Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-12-2019, 09:14   #1
dzino2
ford::amateur
 
Imię: Zdzisław
Zarejestrowany: 08-05-2018
Model: KUGA I
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Nie odpala Błąd U040200/ Nowy objaw P0087

Witam ponownie

Wiadomość wcześniejsza poniżej, natomiast od góry nowinki.

Zaczynam łączyć fakty i zapala się światełko w tunelu.
Auto chwilę stało, bo mechanik musiał znaleźć na nie czas, ale ....
Na chwilę obecną okazało się że wypadł wtrysk. Czyli pompa musiała podać bardzo wysokie ciśnienie. W chwili obecnej po włożeniu wtrysku pokazuje błąd P0087, czyli za niskie ciśnienie.
W związku z tym, że padło na układ paliwowy skojarzyłem, że od dłuższego czasu miałem ciężki pierwszy rozruch auta. Tak jakby miał słaby akumulator czy jakby musiał sobie właśnie ciśnienie nabić po nocy. Tak się działo zarówno w tem powyżej 18 st C jak i przy temp poniżej 5 st C. Może to już były początki czegoś złego. Myślałem wtedy, że może wtryski wypadało by przeczyścić więc kupiłem ten ulepszacz dobrej firmy wlałem na pełen zbiornik zgodnie z zaleceniami. Czy to miało jakiś wpływ nie wiem , ale opisuje wszystko. Dodam tylko że cały zbiornik zszedł z tym preparatem i wyjeździłem prawie cały zbiornik z kolejnego tankowania.
W obecnej chwili po założeniu wtrysku auto nie odpala, pokazuje błąd P0087.
Dziś mechanik ma sprawdzić zawór regulacji ciśnienia paliwa na pompie oraz samą pompę. Może coś się zawiesiło skoro było takie duże ciśnienie, że wywaliło wtrysk.
Zastanawia nas tylko jedna rzecz i może to, ktoś z was będzie mógł sprawdzić. W kostce tego zaworu regulacji na pompie na bardzo niskie napięcie. Mechanikowi wydaje się (bo na schemacie elektrycznym Kugi który posiadam nie ma napięć), że powinno być 12V. Na zagranicznym forum Mondeo znalazłem też info że powinno być 12V. Ale to Mondeo może w Kudze jest inaczej.

Z góry dzięki za podpowiedzi.


"Witam

Pacjent:
Kuga
2010 rok
163 KM
4x4
skrzynia automat Powershift

Auto zgasło w trakcie jazdy. Pojawiły się błędy U040200, U0401, C1306, P0656.
Wszystkie udaje się skasować. Po próbie uruchomienia (silnik kręci) pojawia się z powrotem tylko błąd U040200.

Z ważnych informacji w czerwcu 2018 miałem wymieniane sprzęgło i elektrozawory. Jeśli chodzi o skrzynie nie zauważyłem żadnych niepokojących rzeczy. Zmieniała biegi prawidłowo, żadnego szarpania itp.

U040200 - Komunikacja CAN ze sterownikiem skrzyni biegów. Zakłócenia działania.

Czytałem o tym błędzie. Mechanik będzie sprawdzał styki, kable ...może gdzieś przerwana wiązka.

Chciałem zapytać czy może ktoś miał taki problem i może jest to jakaś stała przypadłość w Kugach. Każda podpowiedź mile widziana.

Poza tym gdyby się okazało że to jednak moduł skrzyni, chyba tzw. TCM, czy gdzieś regenerują? Jestem z kuj-pom, ale wybrzydzał nie będę. Jak dobry szpec w tych sprawach to trzeba wysłać.

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam."


Ostatnio edytowane przez dzino2 ; 19-12-2019 o 08:44
dzino2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.