Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-06-2018, 17:17   #121
Marianosik
ford::average
 
Avatar Marianosik
 
Zarejestrowany: 02-01-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 SilverX
Silnik: 1,6 Duratec 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 125
Domyślnie Odp: Benzyna 2.0, pompa paliwa do wymiany

I mnie dopadł problem zasilania pompy paliwowej (chyba). Mondeo MK4, 2010 przed liftem, silnik 1,6 benzyna 125 KM. Przebieg 105 kkm. Auto mam od nowości i jak do tej pory nie było problemu. Miałem zatankowane do pełna więc denontaż zbiornika raczej nie wchodził w grę. Wsunąłem się więc pod auto i poruszałem wiązką która dochodzi do pompy paliwa. Pompa ożyła tylko nie wiem na jak długo. Znacie jakiś zakład we Wrocławiu który mógłby się tym zająć? Powoli dopalam paliwo i trzeba będzie postawić auto na warsztat.

Marianosik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2018, 08:05   #122
janas14
ford::advanced
 
Avatar janas14
 
Imię: Andres
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Dolny śląsk .
Model: Monde mk4
Silnik: 2.0 he LPG
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: Benzyna 2.0, pompa paliwa do wymiany

gdziekolwiek to proste po co wypalasz benzyne spuści sobie do beczki mechanik i już , potem niech wyciąga pompkę wyciągnie przewody zasilające spod pinów i zalutuje na stałe z przewodami zasilajacymi i po kłopocie .
janas14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2018, 14:22   #123
morphider
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 16-01-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo IV
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Benzyna 2.0, pompa paliwa do wymiany

Witam Was serdecznie i pozwolę podpiąć się pod temat, żeby rozwiać wątpliwości, czy mój problem związany jest z działaniem pompy.

Czy w przypadku awarii z pompy (lub styków) problemy z zasilaniem paliwem występują stale, czy też może się to dziać w określonym przedziale obrotów?

U mnie na LPG chodzi pięknie, a na benzynie ma spadek ilości paliwa w okolicach 2-3k obrotów (wg. komputera gazownika). Skutkuje to oczywiście mułowatością, ale tylko w tym przedziale.
Odpala średnio - niby dobrze, ale czasami trzeba zakręcić 2-3 sek. Pali, choć raczej nie "od strzału", ale tak było od kiedy go mam. Zdarza się też falowanie obrotów itp., ale problemy ze spadkiem mocy zaczęły się dopiero ostatnio. LPG z układem lubryfikacji serwisowany jak należy. Świece świeże, przepustnica, EGR i MAP rok temu czyszczone.

Z góry dzięki za odpowiedź.
morphider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2018, 22:20   #124
Pawelwozny
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-09-2017
Model: Mk4
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Benzyna 2.0, pompa paliwa do wymiany

Miałem też problem z opalaniem i okazało się że dostaje paliwa a po zdjęciu baku i odpieciu kabla były w środku kostki wypalone gniazda koszt nowego kabla to 140zl
Pawelwozny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2018, 22:02   #125
Yoo!
ford::advanced
 
Avatar Yoo!
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2008
Postów: 398
Domyślnie Odp: Benzyna 2.0, pompa paliwa do wymiany

Witam.
Dzisiaj i mój Mondolot odmówił współpracy.
Jazda po mieście, odstawiam wóz na 2 godz. Po tym czasie samochód odpala na 2,3 sekundy po czym gaśnie.
Nie pomaga dodawanie gazu.
Dzieje się tak zarówno na benzynie jak i gazie.
Bezpieczniki ok.
Sprawdzałem czy nie jest to czasem wina kluczyka z alarmu, ale na obu to samo.

Gdzie dokładnie szukać tych wtyczek o których jest mowa wcześniej, może i u mnie pomoże ich połączenie na stałe.

Ostatnio edytowane przez Yoo! ; 25-07-2018 o 08:32
Yoo! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2018, 07:44   #126
kepnik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2013
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 PB + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 29
Domyślnie Odp: Benzyna 2.0, pompa paliwa do wymiany

Witam, czy problem z pompą paliwa w duratekach występuje także w wersji flexi fuel?
kepnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2018, 11:56   #127
morphider
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 16-01-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo IV
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Benzyna 2.0, pompa paliwa do wymiany

Cytat:
Napisał Yoo! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Dzisiaj i mój Mondolot odmówił współpracy.
Jazda po mieście, odstawiam wóz na 2 godz. Po tym czasie samochód odpala na 2,3 sekundy po czym gaśnie.
Nie pomaga dodawanie gazu.
Dzieje się tak zarówno na benzynie jak i gazie.
Bezpieczniki ok.
Sprawdzałem czy nie jest to czasem wina kluczyka z alarmu, ale na obu to samo.

Gdzie dokładnie szukać tych wtyczek o których jest mowa wcześniej, może i u mnie pomoże ich połączenie na stałe.
Z tego, co dane mi było się dowiedzieć, to ford nie zrobił rewizji do baku pod tylną kanapą, dlatego jedynym sposobem pełnego dostępu jest jego opuszczenie. Pompa wkładana jest od góry do baku. Podobno można też próbować ruszać stykami bez opuszczania baku, ale cholera wie ile w tym prawdy i czy nie spowoduje to uziemienia samochodu.

Znalazłem takie graficzki: https://images82.fotosik.pl/722/45a8d3c9cd1f7092gen.jpg
https://images82.fotosik.pl/722/74d23717e7f37075gen.jpg
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ja najchętniej wymieniłbym całą wiązkę, ale nie mogę znaleźć jej symbolu.
morphider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2018, 13:27   #128
kotia
ford::beginner
 
Imię: Baltazar
Zarejestrowany: 04-08-2016
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 115 KM
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: Benzyna 2.0, pompa paliwa do wymiany

Cytat:
Napisał morphider Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Was serdecznie i pozwolę podpiąć się pod temat, żeby rozwiać wątpliwości, czy mój problem związany jest z działaniem pompy.

Czy w przypadku awarii z pompy (lub styków) problemy z zasilaniem paliwem występują stale, czy też może się to dziać w określonym przedziale obrotów?

U mnie na LPG chodzi pięknie, a na benzynie ma spadek ilości paliwa w okolicach 2-3k obrotów (wg. komputera gazownika). Skutkuje to oczywiście mułowatością, ale tylko w tym przedziale.
Odpala średnio - niby dobrze, ale czasami trzeba zakręcić 2-3 sek. Pali, choć raczej nie "od strzału", ale tak było od kiedy go mam. Zdarza się też falowanie obrotów itp., ale problemy ze spadkiem mocy zaczęły się dopiero ostatnio. LPG z układem lubryfikacji serwisowany jak należy. Świece świeże, przepustnica, EGR i MAP rok temu czyszczone.

Z góry dzięki za odpowiedź.
U mnie jest taki sam problem, czasem przy odpalaniu gaśnie i dopiero za 2-3 razem odpali i do 3 tyś obr. mułowaty, (na LPG chodzi bez problemu) powyżej 3 tyś obrotów wkręca się normalnie. O co kaman?
kotia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2018, 15:54   #129
kris81op
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 20-06-2014
Skąd: Gorzów
Model: Mondeo MK3/ MK4
Silnik: 2.0 TDDI Kombi/ 2.0 FlexiFuel
Rocznik: 2001/2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Benzyna 2.0, pompa paliwa do wymiany

Cytat:
Napisał lesiux Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poza check engine coś ci się dzieje z autem? Uszkodzona pompa paliwa raczej wpłynęła by na pracę silnika.
Witam,
ja w swoim 2.0 beznyna FlexiFuel, miałem problem z paliwem, po wyciągnięciu pompy paliwa okazało się, że króciec mi spadł i pompował paliwo ale tylko do baku, po założeniu odpalił od ręki. Tylko moim zdaniem usterka za jakiś czas mi powróci, bo rurka na którą nachodzi króciec powinna mieć nacięcie, aby ząbki się zatrzasnęły i trzymały przed spadaniem ( chyba u mnie wada fabryczna )
Ciszyłem się do wczoraj, nie odpala : paliwo dochodzi, iskra jest, zero błędów, jakieś pomysły....
kris81op jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2019, 19:24   #130
xxmarcinxx
ford::amateur
 
Imię: Dexter
Zarejestrowany: 30-03-2018
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Benzyna 2.0, pompa paliwa do wymiany

Mam Mondeo 2.0 benzyna, 2008 , 170 tyś.
Nie palił, ruszałem kablem przy baku i palił. Też miałem wypalony bolec 12V żółty, ale tak że aż był luźny, przylutowałem kabel z pompy (brązowy) bezpośrednio do wtyczki to żółtego. Dopóki nie zdechła pompa silnik szarpał jak by nie dostawał paliwa, albo było coś przytkane. A na jałowym obroty falowały równomiernie. Po zlutowaniu wszystko się naprawiło.
xxmarcinxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
pompa paliwowa


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.