Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2018, 10:57   #11
kamilns
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-11-2016
Skąd: Lublin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci ghia
Rocznik: 2004
Postów: 408
Domyślnie Odp: Odpalanie po wymianie świec żarowych przy -9 stopniach TDCI (filmik)

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawet nie odpinalem gdy wyjezdzalem , zawsze mówili że ford fordem, ale silniki to jednak mają dobre Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

3 i 4 zdjęcie od gory. Mega auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Przy jakim przebiegu robiles wtryski i pompe?

kamilns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2018, 11:26   #12
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Odpalanie po wymianie świec żarowych przy -9 stopniach TDCI (filmik)

Ktoś pewnie wcześniej robił o ile robił. Ja jeździłem nim rok, to poza wymiana oleju ani złotówki nie włożyłem.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2018, 18:03   #13
Seb0l
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 13-02-2008
Skąd: SMY ....
Model: Fiesta / Mondeo MKII
Silnik: 1,8D / 1,8TD
Rocznik: 1991 / 2000
Postów: 131
Domyślnie Odp: Odpalanie po wymianie świec żarowych przy -9 stopniach TDCI (filmik)

Tutaj jest wykres grzania świec takiego typu jaki jest montowany w Mondeo

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

źródło: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

po czasie o jakim piszesz (25s) podejrzewam że sterownik po prostu odłącza przekaźnik bo nie nastąpił rozruch silnika. Każdy ma swój złoty sposób na diesla zimą, jak jeździłem MK2 1.8TD to pomimo dwukrotnej wymiany świec (najpierw Iskra, potem OEM) cały czas długo kręcił. Dopiero wymiana łopatek pompki wstępnej w pompie wtryskowej pozwoliła na odpalanie praktycznie bez czekania na świece.
Seb0l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2018, 20:05   #14
kamilns
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-11-2016
Skąd: Lublin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci ghia
Rocznik: 2004
Postów: 408
Domyślnie Odp: Odpalanie po wymianie świec żarowych przy -9 stopniach TDCI (filmik)

Cytat:
Napisał Seb0l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tutaj jest wykres grzania świec takiego typu jaki jest montowany w Mondeo

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

źródło: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

po czasie o jakim piszesz (25s) podejrzewam że sterownik po prostu odłącza przekaźnik bo nie nastąpił rozruch silnika. Każdy ma swój złoty sposób na diesla zimą, jak jeździłem MK2 1.8TD to pomimo dwukrotnej wymiany świec (najpierw Iskra, potem OEM) cały czas długo kręcił. Dopiero wymiana łopatek pompki wstępnej w pompie wtryskowej pozwoliła na odpalanie praktycznie bez czekania na świece.
Dzieki za material! Czyli wychodzi na to ze wystarczy 7sekund grzania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kamilns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2018, 20:53   #15
franczesko
FCP member
 
Avatar franczesko
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-07-2007
Skąd: Małopolska południowa
Model: Mondeo Mk5 ; Focus Mk4; Focus Mk3 RS
Silnik: 2.0 TDCI 180ps ; 2.0 TDCI 150ps; 2.3 EB 350ps
Rocznik: 2018 ; 2020 ; 2017
Postów: 1,382
Domyślnie Odp: Odpalanie po wymianie świec żarowych przy -9 stopniach TDCI (filmik)

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawny silnik powinien zapalić nawet bez grzania świec, kiedyś przy -25 po 2 tygodniach postoju tak zapalilem i wygrałem zakład....
Co do grzania świec to zdecydowanie za długo trzymasz , ale tak jak napisałeś, zaszkodzić to nie zaszkodzi
Ciekawe... silnik wysokoprężny nie potrzebuje świec jak jes temperatura zew. na + - tu się zgodzę.
Ale że auto bez grzania komór zapaliło przy temp - 25 i to pewnie na jednym aku to uważam, że jest to niemożliwe..
franczesko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2018, 20:57   #16
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Odpalanie po wymianie świec żarowych przy -9 stopniach TDCI (filmik)

Cytat:
Napisał franczesko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niemożliwe..
Nie musisz mi wierzyć , ja nic z tego nie mam że tak napisałem , a i nie udowodnie bo tego nie nagrałem. Podałem jako ciekawostkę i nie mam zamiaru próbować udowadniać. To było 7 lat temu więc i nawet nie wiem co z tym autem sie teraz dzieje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2018, 21:34   #17
kamilns
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-11-2016
Skąd: Lublin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci ghia
Rocznik: 2004
Postów: 408
Domyślnie Odp: Odpalanie po wymianie świec żarowych przy -9 stopniach TDCI (filmik)

Cytat:
Napisał franczesko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe... silnik wysokoprężny nie potrzebuje świec jak jes temperatura zew. na + - tu się zgodzę.
Ale że auto bez grzania komór zapaliło przy temp - 25 i to pewnie na jednym aku to uważam, że jest to niemożliwe..
Tez uwazam ze jest nie mozliwe a nawet jestem pewien ale prawdy nigdy sie nie dowiemy . Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. napewno akumulator po 2 tyg przy -25 nie mialby sily zakrecic diesla no chyba ze byl nowka sztuka ze sklepu.
kamilns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2018, 21:45   #18
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Odpalanie po wymianie świec żarowych przy -9 stopniach TDCI (filmik)

Panowie nie będziemy się kłócić bo i tak prawdy się nie dowiemy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nigdy nie wyciagalem akumulatora podczas dłuższego postoju , a miałem ich sporo bo na poligony jeżdżę zawsze na 2-3 tyg.
Może 25 stopni nie utrzymywalo się przez całe 2 tygodnie, byłem 300 km od domu. Na pewno jak wyjezdzalem było bardzo zimno a jak wróciłem było-25 i złapał na strzała. Nic mi z tego gdybym wymyslal. No po co.

Chwalilem się tym na forum już kilka lat temu ,

Wy sobie myślicie że jestem głupi i wymyślam, a ja sobie myślę jaki to mega zadbany i sprawny silnik miałem w porównaniu do was skoro twierdzicie że to nie możliwe, a żaden na pewno tego nie robił( i wie lepiej ) bo to oczywiście głupotaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale zakład to zaklad, musiałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 18-01-2018 o 21:54
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2018, 23:08   #19
kamilns
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-11-2016
Skąd: Lublin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci ghia
Rocznik: 2004
Postów: 408
Domyślnie Odp: Odpalanie po wymianie świec żarowych przy -9 stopniach TDCI (filmik)

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie nie będziemy się kłócić bo i tak prawdy się nie dowiemy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nigdy nie wyciagalem akumulatora podczas dłuższego postoju , a miałem ich sporo bo na poligony jeżdżę zawsze na 2-3 tyg.
Może 25 stopni nie utrzymywalo się przez całe 2 tygodnie, byłem 300 km od domu. Na pewno jak wyjezdzalem było bardzo zimno a jak wróciłem było-25 i złapał na strzała. Nic mi z tego gdybym wymyslal. No po co.

Chwalilem się tym na forum już kilka lat temu ,

Wy sobie myślicie że jestem głupi i wymyślam, a ja sobie myślę jaki to mega zadbany i sprawny silnik miałem w porównaniu do was skoro twierdzicie że to nie możliwe, a żaden na pewno tego nie robił( i wie lepiej ) bo to oczywiście głupotaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale zakład to zaklad, musiałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spoko ale jesli miales wszystkie sprawne swiece zarowe to wystarczy kilka sekund na zaplonie zeby sie nagrzaly do czerwonosci i to napewno by bulatailo rozruch. Masz pewnosc 100% ze wtedy miales spalone wszystkie swiece? Bo napewno po przekreceniu stacyjni klika sekund odczekales..
kamilns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2018, 06:45   #20
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Odpalanie po wymianie świec żarowych przy -9 stopniach TDCI (filmik)

Cytat:
Napisał kamilns Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miales spalone wszystkie swiece?
Pomyliłeś chyba coś. Nigdzie nie napisałem, że miałem spalone świece. Pisałem, że silnik był bardzo sprawny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał kamilns Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po przekreceniu stacyjni klika sekund odczekales..
Nie odczekalem, bo założylem się że wsiade i bez grzania świec zapale silnik.

Skończmy już bo to trochę nie w temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.