Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2019, 00:18   #1
waperr
ford::average
 
Avatar waperr
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-11-2009
Skąd: Łódź/Ciechocinek
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 87
Domyślnie Alarm, sam się wzbudza

Witam,
problem z alarmem, sam się wzbudza.
Pierwsza myśl, że to uchwyt znowu odpadał i czujniki wykryły ruch, no ale uchwyt na telefon dalej wisi jak wisiał.
Wyłączyłem czujniki wewnętrzne, dalej się włącza.
Pozostają drzwi, maska, klapa bagażnika (ok 1-1,5 roczny oryginalny zamek).
Alarm włącza się losowo, czasem po 2-3 minutach od zamknięcia auta, a czasem przez kilka tygodni wcale.
Nigdy też nie pojawiły się komunikaty o otwartych drzwiach bądź klapach bagażnika/maski, ale mam ryglowanie po ruszeniu więc może nie wykrywa.
W czasie dłuższego postoju z załączonym zapłonem i zamkniętymi drzwiami też nie wyskakuje żaden komunikat o otwarciu drzwi/klapy.

Czy istnieje prosty sposób aby namierzyć winowajcę?

W komputerze przez licznik tylko można wyczytać, że alarm się włączył. Błędy w sterowniku nie wyskakują, chyba że SNT1170 + ForScan nie są wstanie odczytać.

Z góry dzięki za pomoc

__________________
http://www.motostat.pl/user_images/13571/icon1.png
waperr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2019, 07:13   #2
mrhenio
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-06-2016
Skąd: Kartuzy
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 163
Domyślnie Odp: Alarm, sam się wzbudza

Miałem podobnie dwa lata temu. W środku nocy potrafił się załączyć i wyć. Jako, że sam sie na tym nie znam pojechałem do speców od alarmów. I bylo warto. Ja zaplacilem 50 zł, więc nie wiele, i mam spokój A dla nich kilka minut roboty. Któryś czujnik powodował błąd, ale szczegółowo nie dopytywalem co i jak, ważne że teraz spokój i działa. Więc może warto kilka złociszy poświęcić i dac zarobić komuś kto wie o co chodzi
mrhenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2019, 11:15   #3
waperr
ford::average
 
Avatar waperr
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-11-2009
Skąd: Łódź/Ciechocinek
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 87
Domyślnie Odp: Alarm, sam się wzbudza

Tak pewnie będę musiał zrobić. Zastanawiam się jeszcze nad wymianą zamka maski bo bardzo ciężko chodzi i był bardzo zabrudzony a rozebrać się chyba nie da. Możliwe że to on powoduje problemy, gdzieś już w środku coś przyrdzewiało lub zaśniedziało.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
http://www.motostat.pl/user_images/13571/icon1.png
waperr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2020, 15:35   #4
BadNews87
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-01-2016
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Alarm, sam się wzbudza

Hej @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam podobny problem. Alarm włącza mi się losowo. Macie może jakieś wnioski po waszych usterkach? Co było ich przyczyną?
Mam podejrzenie, że alarm włącza mi się przez niedomknięty bagażnik bo tu mam problemy z zamkiem. Chciałem wcześniej zdiagnozować problem zanim udam się do specjalisty.Stąd pytanie do was.
BadNews87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2020, 15:51   #5
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,762
Domyślnie Odp: Alarm, sam się wzbudza

U mnie tkwi problem w zamku maski. Tymczasem zmostkowalem wtyczkę i pokrywa silnika jest niechroniona.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2020, 15:51   #6
mrhenio
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-06-2016
Skąd: Kartuzy
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 163
Domyślnie Odp: Alarm, sam się wzbudza

Jak wyżej napisałem, jakiś czujnik powodował błąd, ale nie wiem co dokładnie, nie dopytywalem.
mrhenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2020, 17:22   #7
LosMatellos
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 05-04-2020
Skąd: Promnice
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Alarm, sam się wzbudza

Witam!
Mam podobny problem, auto nie robiło żadnych problemów do momentu jak je umyłem wczoraj. Od tego momentu jak zamykam pilotem samochód, alarm sam się wzbudza. Raz po godzinie, raz wcześniej, raz później. Żadnych komunikatów nie otrzymuje na liczniku. Obstawiam maskę, tylko że z tego co widziałem, czujniki wydają się być suche. Bardzo dziwna sprawa, gdyż wcześniej nic się nie działo.
LosMatellos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2020, 17:45   #8
Marantz87
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 13-02-2019
Skąd: Irlandia
Model: Mondeo mk4 FL
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 38
Domyślnie Odp: Alarm, sam się wzbudza

Polecam podpiąć auto pod Forscan i w live data chyba w bcm pokazuje 4 ostatnie przyczyny wzbudzenia alarmu . W moim przypadku był to zamek maski.
Marantz87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2020, 22:32   #9
waperr
ford::average
 
Avatar waperr
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-11-2009
Skąd: Łódź/Ciechocinek
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 87
Domyślnie Odp: Alarm, sam się wzbudza

Cytat:
Napisał BadNews87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam podobny problem. Alarm włącza mi się losowo. Macie może jakieś wnioski po waszych usterkach? Co było ich przyczyną?
Mam podejrzenie, że alarm włącza mi się przez niedomknięty bagażnik bo tu mam problemy z zamkiem. Chciałem wcześniej zdiagnozować problem zanim udam się do specjalisty.Stąd pytanie do was.
Jeszcze nie wiem, przez pewien czas miałem alarm wyłączony.
Dziś włączyłem i zobaczymy co pokaże BCM jak się wybudzi.
Jak na razie to mam komunikat o problemie z systemem alarmowym, ale może to być spowodowane tym że był długo wyłączony i może bateria podtrzymująca się rozładowała.
__________________
http://www.motostat.pl/user_images/13571/icon1.png
waperr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm , mk4 , mondeo


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.