Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2021, 23:44   #1
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie [MODYFIKACJA] Mocniejsze alternatory do naszych Fordów 180A

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Alternator od volvo wersja 180A (te same silniki w moim przypadku 1.6eb tylko tam ze start-stop). Jak widać na zdjęciach ma on podwójne uzwojenia jak i ogólnie sporo więcej miedzi. Regulator napięcia ten sam. Pasuje plug and play. Błędów brak. Zawsze to trochę więcej ładowania w szczególności, że mam dołożony dogrzewacz elektryczny i PSS. A tak myślałem z pół roku temu aby podmienić sobie właśnie na taki mocniejszy ale lenistwo zrobiło swoje + nie byłem na 100% pewny czy komunikacja z ECU będzie prawidłowa - ale wygląda ok. Podłączenia pasują też plug and play choć są nieco wyżej niż w tym 150A ale przewody spokojnie starczają. Przewód plusowy już dawno zmieniłem na taki od diesla bo ma większą średnicę i dużo mniejszą długość - w sumie wychodzi dwa razy mniejszy spadek napięcia do aku, oryginalny robił sie gorący jak włączyłem dogrzewacz i całą elektrykę.

Jedyny problem jaki był to że wyjąłem stary alternator i nie mogłem wsadzić nowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pomimo takich samych mocowań ma on większą średnicę i nie przeszedł tą samą drogą co stary wyszedł. Musiałem odkręcać poduchę i podnieść silnik aby go zmieścić. Oczywiście podczas wymiany udało mi się uszkodzić map sensor w kolektorze musiałem go jakoś uderzyć albo się oprzeć bo jest na pół pęknięty - nowy zamówiłem w środę będę miał. Co dziwne bez niego jeździ normalnie ale z błędem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Myślałem że będzie w trybie awaryjnym albo coś szarpał ale nic, gdyby nie błąd to bym nie zauważył.

Po wymianie na mocniejszy model teraz podgrzewacz elektryczny (~60-80A), obie grzane dupy (~10A), obie grzane szyby (~60-80A), światła mijania xenon (~7-10A) i audio (2-10A) mogą chodzić naraz nawet na wolnych obrotach. Wcześniej było tak że po uruchomieniu wszystkiego podgrzewacz był odcinany co najmniej do połowy wg wizualizacji na conversie bo altek nie wyrabiał. Niby 150A też dużo ale zawsze 180A lepiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z tego co mi wiadomo z volvo 180A są do:
1.6 EB nr 31345236
1.5/1.6 TDCI nr 31285399
2.5T niestety numerów nie znam ale na 100% można dobrać bo były w volvo w wersjach 150 i 180A

Podejrzewam, że do 2.0/2.2 tdci podszedł by z PSA 9664074280 tylko jest inna wtyczka do regulatora napięcia i nie wiadomo jak z komunikacją albo ten nawet z 1.6 tdci z volvo (z tego co widzę, różnice są minimalne ale być może coś by trzeba było dopasować).

Temat dotyczy w sumie większości fordów z tymi silnikami nie tylko do Mondeo mk4


Ostatnio edytowane przez klocolus ; 03-11-2021 o 00:09
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.