Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-03-2017, 09:42   #41
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Forscan i inne programy do obsługi

Tak, chciałem sobie na bieżąco śledzić PIDy m.in. DPFa. Zrobiłem trochę więcej prób i mam pewne wnioski - za chwilkę opiszę

Bump: No więc zainstalowałem software z CD - starsza wersja Torque Pro z 2013 r.
Udało się uruchomić i działa w sekwencji:

1.) Wsadzenie interfejsu do gniazda.
2.) Włączenie zapłonu
3.) Uruchomienie silnika
4.) Torque Pro moze byc właczony od początku lub po uruchomieniu silnika

Ważne jest to ze jeśli Torque Pro już się połączy to silnik musi zostać uruchomiony w ciągu 2-3 sekund inaczej wszystko się wysypie i interfejs nie będzie działał do momentu aż wyjmiemy go ze złącza i zainstalujemy ponownie. Jeśli silnik pracuje i interfejs działa to wychodzenie i wchodzenie do programu nie powoduje problemów. Wyłączenie silnika lub brak jego uruchomienia w krótkim czasie od inicjacji modułu w złaczu (włączeniu zapłonu), wymusza konieczność wyjęcia modułu ze złącza i jego ponownego wsadzenia do gniazda OBD. Moim zdaniem jest problem z wybudzeniem moduły, który automatycznie przejdzie w stan uśpienia w następujących przypadkach:
1.) Włączenie zapłonu bez uruchomieia silnika w ciągu 2-3 sekund
2.) Wyłączenie silnika

Oznacza to w praktyce że trzeba go ciągler wyjmowac i wkładać do złącza

Forscan Demo nie jest w ogóle w stanie podtrzymac komunikację - nawet jeśli ją nawiąże, to wysypuje się ona za parę sekund - moim zdaniem moduł przechodzi do stanu śpienia, gdyż torque pro nie jest juz w stanie się połączyć. Poza tym działąjący torque pro traci komunikację w momencie włączenia forscan


Podobne zachowanie opisywał
Cytat:
@MaXyM
dla wersji z WiFi

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wspominał też że są dwie wersje iCar3 - jedna z wybudzaniem a druga bez ... (przypuszczam że można rozpoznać to po adresie MACa - dyskusja na temat tanich klonów iCar3 na forach zagranicznych). Poniżej log z Forscan pokazujący jak sypie się komunikacja

[IMG]Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.[/IMG]


Podsumowując trzeba uważać kupując Vgate iCar3. Są różne moduły, tak samo dystrybuowane - ale część z nich to pewnie jakieś podkładane tańsze klony, które nie działają tak jak powinny


Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 18-03-2017 o 10:18
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2017, 10:00   #42
TurboDj
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 02-03-2017
Skąd: Bialystok
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 14
Domyślnie Odp: ikonka silnika, ikonka kluczyka (serwis), brak mocy a po ponownym odpaleniu peta

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Jak jeździsz z lapkiem (a większoś z nas tak ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) to bierz zwykły kabel Viakena i pełnego Forscana. Będziesz mógł przynajmniej modyfikować AsBuilt; jest za friko i nie masz ryzyka, że coś transmisja padanie "w powietrzu" przy zapisywaniu czegoś na magistrali

Co już ciekawego zmieniłeś, zmodyfikowałes w ASBuild?
TurboDj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2017, 12:41   #43
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Forscan i inne programy do obsługi

A co w forscanie można zmieniać? Ja nic nie zmieniłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2017, 15:35   #44
TurboDj
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 02-03-2017
Skąd: Bialystok
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 14
Domyślnie Odp: Forscan i inne programy do obsługi

Cytat:
A co w forscanie można zmieniać? Ja nic nie zmieniłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No np doswietlanie zakrętów, predkosciomierz cyfrowy itp
TurboDj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2017, 16:28   #45
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Forscan i inne programy do obsługi

Cytat:
A co w forscanie można zmieniać? Ja nic nie zmieniłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak wyżej plus: TMPS p odczyt ciśnienia w oponach, spalanie średnie, ryglowanie drzwi. Tutaj jest lista dl Fusion - sporo z tego jest też wMondeo
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2017, 17:32   #46
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Cytat:
Ja kupiłem tutaj
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Przenoszę posty
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Ten swój interfejs trzymasz cały czas w złączu czy wyjmujesz i wkładasz każdorazowo jak jedziesz? Nie masz problemów ze wzbudzeniem - łaczy się każdorazowo z telefonem kiedy uruchamiasz auto?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2017, 18:39   #47
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Forscan i inne programy do obsługi

Wyciągam go bo nie wiem ile to prądu znowu bierze a jak wiemy zasilanie działa jeszcze przez 75 minut po zgaszeniu a już mam kamerkę podpiętą na stałe. Jeżeli bierze mało prądu to bym zostawił wpięte na stałe.
Generalnie jak wsadzam go w gniazdo i odpalam forscana to działa. Torque uruchamiałem raz i mi się zwiesił podczas jazdy po kilu minutach.

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak wyżej plus: TMPS p odczyt ciśnienia w oponach, spalanie średnie, ryglowanie drzwi. Tutaj jest lista dl Fusion - sporo z tego jest też wMondeo http://www.2gfusions.net/showthread.php?tid=4573
A to nie wiedziałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A mozna by zmienić miejscami odczyt czujników z TMPS bo coś sobie nie trafiłem z dwoma kołami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poza tym przełożę koła inaczej po sezonie i znowu problem.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się






Ostatnio edytowane przez jvc ; 19-03-2017 o 18:45
jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2017, 19:18   #48
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Ten swój interfejs trzymasz cały czas w złączu czy wyjmujesz i wkładasz każdorazowo jak jedziesz? Nie masz problemów ze wzbudzeniem - łaczy się każdorazowo z telefonem kiedy uruchamiasz auto?
ja mam na stałe i nie wiem czy to szkodzi ?
co do akumulatora to nie rozładowuje
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2017, 19:27   #49
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Forscan i inne programy do obsługi

Pytam bo szukam takiego co mi będzie chodzi z Forscanem. Ten co kupiłem to niestety jakiś klon i będę go zwracał. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a Ty gdzie i jaki kupiłeś?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2017, 19:45   #50
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: Forscan i inne programy do obsługi

też allegro ale już nie pamiętam
teraz instaluje przednią kamerę z czujnikami ciekawe jak wyjdzie
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.