Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-08-2014, 18:50   #11
Krzysmin
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 29-01-2014
Model: Focus MK1
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 14
Domyślnie Odp: Padło wspomaganie, wyciekł płyn, zerwany przewód

Tak to wygląda po zdemontowaniu. Z tego co wyczytałem jest możliwość dorobienia takiego przewodu (jego dolnej, grubszej części). Ale czy tą górną od strony pompy także trzeba wymieniać, jeżeli nie nosi oznak zużycia? I czy da się to zamontować w warunkach domowych, czy wymaga to jakichś specjalistycznych metod? Demontaż w końcu nie był wielkim problemem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg CAM00258.jpg (88.6 KB, 116 wyświetleń)

Krzysmin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2014, 19:27   #12
RedFord
ford::advanced
 
Avatar RedFord
 
Imię: Redzia
Zarejestrowany: 11-05-2011
Skąd: Radom
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 341
Domyślnie Odp: Padło wspomaganie, wyciekł płyn, zerwany przewód

poszukać się nie chciało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
_______________________________________

http://i33.tinypic.com/2qxnfwk.jpg


RedFord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2014, 13:58   #13
Krzysmin
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 29-01-2014
Model: Focus MK1
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 14
Domyślnie Odp: Padło wspomaganie, wyciekł płyn, zerwany przewód

Oj szukało, się szukało - ale obsługa szukajki to czasami trudna sprawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coś już wiem, ale mam kolejne pytania.

Jak to jest z tą pompą wspomagania? Bo z tego co rozumiem to ma ona smarowanie płynem ze zbiornika. W związku z tym można doprowadzić do jej zatarcia, jeżeli w zbiorniku nie ma płynu. Czy da się ją jakoś odłączyć, żeby nie pracowała wogóle i dzięki temu jeździć autem ze spokojem ducha do momentu naprawy? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krzysmin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2014, 14:09   #14
ANDYW6
ford::amateur
 
Imię: andy
Zarejestrowany: 23-09-2013
Skąd: białystok
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 1998
Postów: 1
Domyślnie Odp: Padło wspomaganie, wyciekł płyn, zerwany przewód

Musiałbyś zdjąć pasek z pompy , ale to wręcz niemożliwe. Także wymień przewód zalej płyn i śmigaj dalej.
ANDYW6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2014, 14:24   #15
Krzysmin
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 29-01-2014
Model: Focus MK1
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 14
Domyślnie Odp: Padło wspomaganie, wyciekł płyn, zerwany przewód

W takim razie byłbym wdzięczny za adresy firm, w których można próbować naprawić ten nieszczęsny przewód ( oprócz Wiskoru i Tepera w Rzeszowie - o tych wiem). Najlepiej okolice Rzeszowa, Kolbuszowej, Łańcuta.
Krzysmin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2014, 15:32   #16
Krzysmin
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 29-01-2014
Model: Focus MK1
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 14
Domyślnie Odp: Padło wspomaganie, wyciekł płyn, zerwany przewód

Koszt zakucia końcówki przewodu wyniósł 15 zł. Do tego płyn do wspomagania ok 40 zł. Więcej wydałem na paliwo jeżdżąc za tym wszystkim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ogólnie demontaż i montaż tego przewodu do najwygodniejszych i łatwych nie należy. Zwłaszcza wykręcenie i wkręcenie go do pompy - tam jest najgorzej, bo ciężko nawet ruszyć kluczem.

Pozostał mi tylko jeden problem i pytanie. Chodzi o śrubę od strony maglownicy. Sam otwór na nią jest ok 1 cm dłuższy od samej śruby. Czy tak ma być, czy też ktoś majstrował przy tym i po prostu założył taką śrubę jaką miał? Bo przy wkręcaniu wyrobił się gwint w maglownicy (śruba cała) i ledwo złapało, więc będę to musiał jeszcze jakoś zabezpieczyć.
Krzysmin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2014, 00:27   #17
Krzysmin
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 29-01-2014
Model: Focus MK1
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 14
Domyślnie Odp: Padło wspomaganie, wyciekł płyn, zerwany przewód

Śruba przy maglownicy zabezpieczona dość prostacko, ale bardzo skutecznie, bo za pomocą metalowej opaski uciskowej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nic nie wycieka, wspomaganie działa jak powinno, także już po sprawie.
Krzysmin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2014, 17:28   #18
pan_bobek
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 14-09-2013
Skąd: Częstochowa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 1.8 Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 81
Domyślnie Wyciek płynu od wspomagania.

Witam.
Ostatnio co 2 dni muszę dolewać płyn od wspomagania bo gdzieś mi "ucieka". Podobno nie z maglownicy bo auto niedawno było u mechanika na wymianie sprzęgła i mówił że to nie z tego tylko gdzieś bardziej od strony pompy.

Dziś tak zajrzałem i rzeczywiście nad pompą jest wszystko zapaprane płynem (patrz na zdjęcie1) a pod samochodem widać że krople zlatują z napinacza paska wieloklinowego i na tą gumową osłonę (zdjęcie 2).

Więc chyba to może byś wyciek tylko z tej pompy gdzieś? Co mogło się w niej zrąbać? Z przewodów nie wycieka nigdzie. Dokładnej lokalizacji też nie mogę określić, jutro umyję to karcherem ale dziś chciałem jeszcze was się poradzić co i jak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Zdjęcie 1 - widok od góry
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zdjęcie 2 - widok od spodu, ziemi
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
pan_bobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2014, 19:01   #19
pan_bobek
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 14-09-2013
Skąd: Częstochowa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 1.8 Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 81
Domyślnie Odp: Wyciek płynu od wspomagania.

ref
pan_bobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2014, 19:19   #20
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wyciek płynu od wspomagania.

Co by nie było, pompy sam nie naprawisz. Tylko wymiana na nową, regenerowaną, lub używaną.

A może poluzowały się nakrętki przewodów przy pompie. Spróbuj dokrecić.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus i , wspomaganie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.