Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-03-2023, 07:57   #1
Rafal-p
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-01-2018
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Drżenie auta podczas jazdy po postoju

Witam
Mam taki objaw, że po dłuższym postoju od prędkości około 90km/h występuje taki efekt jakbym jechał po tarce. Po przejechaniu około 4-5km przestaje drżeć i już jest wszystko ok. Amortyzatory sprawdzone przód 90%, tył 80%. Koła również w porządku. Proszę o jakąś podpowiedź. Byłem na stacji diagnostycznej to pan rozłożył ręce.

Rafal-p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2023, 08:15   #2
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,757
Domyślnie Odp: Drżenie auta podczas jazdy po postoju

To już tylko opony zostają.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2023, 08:43   #3
Krzak1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2016
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2018
Postów: 171
Domyślnie Odp: Drżenie auta podczas jazdy po postoju

Dłuższy prostuj - 30 min, 4 godz, 2 dni? Koła wyważone? Przeguby sprawdzone? Chociaż to nie ma nic do postoju. Kiedy to się dzieje, przy jeździe na gazie, bez gazu, na luzie? Może to nie idzie z „asfaltu” tylko z silnika.
Krzak1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2023, 12:35   #4
Rafal-p
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-01-2018
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: Drżenie auta podczas jazdy po postoju

Opony wymienione na fabrycznie nowe. Na starych było tak samo jak na nowych. Auto jak postoi kilka godzin to tak sie dzieje. Nie ma znaczenia czy na biegu czy na luzie, za każdym razem jest tak samo. Asfalt tez podejrzewałem ale jak pojeżdżę chwile i pojadę na ten sam odcinek drogi to już tego nie ma. Przeguby raczej cały czas by się tak działo a nie przez chwile. Przgub wewnętrzny miałem w poprzednim mondeo uszkodzony to tak się działo cały czas i delikatnie.
Rafal-p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2023, 15:45   #5
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Drżenie auta podczas jazdy po postoju

Ewidentnie znika po rozgrzaniu. Pytanie, czy chodzi o rozgrzanie układu jezdnego, czy może silnika, lub skrzyni biegów. Raczej chyba to pierwsze.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2023, 17:32   #6
Tofik1998
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-11-2017
Skąd: Chełmno
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140
Rocznik: 2009
Postów: 23
Domyślnie Odp: Drżenie auta podczas jazdy po postoju

Drżenie masz tylko wyczuwalne z jednej strony, czy na całym aucie tak samo wyczuwalne? Miałem podobny objaw i nie było reguły kiedy zacznie się drżenie. Wymienialem po kolei, całe zawieszenie przednie wraz z amorkami i wszystko co było podejrzane. Następna diagnoza padła na dwumas, też bez skutków, półosie w całości z przegubami nowe, wszystkie poduszki silnika i skrzyni nowe, nadal nie było poprawy. Po czasie jeżdżenia i obserwacji, zauważyłem że im więcej ostrzej hamowalem tym większe drgania mi narastały. U mnie było tylko wyczuwalne od koła kierowcy, po kilku próbach demontażu koła i obserwacji co może broic, przyszła mi myśl aby w ciemno spróbować jeszcze wymienić łożysko. O dziwo po wciśnięciu nowego objawy minęły i nie ma na chwilę obecną żadnych objaw drżenia. Bardzo dziwne bo nie było żadnych odgłosów itp aby wskazywało to na łożysko, ale jednak to było przyczyną.
Tofik1998 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2023, 17:36   #7
Rafal-p
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-01-2018
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: Drżenie auta podczas jazdy po postoju

To jest na tyle mocno wyczuwalne, że ciężko stwierdzić z której strony. Momentami mi się wydaje jakby to było bardziej z prawej. Ja raczej obstawiam układ jezdny bo po wciśnięciu sprzęgła czy wrzuceniu na luz nie ma zmian.Dzięki za podpowiedzi, będę szukał dalej
Rafal-p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2023, 23:03   #8
Tofik1998
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-11-2017
Skąd: Chełmno
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140
Rocznik: 2009
Postów: 23
Domyślnie Odp: Drżenie auta podczas jazdy po postoju

Cytat:
Napisał Rafal-p Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest na tyle mocno wyczuwalne, że ciężko stwierdzić z której strony. Momentami mi się wydaje jakby to było bardziej z prawej. Ja raczej obstawiam układ jezdny bo po wciśnięciu sprzęgła czy wrzuceniu na luz nie ma zmian.Dzięki za podpowiedzi, będę szukał dalej

A sprawdzales łożysko podporowe prawej półosi? Jeśli masz wrażenie, że tam najbardziej jest to wyczuwalne może warto się temu przyjrzeć.
Tofik1998 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2023, 06:49   #9
Rafal-p
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-01-2018
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: Drżenie auta podczas jazdy po postoju

Cytat:
Napisał Tofik1998 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A sprawdzales łożysko podporowe prawej półosi? Jeśli masz wrażenie, że tam najbardziej jest to wyczuwalne może warto się temu przyjrzeć.
Też myślałem o tym łożysku tylko to by raczej cały czas tak było a nie tylko przez chwile. Jest jakis dobry sposób na sprawdzenie tego łożyska ?
Rafal-p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2023, 09:15   #10
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Drżenie auta podczas jazdy po postoju

Cytat:
Napisał Rafal-p Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to by raczej cały czas tak było a nie tylko przez chwile.
A może do czasu rozgrzania?
Nie cytuj całych postów, gdy wypowiadasz się bezpośrednio pod nimi.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.