Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-04-2010, 19:23   #1
hugree
ford::beginner
 
Avatar hugree
 
Zarejestrowany: 15-03-2010
Skąd: Poznań
Model: Focus II
Silnik: 1.6 TDCi 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 14
Question rozmiar piasty a felgi (pierścienie)

Witam,

Właśnie wróciłem od wulkanizatora gdzie mieli mi wymienić felgi wraz z oponomi. Spotkała mnie niemiła niespodzianka, ponieważ felgi które kupiłem (momo) nie pasują do mojej foki. Wszystko rozbiło się o pierścienie centrujące. Sprzedawca pomyłkowo wysłał mi pierścienie 72.2/57.1, które okazały się za małe (nie weszły na piastę).

Pytanie do was... jaki jest rozmiar piasty w Focusie II 2006r?

Chcę uniknąć takiej niespodzianki w następnym tygodniu.

Z góry dzięki za pomoc!

hugree jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2010, 20:45   #2
norbi1150
ford::advanced
 
Avatar norbi1150
 
Zarejestrowany: 23-02-2009
Skąd: radom
Model: c-max
Silnik: 1.6 TDCI-115ps
Rocznik: 2012 -80.000 tyś
Postów: 303
Domyślnie Odp: rozmiar piasty a felgi (pierścienie)

Cytat:
Napisał hugree Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Właśnie wróciłem od wulkanizatora gdzie mieli mi wymienić felgi wraz z oponomi. Spotkała mnie niemiła niespodzianka, ponieważ felgi które kupiłem (momo) nie pasują do mojej foki. Wszystko rozbiło się o pierścienie centrujące. Sprzedawca pomyłkowo wysłał mi pierścienie 72.2/57.1, które okazały się za małe (nie weszły na piastę).

Pytanie do was... jaki jest rozmiar piasty w Focusie II 2006r?

Chcę uniknąć takiej niespodzianki w następnym tygodniu.

Z góry dzięki za pomoc!
witam ford ma piaste 73.1/63.3 mialem to samo te niby dobre też mialy lekki luzik musialem dorabiać na wymiar jak jest lekki luzik to kierownicą bije
norbi1150 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2011, 19:25   #3
SzauPau
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2010
Model: Ford Focus ][
Silnik: 1.6 Duratorq 90KM
Rocznik: 2006
Postów: 33
Domyślnie Odp: rozmiar piasty a felgi (pierścienie)

Witam!

Witam kupiłem do swojego focusa 2006 r. felgi aluminiowe 17" i w komplecie przyszły pierścienie centrujące plastikowe 73.1 - 63.4. Sporo się naczytałem o tych pierścieniach i sam już nie wiem czy te mogą być czy może szukać innych.

Zastanawiam się nad kupnem aluminiowych na allegro. Jaki rozmiar pierścieni powinienem zamówić, aby pasowały do auta? Średnica otworu w moich felgach wynosi 73.1 mm jednak nie wiem w końcu czy ta piasta ma rozmiar 63 czy 63.3 mm?

Czy pierścienie mają mieć wewnętrzny otwór taki jaki średnica piasty? Czy te 0,1 mm może mieć negatywny wpływ? Nie powinny być pierścienie 63.3 czyli na styk?

Z góry dziękuję za rozwianie moich wątpliwości. Jak już w końcu założę te koła to dodam fotki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SzauPau jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2011, 19:39   #4
conris
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-06-2009
Skąd: W-wa
Model: mondeo 2l Kombi 145.S-max,Focus 2 SW
Silnik: 2l 145, 2,3HE, 1,6 16V Ti VCT
Rocznik: Mondeo2003, S max2009,F2005
Postów: 487
Domyślnie Odp: rozmiar piasty a felgi (pierścienie)

Cytat:
Napisał norbi1150 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam ford ma piaste 73.1/63.3 mialem to samo te niby dobre też mialy lekki luzik musialem dorabiać na wymiar jak jest lekki luzik to kierownicą bije
Piasta ma 63.3mm. felgi 63.5mm tak w.g producenta.Daje to luz montażowy o,2 mm
conris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2011, 22:54   #5
SzauPau
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2010
Model: Ford Focus ][
Silnik: 1.6 Duratorq 90KM
Rocznik: 2006
Postów: 33
Domyślnie Odp: rozmiar piasty a felgi (pierścienie)

Dziękuję za odpowiedź. Wychodzi na to, że ciut luzu musi jednak zostać. Wciąż jednak pozostaje kwestia materiału. Jak patrze na te plastikowe pierścienie to nie ukrywam, że wydają się one dość badziewne (jak to plastik). Jestem gotów dołożyć tą "stówkę" i zamówić aluminiowe, ale czy w tym wypadku warto? Powiem szczerze, że przeczytałem parę tematów "aluminiowe vs. plastikowe" i ile użytkowników tyle opinii. A wiem, że tu chodzi też o bezpieczeństwo. Chcę jeździć "ładnie" ale i bezpiecznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy należy w związku z tym zamawiać aluminiowe (aluminium nota bene też jest miękkie)?

Ostatnio edytowane przez SzauPau ; 02-04-2011 o 22:57
SzauPau jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2011, 06:41   #6
conris
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-06-2009
Skąd: W-wa
Model: mondeo 2l Kombi 145.S-max,Focus 2 SW
Silnik: 2l 145, 2,3HE, 1,6 16V Ti VCT
Rocznik: Mondeo2003, S max2009,F2005
Postów: 487
Domyślnie Odp: rozmiar piasty a felgi (pierścienie)

Cytat:
Napisał SzauPau Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję za odpowiedź. Wychodzi na to, że ciut luzu musi jednak zostać. Wciąż jednak pozostaje kwestia materiału. Jak patrze na te plastikowe pierścienie to nie ukrywam, że wydają się one dość badziewne (jak to plastik). Jestem gotów dołożyć tą "stówkę" i zamówić aluminiowe, ale czy w tym wypadku warto? Powiem szczerze, że przeczytałem parę tematów "aluminiowe vs. plastikowe" i ile użytkowników tyle opinii. A wiem, że tu chodzi też o bezpieczeństwo. Chcę jeździć "ładnie" ale i bezpiecznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy należy w związku z tym zamawiać aluminiowe (aluminium nota bene też jest miękkie)?
Z alu jest ten problem że w kontakcie z żeliwem koroduje i może być tak że po jakim czasie felgi zdejmiesz a,pierścień na piaście zostanie.Stąd dobrze jest zrobić pasowanie pierścienia na gorąco.Podgrzana felga w centrum,rozszerza się i na gorąco wciskasz schłodzony np Co2 pierścień.Nie stosować smaru miedzianego przy alufelgach,Jeżeli już to silikonowy ,obojętny chemicznie.
conris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2011, 11:31   #7
SzauPau
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2010
Model: Ford Focus ][
Silnik: 1.6 Duratorq 90KM
Rocznik: 2006
Postów: 33
Domyślnie Odp: rozmiar piasty a felgi (pierścienie)

Koła już założone. Mogę powiedzieć, że zamówiłem aluminiowe pierścienie u Pana na allegro i jestem maksymalnie zadowolony. Rozmiar pierścieni to 73.1/63.3 czyli takie jak piasta ale weszły idealnie. Dopasowane zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Kierownica stabilna nawet przy prędkościach ~140 km/h.
Dziękuję wszystkim za pomoc!
SzauPau jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2011, 11:39   #8
bobek007
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: Focus II (3d Hatchback)
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 48
Domyślnie Odp: rozmiar piasty a felgi (pierścienie)

z tego co ja wyczytałem to ponoć nie ma różnicy pomiędzy plastikiem a aluminium, no za pewne oprócz wydanej większej kasy, ale jakościowo na pewno nie ustępuje
bobek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2011, 22:52   #9
SzauPau
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2010
Model: Ford Focus ][
Silnik: 1.6 Duratorq 90KM
Rocznik: 2006
Postów: 33
Domyślnie Odp: rozmiar piasty a felgi (pierścienie)

Też sporo się naczytałem na ten temat i mogę tylko powiedzieć, że ta stówka warta jest poświęcenia dla spokojnego sumienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A dobrze dopasowane pierścienie aluminiowe wyglądają jak uzupełnienie felgi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No i nie da się ukryć, że materiał dużo twardszy. Ale nie chcę się jednoznacznie wypowiadać na temat wyższości jednych nad drugimi bo dopiero założyłem koła. Zobaczymy po paru kilometrach i przy ściąganiu kół. W razie czego plastikowe czekają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SzauPau jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2014, 18:11   #10
gamzur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-04-2014
Skąd: Ustka
Model: C-MAX
Silnik: 1,6TDCI 109 KM
Rocznik: 10/2008
Postów: 46
Domyślnie Odp: rozmiar piasty a felgi (pierścienie)

Cytat:
Napisał conris Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piasta ma 63.3mm. felgi 63.5mm tak w.g producenta.Daje to luz montażowy o,2 mm
Rozumiem, że w Fordzie C-Maxie z 2008r. średnica piasty ma też 63,3mm?
Mam felgi od VOLVO i mam kłopot bo średnica wew. felgi ma 64mm
Co robić?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gamzur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.