Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-09-2020, 11:25   #1
qwqwq
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-03-2020
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 9
Domyślnie Działanie układu aktywnej redukcji hałasu (Active Noise Control)

Witam,

Chciałbym zapytać Was o system aktywnej redukcji hałasu w Edgu. Szczególnie interesuje mnie działanie systemu w europejskiej wersji Edga z silnikiem o mocy 210km. Oglądałem kilka testów Edga na Youtube i tam testujący mówiąc o systemie twierdzą, że z głośników jest emitowany "basowy" odgłos silnika mający na celu zagłuszenie zamontowanego silnika diesla.
U mnie w aucie nic nie słyszę i nie wiem czy tak ma być, czy system jest u mnie nieaktywny. Czytałem na zagranicznych forach, że można go wyłączyć za pomocą komputera.

Proszę Was o informację i podzielenie się doświadczeniem związanym z tym systemem.

Dzięki i pozdrawiam

qwqwq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2020, 10:16   #2
TOMAKU
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-04-2014
Skąd: Poznań
Model: Edge Vignale
Silnik: 2.0 Ecoblue 238 KM
Rocznik: 2020
Postów: 6
Domyślnie Odp: Działanie układu aktywnej redukcji hałasu (Active Noise Control)

Hej, To nie jest tak, że ten system emituje jakiś "basowy" dźwięk. Ten system redukuje też takie hałasy jak hałas toczenia, czy hałas aerodynamiczny. W samochodzie masz kilka mikrofonów w podsufitce zbierających hałas z wnętrza i ten system po prostu odpowiednio go modyfikuje ( w dużym skrócie myślowym "odwraca go w fazie") i emituje z głośników odpowiednich. Ty siedząc w samochodzie nie powinieneś słyszeć tego dźwięku z głośników jako osobnego dźwięku. Nie sprawdzałem, ale przychodzi mi do głowy taki pomysł, żeby zatkać te mikrofony (np plastelina itp - generalnie czymś masywniejszym niż sama taśma klejąca - ale dającym się potem usunąć bez niszczenia podsufitki i samych mikrofonów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) - wtedy system będzie działał niepoprawnie i powinna dać się słyszeć różnica.
Jeżeli ktoś wiedziałby jak wyłączyć go z poziomu komputera - to chętnie też się dowiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TOMAKU jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2020, 07:07   #3
VERUS
ford::beginner
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 12-04-2019
Skąd: Warszawa
Model: EDGE
Silnik: 2.7
Rocznik: 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: Działanie układu aktywnej redukcji hałasu (Active Noise Control)

Cześć, ten system ma dwie funkcje:
1. Podbicie dźwięku silnika, abyśmy się podniecali, jaki to mamy super silnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. coś jak grupa VW, tylko zamiast głośnika w wydechu, który pierdzi, miły basowy pomruk z głośników. Po wyłączeniu przekonałem się, że ta funkcja jest minimalnie słyszalna tylko przy niskich obrotach i przy ruszaniu, potem się wyłącza, bo silnik i tak swoje wywarczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

2. ANC, po wyłączeniu tego usłyszałem różnicę przy wyższych prędkościach, było minilamnie głośniej od jakichś 140 na godzinę i wyżej. Tutaj tęż nie spodziewaj się wodotrysków, przeciw-fala jest bardzo delikatna i dzieci wrzeszczących za Twoimi plecami nie wyciszy niestety.

Przetestowane organoleptyczne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
VERUS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2020, 09:16   #4
qwqwq
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-03-2020
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 9
Domyślnie Odp: Działanie układu aktywnej redukcji hałasu (Active Noise Control)

Cytat:
Napisał VERUS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Podbicie dźwięku silnika, abyśmy się podniecali, jaki to mamy super silnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. coś jak grupa VW, tylko zamiast głośnika w wydechu, który pierdzi, miły basowy pomruk z głośników. Po wyłączeniu przekonałem się, że ta funkcja jest minimalnie słyszalna tylko przy niskich obrotach i przy ruszaniu, potem się wyłącza, bo silnik i tak swoje wywarczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Dzięki za informację. Czy ten dźwięk o którym piszesz jest wyraźnie słyszalny czy ciężko jest się go dosłuchać?
qwqwq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2020, 14:34   #5
VERUS
ford::beginner
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 12-04-2019
Skąd: Warszawa
Model: EDGE
Silnik: 2.7
Rocznik: 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: Działanie układu aktywnej redukcji hałasu (Active Noise Control)

Cytat:
Napisał qwqwq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za informację. Czy ten dźwięk o którym piszesz jest wyraźnie słyszalny czy ciężko jest się go dosłuchać?
Praktycznie niesłyszalny, po wyłączeniu, włączeniu, wyłączeniu i ponownym włączeniu upewniłem się, że jest różnica. Bardzo "subtelna" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
VERUS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2020, 18:41   #6
maxpoll
ford::beginner
 
Imię: Max
Zarejestrowany: 20-02-2019
Model: Edge, Mustang GT
Silnik: 2.o , 5.0
Rocznik: 2017 , 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: Działanie układu aktywnej redukcji hałasu (Active Noise Control)

A jak można ten ANC wyłączyć lub włączyć ponownie ?

Czy występuje on w silnikach 2.0 czxy tylko w niektórych wersjach silnika czy wyposażenia >
maxpoll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2020, 07:01   #7
VERUS
ford::beginner
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 12-04-2019
Skąd: Warszawa
Model: EDGE
Silnik: 2.7
Rocznik: 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: Działanie układu aktywnej redukcji hałasu (Active Noise Control)

Cytat:
Napisał maxpoll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak można ten ANC wyłączyć lub włączyć ponownie ?

Czy występuje on w silnikach 2.0, czy tylko w niektórych wersjach silnika, czy wyposażenia >
Jest zależny od wersji wyposażenia, mam złącze diagnostyczne, dzięki któremu znalazłem tę funkcję i mogłem zobaczyć, jak działa.
VERUS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2020, 15:45   #8
lewbran
ford::average
 
Avatar lewbran
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 09-01-2009
Skąd: Warmia
Model: Mondeo MkIII - MkIV - jest EDGE
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 167
Smile Odp: Działanie układu aktywnej redukcji hałasu (Active Noise Control)

Działa dobrze lecz wszystkiego nie wygłuszy . Gdy z czasem doszły nowe odgłosy np luźnej osłony podwozia huk uszkodzonych piast kół tylnych to były tak dokładnie słyszalne, że można było określić , która piasta głośniej huczy . W serwisie uwierzyli jak ich przewiozłem , potem na podnośniku przyciągnęli wózek z kołem napędzanym silnikiem elektrycznym i po przyłożeniu rozpędzali koła dopiero wtedy było słychać huczenie łożysk . Teraz mam znowu cicho , można słuchać Mozarta , ogólnie auto z tym wyposażeniem jest dla melomanów .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lewbran jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2020, 14:30   #9
Nags1981
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 20-01-2020
Skąd: Kołobrzeg
Model: Fusion
Silnik: Ecoboost 2,0
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie Odp: Działanie układu aktywnej redukcji hałasu (Active Noise Control)

Cytat:
Napisał lewbran Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Działa dobrze lecz wszystkiego nie wygłuszy . Gdy z czasem doszły nowe odgłosy np luźnej osłony podwozia huk uszkodzonych piast kół tylnych to były tak dokładnie słyszalne, że można było określić , która piasta głośniej huczy . W serwisie uwierzyli jak ich przewiozłem , potem na podnośniku przyciągnęli wózek z kołem napędzanym silnikiem elektrycznym i po przyłożeniu rozpędzali koła dopiero wtedy było słychać huczenie łożysk . Teraz mam znowu cicho , można słuchać Mozarta , ogólnie auto z tym wyposażeniem jest dla melomanów .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A możesz się podzielić wiedzą jak znaleźć ta funkcje? Forscanem da radę?
Nags1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2020, 05:42   #10
maxpoll
ford::beginner
 
Imię: Max
Zarejestrowany: 20-02-2019
Model: Edge, Mustang GT
Silnik: 2.o , 5.0
Rocznik: 2017 , 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: Działanie układu aktywnej redukcji hałasu (Active Noise Control)

Wydaje mi się, że w wersjach z radiem SONY i podwójnymi klejonymi szybami , chyba od wersji tytanium wzwyż , powinien być ten system ANC. Ja mam wersję titanum szyby oryginalne te podwójne, i jak żona mawia w aucie jak w górach tylko szum we włosach świszczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maxpoll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.