Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-09-2012, 01:17   #1
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Focus II FL - pomożecie???

Witam wszystkich. Mam nadzieję, że dobrze trafiłem z tematem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Rzucił mi się w oczy Focus II poliftowy. Z racji tego, że wcześniej jeździłem Focusem I 1.8 TDCi zdecydowałem, że ewentualnie FF II też nie pogardzę, a brak filtra DPF w 1.8 TDCi jest dodatkowym atutem. Zainteresowała mnie ta oferta:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ponieważ mam do pokonania grubo ponad 250km najpierw chciałbym zapytać wśród Was - warto się tym autem zainteresować czy od razu sobie darować?
Jutro będę dzwonił i pytał o auto - oczywiście poinformuję czego się dowiedziałem. A może ktoś w Was już oglądał to auto i jest w stanie coś konkretnego o nim powiedzieć?

kael82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2012, 06:18   #2
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Focus II FL - pomożecie???

chłopie spadnij na ziemię, ta cena za ten rocznik i przebieg ? zapomnij
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2012, 08:37   #3
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Focus II FL - pomożecie???

No ale przecież pisze że to "okazja" więc trzeba szybko brać bo sie sprzeda!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2012, 10:09   #4
xander!
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Chorzów
Model: Focus II
Silnik: TDCI (Heko & MG Motorsport)
Rocznik: -----
Postów: 123
Domyślnie Odp: Focus II FL - pomożecie???

Ale negocjuj cenę koniecznie bo w opisie wzmianka o tym, że przednia szyba podgrzewana a na zdjęciach przycisku nie ma ;(
xander! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2012, 10:31   #5
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Focus II FL - pomożecie???

kael82 jak będziesz dzwonić to koniecznie niech vin poda może coś to da. No i oczywiście go tu zapodaj. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2012, 10:40   #6
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Focus II FL - pomożecie???

No bo jest podgrzewana,ale....jak słońce w nią świeci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. co sie czepiasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (ogrzewanie ekologiczne=solarne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2012, 20:41   #7
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: Focus II FL - pomożecie???

Dobra, Panowie... Po wykonaniu telefonu już wiem że:

- auto nieopłacone,
- sprowadzone z Francji i sprzedawane "na Francuza",
- wymieniony przedni błotnik i przednia lampa (podejrzewam, że na miejscu okazałoby się, że coś jeszcze),
- w ogłoszeniu rok produkcji 2009, w Etisie data produkcji 12.11.2008 (tego najbardziej nie lubię),
- brak jakichkolwiek papierów typu książka serwisowa czy faktury z przeglądów.

Oczywiście przez telefon auto idealne - po prostu nowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Raczej dam sobie spokój z tym akurat egzemplarzem, ale na pewno jeszcze będę Was "męczył" w sprawie zakupu auta.

Dzięki panowie raz jeszcze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kael82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2012, 20:11   #8
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: Focus II FL - pomożecie???

Nie chcąc zakładać nowego wątku sory za dwa posty pod rząd. Jest jeszcze opcja "Edytuj" ale wtedy temat nie podświetli się pogrubioną czcionką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co prawda Focus przed liftingiem ale zwrócił moją uwagę niski przebieg. Coś Wam się rzuca w oczy niepokojącego?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jutro będę dzwonił to podzielę się informacjami.
kael82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2012, 22:05   #9
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Focus II FL - pomożecie???

Cytat:
Napisał kael82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coś Wam się rzuca w oczy niepokojącego?
Przebieg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Diesel 5 letni i tylko 58 tys. dziwne. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2012, 18:02   #10
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: Focus II FL - pomożecie???

No właśnie - dość mało, żeby nie napisać dziwnie mało.

W tym miejscu chciałbym podzielić się wrażeniami po obejrzeniu auta, które znajduje się w poniższym linku:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zbiła mnie z tropu jedna rzecz: na całej powierzchni auta grubość lakieru wynosi 220 mikronów - dach, błotniki, tylna klapa, maska. Wszędzie równiutko. Na tylnej klapie (zwłaszcza widoczne pod znaczkiem "Focus" oraz analogicznie po drugiej stronie tam, gdzie brakuje znaczka "TDCi" - swoją drogą dziwi mnie, że go nie ma) wyraźnie widoczna "skórka pomarańczy", jednak grubość taka sama jak na każdym innym elemencie. Wszystko ładnie spasowane, nie widać śladów odkręcania jakiegokolwiek elementu, żadnych śladów na śrubach, zawiasach - no po prostu nic. Jedynie w okolicach nad przednią szybą w narożniku grubość lakieru dochodzi do 300 mikronów. Był ze mną kolega, który żyje ze sprzedaży aut od kilkunastu lat i też cała ta historia z grubością lakieru bardzo go zaintrygowała. Po otwarciu drzwi i pomierzeniu słupków i wnęk drzwiowych grubość lakieru wahała się od 80 do 170 mikrónów - no ale tak było w każdym aucie, które do tej pory oglądałem. Zawsze wnęki i słupki miały sporo mniejszą grubość lakieru.
Mierzyliśmy auto najpierw jednym miernikiem, potem drugim - na każdym odczyty były podobne (wahania w okolicach 10 mikronów).
Z drugiej strony na salonowym Focusie mojego ojca z roku 2011 lakier też ma wyraźną strukturę skórki pomarańczy.

W środku auta normalne ślady użytkowania, które wskazują na to, że auto raczej ma tyle przejechane, ile wskazuje licznik. tapicerka nie podarta, nie wytarta, skóra nie popękana - powiedzmy jak na ten przebieg to jest ok. Dwie przednie opony (z roku 2009) do wymiany ze względu na bardzo niski stan bieżnika, tylne (z roku 2011) jeszcze pojeżdżą. Tylne klocki właściwie do wymiany bo ilość materiału ciernego jest minimalna, z przodu trochę lepiej, ale bez szału. Wszystkie tarcze mają widoczny rant, chociaż nie ma tragedii.

Teraz silnik. Pracuje równo, odpala na zimno bardzo dobrze, że tak to określę dość lekko, bez żadnych dodatkowych odgłosów. Sprzęgło pracuje dość lekko - jedyną rzeczą, która mnie zaniepokoiła to bardzo ciche, delikatne metaliczne stuki na biegu jałowym, które cichną po wciśnięciu sprzęgła - według mnie to pierwsze oznaki padającego dwumasowego koła zamachowego. Przy odpalaniu dwumasy jeszcze nie słychać. Książka serwisowa jest do auta, jednak sprzedawca nie znalazł jej na miejscu. Dzwonił do kogoś w tej sprawie żeby sprawdzić czy nie została w innym aucie ale już nie mogłem czekać dłużej na jej dostarczenie. Auto zostało sprowadzone z Belgii.

Dużym plusem jest to, że auto prawie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. opłacone - oprócz recyklingu są wszystkie dokumenty potrzebne do rejestracji. Na auto wystawiana jest z tego co się orientuję faktura.

Poniżej VIN:
WF0SXXGCDS8R45625

I co powiecie na to auto??? Może warto się nim zainteresować?

Ostatnio edytowane przez kael82 ; 30-09-2012 o 20:27
kael82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.