Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-07-2016, 16:40   #1
dobo
ford::beginner
 
Avatar dobo
 
Zarejestrowany: 15-05-2012
Skąd: Krk
Model: Mondeo Mk5 Titanium
Silnik: 1.5 EB AT
Rocznik: 2016
Postów: 45
Lightbulb Montaż, poprowadzenie kabli wideorejestratora

Kontynuacja tematu zaczętego tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tu jeszcze istotny post: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Rozważam zakup tej kamerki Xiaomi Yi Smart Dash Camera. Nie jest ona mała, jednak obraz jest bardzo dobrej jakości (także 60 fps). Z wad jakie znalazłem, to ludzie narzekają na obraz, jak kamerka się nagrzeje. Trzeba by było to zbadać głębiej. Nie ma też gps (nie wiem, czy jest to mi potrzebne?).

Generalnie sposoby montażu, które mi przychodzą do głowy, to:
1. Montaż przy lusterku wstecznym - kabel podsufitką, dalej słupek A, i co dalej? Ważne dla mnei jest, aby kable nie wystawały mi nigdzie.

2. Druga opcja (to by mi się przydało do uchwytu na telefon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), jakby ktoś chicał zamonotwać na szybie. Kabel można puścić albo jakoś w szparę przy głośniku centranlym (jak ktoś ma) albo w szparę między nawiew a ten plastik szary dookoła i wypuszczamy na dole w kieszeni, gdzie jest gniazdo 12V. Z tylu jest łączenie tego szarego plastiku i tego miękkiego od tunelu

Jakie są wasze sugestie albo doświadczenia z tym tematem?

EDIT: Zakup jest tutuaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] więc skupiamy się tylko na kwestiach montażowych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez dobo ; 17-12-2016 o 10:26
dobo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2016, 18:45   #2
mojster
ford::beginner
 
Imię: waldek
Zarejestrowany: 02-03-2013
Model: MKIII, Fusion
Silnik: 2.0 TDCi, 1.4 TDCI
Rocznik: 2003 , 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Wybór, montaż, poprowadzenie kabli wideorejestratora

witam
w temacie rejestratorów czuję się specjalistaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przerabiałem już 6 modeli. ogólnie grzeją się wszystkie - i to nawet bardzo.
główny problem to zawieszanie się rejestratorów - ma zapisywać a tego nie robi.
obecnie użytkuję kamerkę PeiYing Exclusive FULL HD (PY0014) - naprawdę fajny sprzet - jak do tej pory się nie zawiesił - użytkuję około 4 miesięcy.

ja montuje jak piszesz ( wprawdzie w mk3- ale może też się da tak ) - koło lusterka, potem pod podsufitką i słupkiem - następnie kabel wchodzi pod uszczelkę drzwi i wychodzi pod kierownicą -dalej wypuszczony jest przez tunel środkowy. Ja mam dorobione dodatkowe gniazda zapaniczek w miejscu popielniczki.

Ostatnio edytowane przez mojster ; 07-07-2016 o 18:49
mojster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2016, 19:42   #3
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Wybór, montaż, poprowadzenie kabli wideorejestratora

temat o kamerach juz jest:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wiec tu mozna sie ograniczyc tylko do sposobu montazu/podlaczenia
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 07-07-2016 o 19:46
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2016, 16:39   #4
dobo
ford::beginner
 
Avatar dobo
 
Zarejestrowany: 15-05-2012
Skąd: Krk
Model: Mondeo Mk5 Titanium
Silnik: 1.5 EB AT
Rocznik: 2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: Montaż, poprowadzenie kabli wideorejestratora

Przeprowadzenie kabli z góry okazało się bardzo łatwe. Przy lusterku tak, jak na zdjęciu, dalej do słupka, pod słupkiem i na drugą stronę, potem wciskałem pod słupek, ale od strony uszczelki. Dalej do łączenia plastików, skręcamy następnie w lewo, pod schowkiem (jest tam wiele elementów, do których możeby kabelek przymontować), następnie pod boczną osłoną tunelu, wyciągamy na zewnątrz i mamy. 5 min roboty. Wystaje jedynie przy tunelu, przy gniazdku

Ale nie wszystko jest, tak jak sobie wymarzyłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niestety, ta plastikowa osłona na szybie jest tak duża, że ciężko jest ustawić kamerę tak, żeby nic nie wchodziło jej w kadr oraz żeby nie zasłaniała widoczności. Na razie u mnie jest testowany taki kompromis, jak na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Na pewno było by lepiej, jakby obiektyw od mojej kamerki był po prawej stronie, a nie po lewej.
Dodatkowo w szybie na nagraniu odbija się całe wnętrze, które normalnie się nie odbija (albo bardzo delikatnie).

Kamerkę kupiłem w tym sklepie za 299, ale widzę, że promo już się skończyło: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20160713_160010.jpg (95.2 KB, 1170 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20160713_160150.jpg (83.2 KB, 1056 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20160713_160102.jpg (97.8 KB, 1039 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20160713_160111.jpg (96.5 KB, 992 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20160713_160119.jpg (98.2 KB, 945 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez dobo ; 13-07-2016 o 18:21
dobo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2016, 18:09   #5
Swoop
ford::advanced
 
Avatar Swoop
 
Imię: PAweł
Zarejestrowany: 02-06-2005
Skąd: Ełk
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.2 200KM / 500Nm
Rocznik: 2008
Postów: 313
Domyślnie Odp: Montaż, poprowadzenie kabli wideorejestratora

Cytat:
Napisał dobo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkowo w szybie na nagraniu odbija się całe wnętrze, które normalnie się nie odbija (albo bardzo delikatnie).
przydał by się filtr polaryzacyjny na kamerkę i będzie problem z głowy, np.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Swoop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2016, 18:17   #6
dobo
ford::beginner
 
Avatar dobo
 
Zarejestrowany: 15-05-2012
Skąd: Krk
Model: Mondeo Mk5 Titanium
Silnik: 1.5 EB AT
Rocznik: 2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: Montaż, poprowadzenie kabli wideorejestratora

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dobo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2016, 10:19   #7
Krasnal007
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 10-10-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 EcoBoost 160KM
Rocznik: 2016
Postów: 71
Domyślnie Odp: Montaż, poprowadzenie kabli wideorejestratora

Hej, a ten kabelek idacy po stronie pasazera... wiele osob ci to zaczepiło noga ?
Krasnal007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2016, 10:25   #8
dobo
ford::beginner
 
Avatar dobo
 
Zarejestrowany: 15-05-2012
Skąd: Krk
Model: Mondeo Mk5 Titanium
Silnik: 1.5 EB AT
Rocznik: 2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: Montaż, poprowadzenie kabli wideorejestratora

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , nikt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie jest on luźny, a jak za bardzo wystaje to można go wsadzić mocniej pod plastik
dobo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2016, 16:28   #9
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Montaż, poprowadzenie kabli wideorejestratora

Montaż fajny ,nie inwazyjny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nie próbowałeś dać trochę niżej kamery żeby nie było plastiku w kamerze?
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2016, 20:10   #10
dobo
ford::beginner
 
Avatar dobo
 
Zarejestrowany: 15-05-2012
Skąd: Krk
Model: Mondeo Mk5 Titanium
Silnik: 1.5 EB AT
Rocznik: 2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: Montaż, poprowadzenie kabli wideorejestratora

Cytat:
Montaż fajny ,nie inwazyjny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nie próbowałeś dać trochę niżej kamery żeby nie było plastiku w kamerze?
Nie chciałem, żeby kamerka za bardzo wchodziła mi na szybę. Minusem tego modelu jest to, że nie ma przyssawki, tylko taśma obustronna (teraz już chyba jest przyssawka). Więc jak wybierałem miejsce, to po przesuwaniu kamerki dalej po skosie w prawy dół wydawało mi się, że za bardzo zasłania mi widoczność. Niestety nie mogłem potestować w trakcie jazdy różnych ustawień, więc jak już na jakieś miejsce się zdecydowałem, to amen, trzeba by zrywać, a to już więcej zabawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dobo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.