Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-08-2023, 10:11   #1
Mr Oner
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 26-05-2023
Skąd: Drogheda
Model: Ford Transit Connect
Silnik: 1.5 EcoBoost 120KM
Rocznik: 2019
Postów: 2
Domyślnie 1.5 TDCI 120km automatyczna skrzynia biegów 8F35

Heja,

Szukałem innych postów, ale nic nie znalazłem...Czy ktoś z was ma Connecta w zestawieniu : 2019 1.5 TDCI 120KM automatyczna skrzynia biegów 8F35
Szukam info/opini na ich temat.
Po krótce, zakupiłem Connecta rok temu, przebieg 142k km, po 2K km, skrzynia zaczęła przeżucać biegi dość szybko, co powodowało sporo szarpania przy mniejszych prędkościach, a na autostradzie (tempomat na 120 km/h) przy stałej prędkości, automat zrzucał bieg niżej i zaraz z powrotem na bieg wyżej...regeneracja była nie możliwa, więc wymieniona była cała skrzynka na nową.
Na tę chwilę zrobiłem 13k km po wymiane i czasami zauważam, że przy zmianie biegów na dosłownie 1 sekundę obroty wyskakują na ok 2300 (czyli jak by się skrzynka wysprzęglała) i dopiero bieg wskakuje...

Ktoś coś wie na temat? Pytałem w Fordzie, ale nie mają żadnych odpowiedzi. Vanik idze na serwis w następnym tygodniu, więc jak ktoś ma jakąś radę czego szukać, to będę bardzo wdzięczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mr Oner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2023, 22:29   #2
arkmyl12
ford::advanced
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondek / Transit Connect
Silnik: 2,0 tdci /1,5 Ecoblue
Rocznik: 2018 / 2022
Postów: 493
Domyślnie Odp: 1.5 TDCI 120km automatyczna skrzynia biegów 8F35

Zamawiając swojego Connecta też szukałem info o tych skrzyniach gdyż chciałem kupić z automatem. W necie ciężko cokolwiek znaleźć. W salonie Forda mowili o niej bardzo neutralnie. Gdy podjechałem popytać do dobrego wrocławskiego warsztatu naprawiającego automaty własciciel gdy usłyszał o A8 powiedział żeby unikać gdyż nie ma części aby je naprawiać. I tak cieszyłem się dwa razy. Gdy zamówiłem auto z automatem i gdy zamieniłem konfigurację..
Najlepiej jedź do dobrego warsztatu zajmującego się naprawa automatów i pogadaj.
arkmyl12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2023, 18:37   #3
grundi_bdg
ford::advanced
 
Avatar grundi_bdg
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 24-01-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Connect ACTIVE/Kia ProCeed GT MY2022
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM /1,6 T-GDi 206 KM
Rocznik: 2022/2021
Postów: 331
Domyślnie Odp: 1.5 TDCI 120km automatyczna skrzynia biegów 8F35

Obawiam się ze ten typ tak ma.
Mam Connecta Active 120koni z A8, auto odebrałem z salonu na koniec marca 2023 r obecnie mam 19500 km przebiegu prócz tego o czym napisałeś mam jeszcze spore spalanie i skrzynie żyjąca swoim życiem. Czasem wyższy, czasem niższy bieg, czasem przy dojeździe do skrzyżowania i podczas hamowania obroty spadają, a czasami rosną do 2500 i tak się trzymają przez sekundę lub dwie.

W testach Connect Active było jasno powiedziane ze skrzynia żyje swoim życiem. Ale szczerze mówić to nawet mnie ( a mam dość luźne podejście do motoryzacji) zdziwiła praca tej skrzyni. Z ciekawostek to powiedz mi proszę czy u Ciebie tez skrzynia raz jest dość żwawa i auto jedzie całkiem przyjemnie a czasem ( oczywiście bez reguły) potrafi zamulic i jedzie jak by miał z 800 kg na plecach. ?
grundi_bdg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2023, 21:51   #4
Mr Oner
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 26-05-2023
Skąd: Drogheda
Model: Ford Transit Connect
Silnik: 1.5 EcoBoost 120KM
Rocznik: 2019
Postów: 2
Domyślnie Odp: 1.5 TDCI 120km automatyczna skrzynia biegów 8F35

Cytat:
Napisał grundi_bdg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obawiam się ze ten typ tak ma.
Mam Connecta Active 120koni z A8, auto odebrałem z salonu na koniec marca 2023 r obecnie mam 19500 km przebiegu prócz tego o czym napisałeś mam jeszcze spore spalanie i skrzynie żyjąca swoim życiem. Czasem wyższy, czasem niższy bieg, czasem przy dojeździe do skrzyżowania i podczas hamowania obroty spadają, a czasami rosną do 2500 i tak się trzymają przez sekundę lub dwie.

W testach Connect Active było jasno powiedziane ze skrzynia żyje swoim życiem. Ale szczerze mówić to nawet mnie ( a mam dość luźne podejście do motoryzacji) zdziwiła praca tej skrzyni. Z ciekawostek to powiedz mi proszę czy u Ciebie tez skrzynia raz jest dość żwawa i auto jedzie całkiem przyjemnie a czasem ( oczywiście bez reguły) potrafi zamulic i jedzie jak by miał z 800 kg na plecach. ?

Hej, jeżeli chodzi o spalanie to u mnie jest ok, średnia 6.8l/100km
Jeżeli chodzi o obroty góra/dół to tak, zdarza się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mr Oner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2023, 21:19   #5
grundi_bdg
ford::advanced
 
Avatar grundi_bdg
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 24-01-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Connect ACTIVE/Kia ProCeed GT MY2022
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM /1,6 T-GDi 206 KM
Rocznik: 2022/2021
Postów: 331
Domyślnie Odp: 1.5 TDCI 120km automatyczna skrzynia biegów 8F35

Moje obecne średnie spalanie to 9,3
grundi_bdg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.