Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2018, 09:16   #1
Kiszkonator
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2018
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie 1.6 tdci odpala i gaśnie

Witam.
Niedawno kupiłem Focusa mk3 z 2011 roku. Czasami przy jeździe na stałych obrotach dało się wyczuć lekkie szarpnięcia jednak po wymianie filtra paliwa i powietrza szarpanie prawie się nie pojawiało. Po podłączeniu pod komputer pojawiały się jednak błędy P037D, P02D3, P02CF, P02CD, P02D1 i U0418. Pojechałem więc na kalibrację wtrysków. Po tym zabiegu silnik zaczął chodzić jak stary Passat, a wieczorem już nie działał. Odpala ale gaśnie po 2-3 sekundach. Gdy odpalam go na pół - gazie odpala ale coś stuka w silniku jak w Zetorze, kopci na biało i czuć ropę. Na Plaku odpala i chodzi normalnie jednak nie wchodzi na obroty tak jak powinien. Co może być przyczyną? Po kalibracji błędy wtrysków już się nie świecą, zostały tylko P037D i U0418. Z góry dziękuję za pomoc.

Kiszkonator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2018, 09:48   #2
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,361
Domyślnie Odp: 1.6 tdci odpala i gaśnie

Cytat:
Napisał Kiszkonator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pojechałem więc na kalibrację wtrysków.
A nie było tak że zrobili reset wtrysków i nikt nie przeprowadził kalibracji?
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2018, 14:45   #3
Kiszkonator
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2018
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1.6 tdci odpala i gaśnie

Nie wiem czy była przeprowadzona kalibracja czy tylko reset. Kalibrację przeprowadza się poprzez kilkunastokrotne hamowanie silnikiem z 2500 obr/min do 1500 obr/min, tak? Dałem wtryski do sprawdzenia, jeżeli okażą się sprawne to w sobotę/niedzielę spróbuję z kalibracją i dam znać co z tego wyszło.
Kiszkonator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2018, 09:34   #4
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,361
Domyślnie Odp: 1.6 tdci odpala i gaśnie

Dlugi temat. Sporo wątków jest na forum o wtryskach, ich kodowaniu, ich zaworkach itp.
Nie żebym straszył, ale wygląda że jednak masz do wymiany wtryski a nie tylko ich rekalibracja.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2018, 15:02   #5
Kiszkonator
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2018
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1.6 tdci odpala i gaśnie

Odebrałem dzisiaj wtryski i wszystkie są sprawne. Jutro będę próbował zrobić kalibrację. Mechanik który sprawdzał wtryski stwierdził że być może padł komputer. Jak nie pomoże kalibracja to spróbuję wymienić przekaźnik świec zarowych bo świeci się jego błąd.
Kiszkonator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2018, 21:56   #6
Kiszkonator
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2018
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1.6 tdci odpala i gaśnie

Po skręceniu samochód odpalił i zgasł. Za 3 razem załapał, ale przebierał i pojawiło się dymienie na biało, smród ropy, stuk w silniku oraz metaliczny dźwięk tak jak tuż po resecie wtrysków. Gdy się rozgrzał wszystko było ok. Pojechałem zrobić kalibrację i samochodem jechało się przyjemnie, nic nie stukało, wchodził ładnie na obroty, dymienie ustało. Jedynie na pierwszym biegu kiepsko jechał ale czytałem gdzieś że Focus ma krótki pierwszy bieg. Gdy go zgasilem i po godzinie poszedłem sprawdzić czy odpali to odpalił ale znów przy dodawaniu gazu było słychać stukanie w silniku. Po sprawdzeniu świec okazało się że jedna jest padnięta, może to ona jest winna, jutro spróbuję ją wymienić. Po wymianie przekaźnika jest to samo więc raczej błąd przekaźnika świeci się od tej padnietej świecy. Wszystkie bezpieczniki sprawdzone, więc jeśli to nie ta świeca to już nie mam pomysłu.
Kiszkonator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2018, 11:12   #7
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: 1.6 tdci odpala i gaśnie

dokreciles dobrze wtryski? moze jest luz i albo pluje ropa do oleju albo zaciaga olej do komory spalania.
przerabialem ten temat kiedy jeden dobrze nie "osiadl" i byly identyczne objawy jak stukanie i kopcenie na bialo
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2018, 11:44   #8
Kiszkonator
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2018
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1.6 tdci odpala i gaśnie

Dokrecilem dobrze wraz z lekkim dobiciem żeby osiadł. Poddałem się i oddałem auto do tego mechanika który robił reset wtrysków. Po obejrzeniu próbuje mi wmówić że głowica poszła i trzeba wymienić cały silnik. To tak jakbym poszedł z kaszlem do lekarza i powiedział mi że trzeba zrobić przeszczep płuc. Przeszukałem cały internet i wtedy trafiłem na to: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jest tu opisany nawet problem z tym, że auto gaslo następnego dnia po 2 sekundach przez nieprzeprowadzona kalibrację. Wyjaśniło się też dlaczego odpalił po ponownym wkreceniu wtryskow, po prostu przez odkrecony akumulator (odkrecilem kleme kiedy wykrecalem wtryski i gdy ich nie było w silniku) komputer zresetowal kolejny raz wszystkie wartości. Może za krótko go kalibrowalem i stąd problem. Gdy mówiłem o tym mechanikowi to powiedział że pierwszy raz o takim czymś słyszy i nie będzie tak robił. Na nic moje słowa że jest wyraźnie napisane że w salonie Forda nawet tak robią. Muszę odebrać to auto i próbować jeszcze raz przeprowadzić kalibrację, tym razem jeżdżąc dłużej.
Kiszkonator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2018, 19:30   #9
jack155
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 10-08-2014
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 tdci 115 km
Rocznik: 2012
Postów: 62
Domyślnie Odp: 1.6 tdci odpala i gaśnie

Żeby adaptacja wtrysków przebiegła jak należy. Najlepiej jak miałbyś kompa podłączonego . I wtedy obserwował na jakim etapie jest uczenie wtrysków. Ja jestem świeżo po wymianie wtrysków. Teraz jest fabryka .
jack155 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2018, 17:02   #10
Kiszkonator
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2018
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1.6 tdci odpala i gaśnie

Da radę sprawdzić to na autocomie? Wczoraj szukałem tej opcji i nie mogę znaleźć.
Kiszkonator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.