Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2014, 15:31   #1
tommi1
ford::amateur
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 29-12-2014
Skąd: kraków
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Kopci i nierówno pracuje po odpaleniu

Witam. Mam spory problem, mój Max po odpaleniu przez kilka sekund daje chmurę niebieskiego dymu i bardzo nierówno pracuje. Po mocniejszym wciśnięciu gazu wyskoczył komunikat o awarii silnika. Podjechałem do mechanika który podpiął kompa i stwierdził że błąd dotyczy zbyt dużego ciśnienia na turbinie. Posprawdzał komorę silnika, zrobił testy i stwierdził że nie widzi usterki, a dymienie przy odpalaniu i nierówną pracę na razie spróbować "wyleczyć" dodatkiem czyszczącym do paliwa bo może to wtryski są brudne. Po przejechaniu kilkuset kilometrów nie widzę jednak zmian. Dalej kopci po odpaleniu, nierówno pracuje i lekko szarpie w trakcie jazdy, no i powtarza się komunikat o awarii silnika. Co radzicie?
Pozdrawiam!

tommi1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 15:41   #2
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Kopci i nierówno pracuje po odpaleniu

Jaki masz przebieg? Jesteś pewien jego autentyczności?

Silnik spala olej. Im bardziej niebieski dym tym więcej. Jeżeli tylko po postoju to przyczyny mogą być dwie. Zużyte uszczelniacze zaworowe i olej ścieka do komory spalania. To bardzo poważna usterka i świadczy o sporym zużyciu silnika. Inny powód, mniej tragiczny, to zużyta turbina. Sprawdz przy pomocy kolegi co się dzieje podczas jazdy. Czy dymi na niebiesko kiedy przyspieszasz lub zdejmujesz nogę z gazu. Można wtedy celować w turbinę. Sprawdź też jak się sprawuje po rozgrzaniu.

Obowiązkowo sprawdź poziom oleju na zimym silniku i monitoruj go dość często.

PS Tanio nie będzieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 15:51   #3
tommi1
ford::amateur
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 29-12-2014
Skąd: kraków
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Kopci i nierówno pracuje po odpaleniu

Kupiłem go 2,5 roku temu z przebiegiem ok. 150 tys. aktualnie mam 191 tys. i właśnie zbliża się termin wymiany oleju. Kopci tylko przy odpalaniu, potem zasadniczo jak diesel, przy redukcji poleci trochę na czarno jak to Ford i tyle. Sprawdzałem już na obwodnicy miasta. Trochę niepokoi mnie ta bardzo nierówna praca...
Niestety coś czuję że tanio nie będzie...
tommi1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2015, 18:00   #4
79sikor
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2014
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Kopci i nierówno pracuje po odpaleniu

Tommi1 czy już udał ci się zlokalizować usterkę / przyczynę? mam ten sam problem, dodam że dymek po odpaleniu ma niezbyt przyjemny zapach. Tak jak u Ciebie wszystko ustaje po kilku sekundach czasem minucie . Ja na początek wymieniłem wszystkie świece i niestety bez efektów. EGR mam zaślepiony (nie wiem czy to może mieć wpływ) sprawdzałem w ustawieniach komputera kont podania na wtryskach i tam jest ok , nie wykazuje żadnych błędów. dodatkowo mam problem ze skaczącą temperaturą która spada na postoju do 64 o/C. w trakcie jazdy rośnie do 80 . cały czas zimna chłodnica zimna a komputer nie pokazuje usterek termostatu.

pozdrawiam
79sikor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2015, 18:43   #5
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kopci i nierówno pracuje po odpaleniu

Nie wierz komputerowi i wymień termostat.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2015, 04:59   #6
gralek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-01-2013
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Kopci i nierówno pracuje po odpaleniu

Sprawdź świece żarowe, u mnie pomogło
gralek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2015, 07:20   #7
osti
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kopci i nierówno pracuje po odpaleniu

do sprawdzenia świece,przewód świec (w miejscu łączenia srubą 6mm) , wtryski
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2015, 22:16   #8
79sikor
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2014
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Kopci i nierówno pracuje po odpaleniu

dziękuję za podpowiedzi,
świece wymieniałem ale bez efektu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie pomyślałem o przewodach...
może ktoś polecić kogoś dobrego od wtrysków w Warszawie lub okolicach ?
79sikor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2015, 20:46   #9
tommi1
ford::amateur
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 29-12-2014
Skąd: kraków
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Kopci i nierówno pracuje po odpaleniu

I mamy diagnozę. Padł mi zawór EGR i to była przyczyna komunikatów o awarii silnika. Nie wyeliminowało to jednak kopcenia, dostaje za dużą dawkę paliwa i się przelewa, ma pomóc wymiana świec bo mają już słabe grzanie i wymiana czujnika temperatury płynu chłodzącego. Po jego próbnym wypięciu przestał kopcić ale wiatrak się nie wyłączał, więc wymiana powinna to wyeliminować.
tommi1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2015, 21:36   #10
79sikor
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2014
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Kopci i nierówno pracuje po odpaleniu

no to jutro odpinam mój czujnik i niech się dzieje wola nieba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
potem dam znać jak poszło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
79sikor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.