Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-09-2014, 13:02   #11
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zapowietrzone sprzęgło po wymianie wysprzęglika

Może być również przyczyna taka, że w pompie sprzęgła tłoczek wewnątrz pompy nie odkrywa otworka którym płyn ze zbiorniczka jest pobierany przez pompę i przy naciskaniu pedału sprzęgła powoduje ruch wysprzęglika.
Może sprawdż czy masz regulacje śrubą mimośrodową na pedale sprzęgła i tym pręcie który naciska na wkład pompy sprzęgła. Po prostu jest trochę za długi i w pompie nie odkrywa sie ten otworek.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2014, 13:08   #12
Gienekz
ford::beginner
 
Imię: Gienek
Zarejestrowany: 21-08-2014
Model: Smax
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 13
Domyślnie Odp: Zapowietrzone sprzęgło po wymianie wysprzęglika

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może być również przyczyna taka, że w pompie sprzęgła tłoczek wewnątrz pompy nie odkrywa otworka którym płyn ze zbiorniczka jest pobierany przez pompę i przy naciskaniu pedału sprzęgła powoduje ruch wysprzęglika.
Może sprawdż czy masz regulacje śrubą mimośrodową na pedale sprzęgła i tym pręcie który naciska na wkład pompy sprzęgła. Po prostu jest trochę za długi i w pompie nie odkrywa sie ten otworek.
W jaki sposób można to sprawdzic? Nie wiem od czego zacząć. Dziwne jest to ze zaczelo się to dziać od wymiany wysprzęglika (przyczyna wymiany był uszkodzony wysprzeglik nie miało to nic wspolnego z tym co sie dzieje teraz)
Gienekz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2014, 15:23   #13
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zapowietrzone sprzęgło po wymianie wysprzęglika

Pompa sprzęgła jest przykręcona na 2 śruby. Jeżeli stwierdzisz że nie ma regulacji na śrubie na pedale sprzęgła, to popatrz na pompę i pomyśl jak ją odsunąć w kierunku silnika o jakieś 3 mm.
Ja to bym odkręcił te 2 śruby mocujące, odsunął pompę tak aby wyszła z mocowania, założył bym po dwie podkładki pomiędzy czoło pompy, a mocowanie, dokręcił bym nakrętki, i już pompa odsunięta. A jak to ty zrobisz, nie wiem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2014, 16:23   #14
TSRules
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Ziemia
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 357
Domyślnie Odp: Zapowietrzone sprzęgło po wymianie wysprzęglika

tak, tylko czy w ten sposób nie zmieni fabrycznego skoku pedału który ma określoną wielkość, więcej zepsuje niż naprawi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TSRules jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2014, 06:10   #15
Gienekz
ford::beginner
 
Imię: Gienek
Zarejestrowany: 21-08-2014
Model: Smax
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 13
Domyślnie Odp: Zapowietrzone sprzęgło po wymianie wysprzęglika

Na moje to nie ma nic wspolnego z pedalem sprzęgła , jeżeli zapowietrzanie zaczelo się od wymiany wysprzęglika, to chyba tutaj trzeba szukac przyczyny. Obdzwoniłem wszystkie serwisy i nikt nie ma pojęcia od czego zacząć, w jednym zaproponowali mi wymiane pompki przy pedale a jak nie pomoże to dalej w kierunku sprzęgła (czyli to co juz mam wymienione). Stwierdzili tez że jeżeli było odpowietrzone i chodziło przez jakiś czas to napewno nie jest wina samego odpowietrzenia. Z ciekawości podpytalem o ceny, za wymiane wysprzęglika 1400 plus części Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie wiem czy ryzykować wymiane samego wysprzęglika czy od razy wymienić sprzęgło. Przerażają mnie koszty a raczej brak pewności że to pomoże (na moje sprzęgło jest ok absolutnie żadnych niepokojących objawów, doczytałem że falowanie obrotów przy puszczaniu sprzęgła to z powodu jakiegoś czujnika na pedale)
Gienekz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2014, 08:18   #16
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zapowietrzone sprzęgło po wymianie wysprzęglika

Dobrze podpowiedzieli, wymień pompę sprzęgła, kup używaną za 100 zł, to i tak oszczędzisz, jak byś chciał za 1400 zł wymieniać to , co już wymieniałeś.
Zrobisz jak będziesz chciał, twoja sprawa.
A skąd wiesz, że sprzęgło jest zapowietrzone. Bo samo to że nie wysprzęgla, nie oznacza zapowietrzenia. Mogą być zużyte tłoczki w pompie sprzęgła i po naciśnięciu pedałem płyn przeciska sie poza tłoczek, a nie naciska na tłoczek wysprzęglika.
Lub tak jak pisałem w postach wyżej.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2014, 08:29   #17
Gienekz
ford::beginner
 
Imię: Gienek
Zarejestrowany: 21-08-2014
Model: Smax
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 13
Domyślnie Odp: Zapowietrzone sprzęgło po wymianie wysprzęglika

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobrze podpowiedzieli, wymień pompę sprzęgła, kup używaną za 100 zł, to i tak oszczędzisz, jak byś chciał za 1400 zł wymieniać to , co już wymieniałeś.
Zrobisz jak będziesz chciał, twoja sprawa.
A skąd wiesz, że sprzęgło jest zapowietrzone. Bo samo to że nie wysprzęgla, nie oznacza zapowietrzenia. Mogą być zużyte tłoczki w pompie sprzęgła i po naciśnięciu pedałem płyn przeciska sie poza tłoczek, a nie naciska na tłoczek wysprzęglika.
Lub tak jak pisałem w postach wyżej.
Pompa jest nowa Sachs wymieniłem ja 2 tygodnie temu, dlatego nie chce jej wymieniać. objawy przed i po wymianie takie same, czyli pedał robi się miękki, do czasu az nie odbije. ( jak juz nie odbije naciskam kilka razy sprzęgło aż zrobi się znowu twardy). Może jeszcze jedna informacja, odstawiam auto wieczorem pedał jest twardy, wsiadam rano (nie zawsze) pedał jest miękki.

Bump: Jest możliwość sprawdzenia układu pod ciśnieniem?? Powinno wyjść gdzie jest nieszczelność.

Ostatnio edytowane przez Gienekz ; 30-09-2014 o 08:39
Gienekz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2014, 09:29   #18
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zapowietrzone sprzęgło po wymianie wysprzęglika

W takim razie, musi być nieszczelność na wyjściu z pompy do wysprzęglika. Albo przetarty przewód lub słabe dokręcenie połączeń.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2014, 08:00   #19
Gienekz
ford::beginner
 
Imię: Gienek
Zarejestrowany: 21-08-2014
Model: Smax
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 13
Domyślnie Odp: Zapowietrzone sprzęgło po wymianie wysprzęglika

Dziwna sprawa, po wymianie ostatniego przewodu po tygodniu od odbioru auta pedal wpadl w podloge odbiłem go nogą napompowałem go dwa razy i do dzisiaj jest ok. Byc może jakiś pęcherz powietrza został w układzie (mam taka nadzieje) na dzien dzisiejszy jest ok. Dzieki za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam
Gienekz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2014, 07:33   #20
Gienekz
ford::beginner
 
Imię: Gienek
Zarejestrowany: 21-08-2014
Model: Smax
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 13
Domyślnie Odp: Zapowietrzone sprzęgło po wymianie wysprzęglika

Cytat:
Napisał Gienekz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziwna sprawa, po wymianie ostatniego przewodu po tygodniu od odbioru auta pedal wpadl w podloge odbiłem go nogą napompowałem go dwa razy i do dzisiaj jest ok. Byc może jakiś pęcherz powietrza został w układzie (mam taka nadzieje) na dzien dzisiejszy jest ok. Dzieki za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam
Witam, problemów ciąg dalszy. Pedał dalej odbija do 1/3 podbijam noga i nachwile zaskakuje. Wymienione:
Sprzęgło, dwumasa, wysprzęglik, przewody, pompka sprzęgła.
Został już tylko sam pedał sprzęgła, jest na nim taki biały siłownik ze sprężynami. Czy to możliwe że ten siłownik blokuje pedał. Wczoraj przesmarowalem (co prawda tylko tym co mialem pod reka czyli wd 40) i na jakies 20 km chodziło dobrze. W poniedziałek jade wymienic.
Panowie jeżeli macie jakiś pomysł, prosze o pomoc. Wydałem juz 5 tys
Gienekz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.