Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-08-2019, 17:25   #11
karpkiller
ford::beginner
 
Avatar karpkiller
 
Imię: Jack
Zarejestrowany: 05-10-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo, było Mk4, jest Mk5
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 14
Domyślnie Odp: Pompa Oleju do 2,0 TDCI zamiennik

Świeciła mi się kontrolka ciśnienia po dobrym rozgrzaniu silnika jak pracował na niskich obrotach, po zwiększeniu obrotów do ok 1500 kontrolka zawsze znikała. Olej (+oczywiście filtr) zmieniam co 10 tyś (olej Olej silnikowy A5 5w-30 XR Synth-5 litrów / 151CC2 FORD filtr Oleju 2.0 / 2.2 TDCi - Motorcraft EFL 909 / 1717510 FORD). Od 5 lat jeżdżę tym autem i zawsze zalewam ten olej i daje ten filtr - nie było nigdy problemu, a silnik ma przebieg 182 tyś więc raczej nie powinien być do naprawy. Smok sprawdzili mechanicy, że ok, rozrząd był zmieniany 40 tyś temu. Też usłyszałem w pierwszej wersji że to 5 dni trzeba czekać na pompe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a tu nic z tego. Pompa zamontowana dzisiaj i problem z ciśnieniem zniknał, ale zastanawia mnie bo wzrosło teraz spalanie na jałowym biegu. Wcześniej miałem 0,5 l /h a teraz komp pokazuje 0,8 l /h - czy to coś jeszcze się musi dotrzeć czy jakaś regulacja jest wymagana?


Ostatnio edytowane przez karpkiller ; 27-08-2019 o 17:27
karpkiller jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2019, 22:27   #12
fordzikpila
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-08-2019
Skąd: Piła
Model: Mondeo IV
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Pompa Oleju do 2,0 TDCI zamiennik

Proponuję założyć na próbę drugi filtr oleju nie koniecznie oryginał Bosch albo Mann miałem 6 przypadków (a jeden się rozkleił podczas montażu) że po przejechaniu kilku tysięcy po wymianie oleju oraz filtra 1717510 tracił ciśnienie na wolnych obrotach w każdym przypadku winę miał filtr oleju. Chyba jakaś trefna partia poszła.
fordzikpila jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2019, 08:35   #13
karpkiller
ford::beginner
 
Avatar karpkiller
 
Imię: Jack
Zarejestrowany: 05-10-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo, było Mk4, jest Mk5
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 14
Domyślnie Odp: Pompa Oleju do 2,0 TDCI zamiennik

To była pompa na 100%. Po przejechaniu ok 100km spalanie pokazywane przez komputer też się unormowało, olej sprawdzony po 100 i po 200 km i też nic nie znika więc teraz już wszystko gra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karpkiller jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
pompa oleju , tdci , zamiennik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.