Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-11-2012, 19:41   #11
jacekplacek0808
ford::advanced
 
Avatar jacekplacek0808
 
Zarejestrowany: 27-08-2008
Skąd: NOH
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI TIT
Rocznik: 2008
Postów: 285
Domyślnie Odp: Mocowanie przedniego zderzaka?

Witam.U siebie zalozylem oslone dolna chlodnic o ktorej wspomnial kolega steell i od tamtej pory zderzak mi nie lata,nawet podszedl troche do gory.Te slizgi to o kant dupy rozbic.Trzeba tam pokombinowac troche zeby to jakos wygladalo/pasowalo.pozdro

jacekplacek0808 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2015, 09:17   #12
krismk3
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-09-2013
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 159
Domyślnie Odp: Mocowanie przedniego zderzaka?

Witam odświeżę trochę temat ponieważ mam podobny problem. Otóż wczoraj wyjeżdżając z garażu zahaczyłem zderzakiem przednim o próg przez co po prawej stronie zderzak zaczął dość znacznie ruszać się góra dół. Do takiego stopnia, że otwór od spryskiwaczy nie leży w osi trzpienia sprysku, który haczy o jego krawędź. Rozebrałem cały przód czyli grill, lampy i częściowo prawe nadkole i za chiny nie widzę co mogło się tam stać, że lata góra dół w przedniej części przy tym ślizgu. Czy zderzak przykręcony jest teoretycznie do tych ślizgów i do zderzaka??? I poza tym nie trzyma go nic więcej do karoserii pojazdu.
W wolnym czasie będę chciał to jakoś rozebrać i poprawić. Proszę powiedzcie mi czy dobrze myślę. zdejmuję lampy, grill i nadkola oraz osłonę dolną chłodnicy. Po tej operacji zostaje jedynie odkręcenie po dwie śruby na stronę od dołu przy nadkolach. Czy jest coś jeszcze??? O czym powinienem pamiętać nie liczę oczywiście zatrzasków pod lampą (2x2 szt.).
A może ma ktoś jakieś fotki jak to po kolei rozebrać??? Z góry dzięki za pomoc bo chce to ogarnąć.
Przy okazji mam nadzieje, że mogę tu przy okazji zapytać, czy ma ktoś może do sprzedania nie połamaną osłonę dolną chłodnicy oraz prawe nadkole (pasażera) i osłonę osprzętu w nadkolu. Z góry dzięki za informację.
krismk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2015, 09:49   #13
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,706
Domyślnie

U siebie rozwiązałem to następująco. Najpierw sprawdziłem czy ślizgi są całe. Okazało się, że jeden był ułamany z przodu. Przy wymianie wyłamałem taki stożkowy cycek na ostatnim otworze - coś w rodzaju kołka ustalającego. Po zamontowaniu zderzaka w miejscu tego kołka wkręciłem śrubę z podkładkami i od góry zakręciłem nakrętką samokontrującą jednocześnie regulując przerwę pomiędzy zderzakiem a błotnikiem. Od tamtej pory nie opada.

Fabrycznie zderzak jest zamocowany na trzech śrubach po każdej stronie wkręconych w błotniki. Brak jest mocowania z przodu ślizgu i dlatego zderzaki opadają.

Tapnięte z Szajsunga MkIV
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2015, 10:04   #14
krismk3
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-09-2013
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 159
Domyślnie Odp: Mocowanie przedniego zderzaka?

No nic będę musiał to rozebrać i na nowo poskręcać znacie może numer części tych ślizgów ?? jak już będę wymieniał to chce założyć nowe jak będą w dobrej cenie.
krismk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2017, 13:01   #15
wiewior7
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 05-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo mk5 i mk4, Kuga mk1
Silnik: 1.5 Ecoboost, 2.0 Duratec-HE, 2.0 TDCI
Rocznik: 2015, 2007 i 2008
Postów: 234
Domyślnie Odp: Mocowanie przedniego zderzaka?

przymierzam się do wymiany ślizgów... moje są już zniszczone i nie trzymają poprawnie zderzaka. Z tego co widzę ślizgi są połączone ze zderzakiem przy pomocy nitów, niektórzy łączą je za pomocą śrubek... czy ktoś jest w stanie powiedzieć jakie nity potrzeba aby połączyć nowy ślizg z zderzakiem przednim tak aby było jak w oryginale?
wiewior7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2019, 15:32   #16
Jarek_Lodz
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-09-2013
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 404
Domyślnie Odp: Mocowanie przedniego zderzaka?

Cześć, kolega miał przygodę MK3 i jest do wymiany zderzak przedni. Zerwały się dwie śruby (po jednej na stronie) wchodzące w błotniki, a pozostałe nitonakrętki się obracają.

Jest jakaś koncepcja jak to wykręcić ??
Jarek_Lodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.