Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-07-2017, 23:08   #21
eosleo
ford::beginner
 
Avatar eosleo
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 10-06-2011
Skąd: Wrocław
Model: FORD MONDEO MK5 Titanium
Silnik: 2,0 Eco-Boost 203 KM A6
Rocznik: 2015
Postów: 15
Domyślnie Odp: Montaż, poprowadzenie kabli wideorejestratora

Cytat:
Napisał RavPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zamówiłem właśnie a119s razem z ich zasilaczem, chciałem w mk3 podłączyć podobnie jak w mk4 pod lampkę w podsufitce - powiedzcie mi tylko czy zasilanie jest tam podobne jak w mk4 czyli powiedzmy 30 minut po zamknięciu auta znika czy jest stałe?
Mnie również interesuje ta opcja.
Oczywiście z konwerterem napięcia 12V na 5 V - na który jest wystarczająco miejsca w otworze konsoli górnej, którą się łatwo wyciska. (OVERHEAD CONSOLE)
Chcę zakupić sprawdzony Mio Miviu R30 - testowałem inne ( MediaTech) i niestety porażka, procesory się zawieszają, za duzo funkcji zbytecznych przy zbyt słabym procesorze i sofcie.
Mam dla zainteresowanych rozwinięciem tematu - schemat konsoli górnej - i tam do ew. wykorzystania są następujące kabelki w złączu 14-20 pinowym :
CLN 09 kolor YE-GN - 12V (DEMAND LP PWR) - pin 12
GD 382 kolor BK-GY - masa (GND) - pin 1
Kabelek fioletowy - pin 11 - się nie nadaje - jest to ściemnianie sterowane z Body Control Modul, podobnie jak pin 10 - podświetlenie nocne panela.
Czerwony tez - to zasilanie tylnych lampek.
Moja wątpliwość dotyczy braku stałego napięcia 12V w tym module.
Nie wynika wprost ze schematu czy CLN 09 jest odłaczany przekaźnikiem BATT SAVE w Body Module - jescze tego nie sprawdzałem.
Pozostałę kwestie to wydajnośc prądowa CLN 09 - czy wystarczy do MIO ?
I jeśli rozłaczany to nie będzie działał tryb parkingowy rejestratora.
Pozostaje więc nieestetyczny w dolnej części kabelek...
Prosze o komentarze do tej koncepcji.

Bump:
Cytat:
Napisał RavPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zamówiłem właśnie a119s razem z ich zasilaczem, chciałem w mk3 podłączyć podobnie jak w mk4 pod lampkę w podsufitce - powiedzcie mi tylko czy zasilanie jest tam podobne jak w mk4 czyli powiedzmy 30 minut po zamknięciu auta znika czy jest stałe?
Mnie również interesuje ta opcja.
Oczywiście z konwerterem napięcia 12V na 5 V - na który jest wystarczająco miejsca w otworze konsoli górnej, którą się łatwo wyciska. (OVERHEAD CONSOLE)
Chcę zakupić sprawdzony Mio Miviu R30 - testowałem inne ( MediaTech) i niestety porażka, procesory się zawieszają, za duzo funkcji zbytecznych przy zbyt słabym procesorze i sofcie.
Mam dla zainteresowanych rozwinięciem tematu - schemat konsoli górnej - i tam do ew. wykorzystania są następujące kabelki w złączu 14-20 pinowym :
CLN 09 kolor YE-GN - 12V (DEMAND LP PWR) - pin 12
GD 382 kolor BK-GY - masa (GND) - pin 1
Kabelek fioletowy - pin 11 - się nie nadaje - jest to ściemnianie sterowane z Body Control Modul, podobnie jak pin 10 - podświetlenie nocne panela.
Czerwony tez - to zasilanie tylnych lampek.
Moja wątpliwość dotyczy braku stałego napięcia 12V w tym module.
Nie wynika wprost ze schematu czy CLN 09 jest odłaczany przekaźnikiem BATT SAVE w Body Module - jescze tego nie sprawdzałem.
Pozostałę kwestie to wydajnośc prądowa CLN 09 - czy wystarczy do MIO ?
I jeśli rozłaczany to nie będzie działał tryb parkingowy rejestratora.
Pozostaje więc nieestetyczny w dolnej części kabelek...
Prosze o komentarze do tej koncepcji.

eosleo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2017, 16:02   #22
chudy_PL
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 31-01-2016
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: Montaż, poprowadzenie kabli wideorejestratora

A nie łatwiej zdjąć uszczelkę od drzwi i wtedy włożyć na spokojnie kabel w słupek? Zero zabawy co prawda, ale też nic nie widać. Macie sposób jak wcisnąć pod podsufitkę w miarę estetycznie?
chudy_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2017, 17:27   #23
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Montaż, poprowadzenie kabli wideorejestratora

Ale to temat o mk5
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2017, 20:24   #24
msowi
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-12-2011
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Mondeo MKV
Silnik: 2,0 TDCI 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Montaż, poprowadzenie kabli wideorejestratora

Wideorejestrator zamontowany. Zasilanie kabel ok 4 metry pociągnięty od lampki podsufitki dalej podsufitką do osłony przy szybie, następnie tunelem środkowym do kabli zapalniczki, która znajduje się w schowku. 12 v dochodzi do lampki podsufitki. Konwerter podłączony pod zasilanie i umieszczony wewnątrz lampki. Jedyny przewód, który wystaje to kawałek od konwertera do kamery. poprowadzenie przewodów wymaga trochę czasu i cierpliwości. Jak ktoś będzie miał pytania bardzo proszę. Zrobiłem parę fotek. W wolnej chwili załączę
msowi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2017, 19:15   #25
kubiba
ford::average
 
Avatar kubiba
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 09-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 1.5 EB 160 KM
Rocznik: 2016
Postów: 196
Domyślnie Odp: Montaż, poprowadzenie kabli wideorejestratora

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] mógłbyś załączyć fotki i bardziej szczegółową instrukcje? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kubiba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2017, 13:41   #26
Voku
ford::advanced
 
Avatar Voku
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 15-10-2016
Skąd: Krakow
Model: S-Max Titanium S
Silnik: 2,0
Rocznik: 2012
Postów: 222
Domyślnie Odp: Montaż, poprowadzenie kabli wideorejestratora

Ja podłączałem u siebie przez konwerter napięcia 12V na 5 V. Podłączałem zarówno z lusterka wstecznego, jak i z lampki nad daszkiem przeciwsłonecznym, u mnie ta druga opcja sprawdziła się lepiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford S-Max Titanium 2.0
Voku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 11:03   #27
kubiba
ford::average
 
Avatar kubiba
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 09-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 1.5 EB 160 KM
Rocznik: 2016
Postów: 196
Domyślnie Odp: Montaż, poprowadzenie kabli wideorejestratora

Panowie, a co sądzicie o takim sposobie:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dostałem w prezencie wideorejestrator Garmina i żeby działał tryb parkingowy potrzeba stałego zasilania, a producent zaleca kupić*taki o to kabelek:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Natomiast zgodnie z filmikiem można byłoby dokupić dodatkowe gniazdo zapalniczki, podłączyć je pod bezpiecznik lub w puste miejsce, gdzie jest 20 A i wszystko powinno dobrze działać.

Co o tym pomyśle sądzicie? Dla mnie (laika) on jest zdecydowanie prostszy, niż podłączanie pod konsolę górną.
Będę wdzięczny za pomoc.
kubiba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2018, 16:22   #28
kubiba
ford::average
 
Avatar kubiba
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 09-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 1.5 EB 160 KM
Rocznik: 2016
Postów: 196
Domyślnie Odp: Montaż, poprowadzenie kabli wideorejestratora

Zdecydowałem się na takie poprowadzenia kabla do wideorejestratora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kubiba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2018, 21:45   #29
chrisjan
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKV
Silnik: 1.5 EB 160KM
Rocznik: 2018
Postów: 64
Domyślnie Jak pociagnać przewód do rejestratora jazdy

Chciałbym ukryć przewód od rejestratora zawieszonego pod lusterkiem wstecznym do skrzynki bezpiecznikow w kabinie. Początek jest prosty, przewod ładnie chowa sie przy uszczelce przedniej szyby, potem w slupku przednim, ale co dalej...czy da sie w jakis prosty sposob przejsc przewodem od dolnej krawedzi szyby do przestrzeni pod kokpitem? (W sensie bez rozkrecania calego przodu) a moze jest jakiś tunel w samym słupku, bo przeciez jakoś przewody od oswietlenia gornego musza trafic do bezpiecznikow - tylko jak sie tam dostac?

Pozdrawiam,
Chrisjan
chrisjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2018, 08:39   #30
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 540
Domyślnie Odp: Jak pociagnać przewód do rejestratora jazdy

jak rozbierzesz obudowę słupka - to zobaczysz że można przecisnąć przewód na dół deski. Jeśli będziesz prowadził prawym słupkiem to będzie bliżej do BCMa, a przeciśniesz pod schowkiem bez odkręcania schowka.

Jeśli chcesz to prowadź z lampki podsufitki i daj coś takiego (zmień nazwę portalu):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.