Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-10-2019, 09:04   #1
suma15
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-02-2015
Model: Ford focus C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 133KM
Rocznik: 2004
Postów: 2
Exclamation Luz półosi w mechanizmie różnicowym

Witam Serdecznie Kolegów!
Mam taki problem w moim Fordzie Focusie z 2008r 2.0TDCI 136km - skrzynia manualna 6-cio biegowa, że przy prędkości około 80-90km/h zaczyna mi trzepać kierownicą. Czuć również delikatne drżenie karoserii. Szukałem Trochę podpowiedzi na forum i znalazłem info, że mogą to być uszkodzone półośki.
No i chyba trafiona diagnoza bo wczoraj wszedłem do kanału i zauważyłem niepokojący luz w miejscu gdzie obudowa przegubu wewnętrznego lewej półosi wchodzi do skrzyni biegów. Luz jest dosyć spory, z prawej strony takiego luzu nie ma. Simmering jednak nie puszcza.
Podpowiedzcie mi czy możliwe jest, że wyrobił się przegub na wieloklinie i tam jest luz? Czy raczej spodziewać się że łożysko od tej strony jest już wypracowane? Skrzynia biegów działa bez zarzutu, nie słychać żadnego wycia.
Drugie pytanie to czy ewentualna wymiana łożyska wiąże się z koniecznością wyciągnięcia i rozpołowienia skrzyni biegów?
Czekam na Wasze spostrzeżenia. Pozdrawiam

suma15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2019, 11:27   #2
K@mix
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 18-01-2011
Skąd: Białe Błota/Bydgoszcz
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 400
Domyślnie Odp: Luz półosi w mechanizmie różnicowym

Widziałem kilka 2.0 TDCi i wszystkie mają taki luz. Z drugiej strony luzu nie będzie, ponieważ masz łozysko podpory półosi. Koła sprawdzone? Focus jest bardzo czuły na oponym - felgi. Tylne gumy wahacza w jakim stanie? One też lubią powodowac wibracje.
K@mix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2019, 18:48   #3
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Re: Luz półosi w mechanizmie różnicowym

jakbyś miał nadmierny luz poprzeczny to by ci simmera co 3 miesiące wywalało tak przynajmniej mi kiedyś wywalało a półośka latała jak kij we wiadrze
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2019, 19:31   #4
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Re: Luz półosi w mechanizmie różnicowym

Witam

Usterka może być też po stronie przednich kół.Mam na myśli krzywiznę lub złe wyważenie.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2019, 13:24   #5
suma15
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-02-2015
Model: Ford focus C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 133KM
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Luz półosi w mechanizmie różnicowym

Podejrzenie kół / opon już było. opony są nowe teraz - nic nie pomogła wymiana. nawet była zamiana felg z tyłu na przód żeby wyklucz krzywą felgę. Miałem wybitą jedną gumę od wahacza przedniego (tą dużą z tyłu). Po tym trochę mniej trzepie, ale jednak nie ustąpiło całkowicie. Wszystko jest posprawdzane i jedyny luz jaki jest to właśnie tutaj przy skrzyni biegów.
Kolega, który pisze że półoś prawa ma łożysko podporowe - wiem, ale żebyśmy sie dobrze zrozumieli ja nie mam na myśli tego że półośka ma luz w przegubach. luz jest w skrzyni biegów tam właśnie gdzie zasłania simmering. Gdyby taki sam luz miał być po stronie prawej to na pewno też byłby wyczuwalny - pomimo łożyska podporowego.
W Forscanie jeszcze wywala błąd czujnika kąta skrętu (tego przy maglownicy) - no ale to chyba raczej nie powinno mieć wpływu na drżenie kierownicy

Bump:
Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jakbyś miał nadmierny luz poprzeczny to by ci simmera co 3 miesiące wywalało tak przynajmniej mi kiedyś wywalało a półośka latała jak kij we wiadrze
No i co wtedy się stało? Łożysko sie posypało? Sam wyjmowałeś czy mechanik i czy trzeba było rozpołowić skrzynie?
suma15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2019, 15:15   #6
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Re: Luz półosi w mechanizmie różnicowym

skrzynia do wymiany, to wtedy było

naprawa mechanizmu różnicowego jest totalnie nieopłacalna
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus mk2 , luz przekładni , półośka , skrzynia biegów


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.