Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-07-2017, 17:46   #11
Jac85
ford::amateur
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 14-10-2016
Model: ford fusion
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wymiana tylnich szczęk - regulacja

Cytat:
Napisał rrubens Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę, że ręczny jest na topie. Też mam problem z tym hamulcem. Już 3 raz jadę na poprawkę.

Jak by nie wyregulował to ręczny tak na prawdę nie trzyma. Jeszcze się nad tym nie zastanawiałem ale jak za 3 razem nie wyjdzie to sam to zrobię.
Tak problem leżał w samoregulatorze. Całe chamulce zrobiłem na 2razy na nie dokreconym bebnie podpompowalem noznym hamulec ściągnąłem bęben rozkrecilem samoregulator tak 2razy aż bęben schodził z oporem. Po skręcenie całości zaciągnął ręczny na 4zab skrecilem śrubę do lekkiego oporu pozaciagamy parę razy ręczny, runda wokół bloku, rozkrecilem znowu ręczny podpompowalem noznym (runda) znowu ręczny na 4zeby skrecilem do oporu wyczuwalnego pod grzechotka, na zaciągnięty podpompowalem by cylinder się rozprezyl i samoregulator się rozszerzył już tak jak ma być pozaciagalem ręczny. Efekt pedałem hamulca twardy wszystko sprawnie chodzi tęczy na stacji łapie bardzo dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dziękuję za wskazówki były bardzo pomocne dla amatora. Pozostaje mi tylko podjechać do mechanika by kluczem dynamometryczny dociagnal odpowiednio śroby bez polskich znaków gdyż z tel

Bump:
Cytat:
Napisał rrubens Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę, że ręczny jest na topie. Też mam problem z tym hamulcem. Już 3 raz jadę na poprawkę.

Jak by nie wyregulował to ręczny tak na prawdę nie trzyma. Jeszcze się nad tym nie zastanawiałem ale jak za 3 razem nie wyjdzie to sam to zrobię.
Tak problem leżał w samoregulatorze. Całe chamulce zrobiłem na 2razy na nie dokreconym bebnie podpompowalem noznym hamulec ściągnąłem bęben rozkrecilem samoregulator tak 2razy aż bęben schodził z oporem. Po skręcenie całości zaciągnął ręczny na 4zab skrecilem środę do lekkiego oporu pozaciagamy parę razy ręczny, runda wokół bloku, rozkrecilem znowu ręczny podpompowalem noznym (runda) znowu ręczny na 4zeby skrecilem do oporu wyxzuealnego pod grzechotka, na zaciągnięty podpompowalem by cylinder się rozprezyl i samoregulator się rozszerzył już tak jak ma być pozaciagalem ręczny. Efekt pedałem hamulca twardy wszystko sprawnie chodzi tęczy na stacji łapie bardzo dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dziękuję za wskazówki były bardzo pomocne dla amatora. Pozostaje mi tylko podjechać do mechanika by kluczem dynamometryczny dociagnal odpowiednio śroby

Jac85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2017, 14:39   #12
Waldar
ford::amateur
 
Imię: Waldemar
Zarejestrowany: 04-10-2015
Model: fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wymiana tylnich szczęk - regulacja

Koledzy, dzisiaj przymierzyłem się do zdjęcia bębna. Wcześniej, po lekturze forum stwierdziłem, że będę odkręcał cztery śruby "od tyłu" a nie jedną na czopie. Kiedy już wziąłem się do pracy nabrałem wątpliwości. Te śruby mają niskie łby, na dodatek dziwnie ponacinane. Dojście kluczem sztorcowym jest utrudnione przez sprężynę zawieszenia i nie pozwala na prostopadłe ustawienie klucza. Próbowałem odkręcać tę śrubę, do której dostęp jest najlepszy, ale ani drgnęła. Wszystko jest oryginalne, nie było do tej pory nic naprawiane, ale może u was był jakiś inny wariant. Mój FF jest z 2003 r. z ABS-em. Czy u was też były takie śruby, bo wysokość łba nasuwa mi przypuszczenie, że nie są one przeznaczone do odkręcania podczas napraw nie związanych z wymianą czopa. I już nie wiem, czy iść dalej tą drogą (wspomagając się cierpliwie penetratorem) czy jednak przejść na drugi sposób demontażu.

Ostatnio edytowane przez Waldar ; 14-10-2017 o 14:47
Waldar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2017, 17:02   #13
Foczka 23
ford::advanced
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 24-04-2011
Skąd: PŁocicz / Grudziądz
Model: Focus C-MAX
Silnik: Diesel 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 223
Domyślnie Odp: Wymiana tylnich szczęk - regulacja

Dobrze rozumujesz odkreca się śrubę trzymającą łożysko a nie śruby od piasty ktoś wprowadził Cię w błąd. Odkrecasz tą śrubę i ostukujesz porządnie bęben powinien zejść. W przypadku gdyby miał rant bęben i nie chciał zejść trzeba przez dziurę od śruby trzymającej felge popuscic samoregulator i zejdzie lekko. A co do składania jak wszystko sprawne nie trzeba jeździć w koło bloku wystarczy kilkukrotnie nacisnąć hamulec nożny i samoregulator sam się rozkręci potem odpowietrzasz hamulce o ile wymieniasz cylinderki i śmiga aż miło. Także kolego na spokojnie a na pewno ci się uda. Popatrz sobie na Youtube jak to się robi jak nie masz z tym doświadczenia. Pozdrawiam
Foczka 23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2017, 22:07   #14
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wymiana tylnich szczęk - regulacja

W samochodzie nie ma żadnych części tylnich.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2018, 18:00   #15
Waldar
ford::amateur
 
Imię: Waldemar
Zarejestrowany: 04-10-2015
Model: fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wymiana tylnich szczęk - regulacja

Z grubym opóźnieniem, dziękuję Wojtku za odpowiedź. Zrobiłem tak jak podpowiadała logika, czyli tak jak napisałeś. Z tym odręcaniem z d... strony to dałem się skołować po przeczytaniu postów pisanych z wielką pewnością siebie przez forumowych "speców". Pozdrawiam.
Waldar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , hamulce , szczęki hamulcowe , wymiana


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.