starego mocowania musiałbym jedynie uciąć zielony kabel i jego przerobić na jakąś końcówkę oczkową i zamontować na nową stopkę?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2) Jeśli wymiana kabla, to czy muszę kupić cały zestwa jak tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy wystarczy podmienić kabel idący ze słupka do anteny?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
+
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
+
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
rogigor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2020, 11:55   #4
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,648
Domyślnie Odp: Zamiennik podstawy anteny z gps? Prośba o pomoc

Ten zestaw za 8 stów jest razem z GPSem który - jak już ustaliliście - nie jest Ci potrzebny.
Wystarczy coś takiego jak mniemam: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Daj znać jak ogarniesz temat bo przerabiam dokładnie to samo W focusie mk2 fl. Mam identyczną antenę, też dołożony zewnętrzny GPS i też szukam sposobu na wymianę całości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2020, 14:21   #5
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Zamiennik podstawy anteny z gps? Prośba o pomoc

Końcówkę kupisz w akcesoriach CB
za 3 zł .stopka i antena nie musi być oryginalna , byle miala dobrą podkładkę gumową by nie przeciekało . Lutownica miernik i około godzinka i będzie działać . Tak ja mam i łapie mi sygnał radiowy w miarę a zawsze można jeszcze poprawić zasięg wzmacniaczem sygnału . Ale jak chcesz to kupujesz ori zestaw za prawie 10 krotność ceny
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2020, 20:12   #6
rogigor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2019
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Zamiennik podstawy anteny z gps? Prośba o pomoc

Póki co oczyściłem starą podstawkę z nalotu, zeszlifowałem lekko papierem, odtłuściłem i skleiłem osłonę silikonem. Dodatkowo zrobiłem na brzegach lekki rant dla uszczelnienia. Jutro złożę i zobaczymy.

Docelowo jednak będę wymieniać bo przez ilość nalotu na samych gwintach słychać stratę sygnału. Jak przyłożę bat anteny bezpośrednio do tego mocowania od wewnątrz to gra super.

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wystarczy coś takiego jak mniemam: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Właśnie też tak myślę ale może ktoś już stosował ten zestaw i może potwierdzić? Że na pewno wystarczy kabel od słupka wymienić jeśli GPS nieistotny ? Aha i mam zestaw głośnomówiący jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie.

Cytat:
Końcówkę kupisz w akcesoriach CB
za 3 zł .stopka i antena nie musi być oryginalna , byle miala dobrą podkładkę gumową by nie przeciekało .
W sumie masz rację, pewnie dokładając wzmacniacz grałoby piknie ale 170 zł jeszcze bez tragedii a będzie Ori.
rogigor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2020, 08:55   #7
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Zamiennik podstawy anteny z gps?

Kiedyś by nie śniedziało stosowało się smar armatni bo podobno był bez kwasowy , ale jak zrobiłeś to uczciwie to myślę że będzie spoko działało
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2020, 19:36   #8
sokol747
ford::amateur
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 20-12-2019
Skąd: konarzew
Model: ford mondeo mk3
Silnik: 2.0pb
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Zamiennik podstawy anteny z gps? Prośba o pomoc

Cytat:
Napisał rogigor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Póki co oczyściłem starą podstawkę z nalotu, zeszlifowałem lekko papierem, odtłuściłem i skleiłem osłonę silikonem. Dodatkowo zrobiłem na brzegach lekki rant dla uszczelnienia. Jutro złożę i zobaczymy.

Docelowo jednak będę wymieniać bo przez ilość nalotu na samych gwintach słychać stratę sygnału. Jak przyłożę bat anteny bezpośrednio do tego mocowania od wewnątrz to gra super.



Właśnie też tak myślę ale może ktoś już stosował ten zestaw i może potwierdzić? Że na pewno wystarczy kabel od słupka wymienić jeśli GPS nieistotny ? Aha i mam zestaw głośnomówiący jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie.



W sumie masz rację, pewnie dokładając wzmacniacz grałoby piknie ale 170 zł jeszcze bez tragedii a będzie Ori.
Cześć, ja może zadam pytanie totalnie idiotyczne, ALE siedzę w sieci od dwóch godzin i nie mogę połączyć faktów. Stąd moje ultralaickie pytanie:
Titanium seria 60 bez navi, z bluetoothem do telefonu. CZY wymiana anteny radiowej ma jakiś wpływ na działąnie bluetootha (smartfona z radiem)? czy te układy są niezależne? Bardzo proszę o odpowiedź. Mam dużą stopkę, prawdopodobnie z gps, (ale nie mam navi), więc mogę kupić zwykłą, kwestia że grzebaniem nie chcę sobie zepsuć bluetootha. Pomóżcie. POzdrowienia
sokol747 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2020, 09:47   #9
Rico_87
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-10-2016
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 96
Domyślnie Odp: Zamiennik podstawy anteny z gps?

Podłącze się do tematu.
Bat jak i podstawa id jakiegoś czasu zaczęła mi pękać.
Radio co raz gorzej odbiera wiec już pora to wymienić.
Mam MK4 z 2008 r z navi blaupunkta.
Jedyną antenę jaka znalazłem to tą za ponad 600zl

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Kupował ktoś cię tańszego, bo cena mnie powaliła do samych kostek

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
Rico_87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2020, 10:05   #10
rogigor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2019
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Zamiennik podstawy anteny z gps?

Cytat:
Napisał Rico_87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podłącze się do tematu.
Bat jak i podstawa id jakiegoś czasu zaczęła mi pękać.
Radio co raz gorzej odbiera wiec już pora to wymienić.
Mam MK4 z 2008 r z navi blaupunkta.
Jedyną antenę jaka znalazłem to tą za ponad 600zl

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Kupował ktoś cię tańszego, bo cena mnie powaliła do samych kostek

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
Przecież masz wzsystko w tym wątku poruszone - czytaj uważnie.
Montaż akcesoryjnej anteny bluetooth (ciągniesz zza radia do słupka - jak ja np.) + podstawka + antena + bat z mojego postu wyżej

Wymiana na zestaw [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
rogigor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.