Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2019, 11:39   #1
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,595
Exclamation Keyless entry - przestało działać otwieranie bagażnika

Witajcie ponownie.

Szybkie pytanko - mam system keyless entry, działał super i dziś przestało działać bezkluczykowe otwieranie bagażnika, tzn.: drzwi otwierają się prawidłowo bo włożeniu dłoni między klamkę a drzwi, zamykanie też działa jak należy. Przestało działać tylko otwieranie bezkluczykowe klapy bagażnika (kombi). Dodam że otwieranie z pilota klapy działa jak należy i otwieranie klapy przy otwartym aucie z przycisku pod listwą klapy też działa. Miał ktoś taki problem? Może coś się zwiesiło i trzeba na nowo reaktywować keyless?

zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2019, 14:01   #2
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Keyless entry - przestało działać otwieranie bagażnika

Sprawdziłeś czy to nie jest problem z zasięgiem kluczyka? Co prawda w mk2fl, ale klapa też mi się tak średnio otwiera, antena u mnie jest bodajże w tunelu środkowym i drzwi chodzą jeszcze okej, ale do klapy to często muszę się przytulić lub wyjąć kluczyk z kieszeni, bo nie łapie.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2019, 14:09   #3
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,595
Domyślnie Odp: Keyless entry - przestało działać otwieranie bagażnika

Miałem kluczyki w dłoni gdy próbowałem otworzyć klapę i nic. Ostatnio klucze miałem na stoliku w garażu za autem i otwierało się to bez najmniejszego problemu. Bateryjkę mam założoną nową do pilota. Drzwi tak jak pisałem - kluczyki w kieszeni i otwieranie drzwi działa do strzału. Tylko ta klapa przestała...

Ostatnio edytowane przez zmulim ; 26-08-2019 o 09:20
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2019, 09:16   #4
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,595
Domyślnie Odp: Keyless entry - przestało działać otwieranie bagażnika

Witam. Dziś po tym jak auto stało dłuższy czas w garażu, poszedłem sprawdzić czy aby się system sam nie "naprawił". Niestety nadal to samo. Otwieranie klapy bagażnika działa tylko z pilota lub z przycisku klapy ale tylko po otwarciu auta. Sprawdziłem bezpieczniki w bagażniku, wszystko wygląda ok. Nie wiem już gdzie szukać i co zrobić by to wróciło do normy. Może odłączyć aku?

Dodam tylko że stało się to po wizycie u blacharza na konserwację podwozia - był ściągany tylny zderzak. Możliwe że jest tam przy zderzaku poza czujnikami cofania co mogło zostać odpięte i nie założone ponownie? Może jest tam jakaś dodatkowa antena do odbioru sygnału typowo do klapy, którą np zapomniano podłączyć?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ostatnio edytowane przez zmulim ; 26-08-2019 o 09:41
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2019, 06:29   #5
Andrzej_60
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-01-2019
Skąd: Tarnów
Model: Focus MK3
Silnik: 1500
Rocznik: 2018
Postów: 6
Domyślnie Odp: Keyless entry - przestało działać otwieranie bagażnika

Mam podobnie. Gdy samochód postoi dłużej to Keyless przestaje działać. Muszę wejść w ustawienia komputera i włączyć taką możliwość. Ktoś wie, dlaczego tak się dzieje?
Andrzej_60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2019, 12:03   #6
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,595
Domyślnie Odp: Keyless entry - przestało działać otwieranie bagażnika

U mnie sprawa rozwiązana. Tak jak podejrzewałem, podczas demontażu zderzaka do konserwacji, mechanik odpiął wtyczki czujników cofania i tylnej anteny keyless entry. O ile te od cofania nie zapomniał podłączyć, tak tą kostkę anteny nie podłączył. Wystarczyło się schylić pod auto i na środku zderzaka od wewnątrz wisiała sobie wtyczka a zaraz obok była niepodłączona antena. Podłączyłem i wszystko działa jak dawniej.

Temat do zamknięcia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.