Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-09-2014, 18:42   #1
jaworq
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-07-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 114
Domyślnie DPF a wzrost poziomu oleju?

Witam

Po przeczytaniu kilkunastu tematów na różnych forach (w tym i tym) zauważyłem że wiele osób twierdzi, że niedopalanie DPFa w MK4 2.0 TDCi (pozostałe diesle pewnie też) może spowodować wzrost poziomu oleju.

Moje pytanie brzmi - JAKIM CUDEM? Jedyna droga to nieszczelne zawory. A może przychodzi zły pan w nocy i dolewa?

Proszę Was o uzasadnienie oraz wskazanie innej drogi przedostawania się oleju jeśli taka istnieje a o niej nie wiem =) Wszystkich tych, których tą wiedzą zaraził jakiś mechanik "Pan Mietek" proszę żeby się w ogóle nie udzielali. Po prostu nie wierzymy w to co ktoś powiedział tylko opieramy się na faktach autentycznych ;]


Ostatnio edytowane przez jaworq ; 15-09-2014 o 19:02
jaworq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 19:16   #2
Paramedyk
ford::average
 
Avatar Paramedyk
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Kraków
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 146
Domyślnie Odp: DPF a wzrost poziomu oleju?

Cytat:
Napisał jaworq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Po przeczytaniu kilkunastu tematów na różnych forach (w tym i tym) zauważyłem że wiele osób twierdzi, że niedopalanie DPFa w MK4 2.0 TDCi (pozostałe diesle pewnie też) może spowodować wzrost poziomu oleju.

Moje pytanie brzmi - JAKIM CUDEM? Jedyna droga to nieszczelne zawory. Nieszczelne zawory w kilkuletnim aucie? Błagam was... A może przychodzi zły pan w nocy i dolewa?

Proszę Was o uzasadnienie =) Wszystkich tych, których tą wiedzą zaraził jakiś mechanik "Pan Mietek" proszę żeby się w ogóle nie udzielali. Po prostu nie wierzymy w to co ktoś powiedział tylko opieramy się na faktach autentycznych ;]
Mało tego, że może spowodować to niedopalanie DPF-a powoduje wzrost poziomu oleju. Pewnie jeśli wyłączysz silnik raz czy dwa to nie zauważysz. Ale jeśli "uda" Ci się to zrobić wiele razy to sam zobaczysz. Jeździłem Vectrą C z DPF, ani raz nie zdarzyło mi się zgasić silnika podczas wypalania, zero problemów z filtrem, procedura wypalania pilnowana 3 lata... A i tak poziom oleju miał tendencję do wzrostu. Sam widzisz po zużyciu chwilowym podczas wypalania, że rośnie. Powodem jest oczywiście dodatkowa dawka paliwa podawana do cylindra. Droga którą dostaje się do miski wiedzie przez pierścienie.
Od lat jeżdżę z DPF, od lat głównie po mieście. Przy prawidłowym użytkowaniu newsy o jego uciążliwości i problematyczności są dla mnie jedynie mitami.
Paramedyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 20:34   #3
jaworq
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-07-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 114
Domyślnie Odp: DPF a wzrost poziomu oleju?

OK - jeżeli się kończą pierścienie to jest wtedy też złe ciśnienie w cylindrach (może dostawać się paliwo do oleju lub silnik spala olej). Ciśnienie na wykresie pomiaru musi być równe i wysokie. Jeżeli tak nie jest to wtedy szczególnie ciężko jest odpalić auto zimą.

Natomiast w każdym innym przypadku, czyli jeśli silnik jest zdrowy i po wykresie z pomiaru ciśnienia w cylindrach wynika że wszystko jest ok to NIE MA OPCJI żeby wzrastał poziom oleju. Nawet gdybyśmy sto razy przerwali wypalanie DPF Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaworq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 21:08   #4
Paramedyk
ford::average
 
Avatar Paramedyk
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Kraków
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 146
Domyślnie Odp: DPF a wzrost poziomu oleju?

Cytat:
Napisał jaworq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OK - jeżeli się kończą pierścienie to jest wtedy też złe ciśnienie w cylindrach (może dostawać się paliwo do oleju lub silnik spala olej). Ciśnienie na wykresie pomiaru musi być równe i wysokie. Jeżeli tak nie jest to wtedy szczególnie ciężko jest odpalić auto zimą.

Natomiast w każdym innym przypadku, czyli jeśli silnik jest zdrowy i po wykresie z pomiaru ciśnienia w cylindrach wynika że wszystko jest ok to NIE MA OPCJI żeby wzrastał poziom oleju. Nawet gdybyśmy sto razy przerwali wypalanie DPF Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to już nie wiem co Ci powiedzieć... Bo ten poziom oleju jednak wzrasta... Olej zostaje rozrzedzony paliwem i stąd również ludziom czasem pojawia się komunikat "wymiana oleju" dużo wcześniej niż się tego spodziewali... dlatego dość ważne jest dbanie o olej w silnikach z dpf... dlatego nie należy zalewać silnika pod "max"... dlatego też......... może ktoś pomoże wytłumaczyć koledze?
Paramedyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 21:18   #5
janek001
Zablokowany
 
Imię: janek
Zarejestrowany: 03-08-2012
Skąd: wrocław
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008 136km
Postów: 374
Domyślnie Odp: DPF a wzrost poziomu oleju?

Cytat:
Napisał jaworq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Po przeczytaniu kilkunastu tematów na różnych forach (w tym i tym) zauważyłem że wiele osób twierdzi, że niedopalanie DPFa w MK4 2.0 TDCi (pozostałe diesle pewnie też) może spowodować wzrost poziomu oleju.

Moje pytanie brzmi - JAKIM CUDEM? Jedyna droga to nieszczelne zawory. Nieszczelne zawory w kilkuletnim aucie? Błagam was... A może przychodzi zły pan w nocy i dolewa? Kompletna B Z D U R A!

Proszę Was o uzasadnienie =) Wszystkich tych, których tą wiedzą zaraził jakiś mechanik "Pan Mietek" proszę żeby się w ogóle nie udzielali. Po prostu nie wierzymy w to co ktoś powiedział tylko opieramy się na faktach autentycznych ;]
ten pan Mietek nieraz może uczyć ludzi autoryzowanych serwisów którzy porafia wymieniać części dobre na lepsze , ale to rozumiem bo pan Mietek utrzymuje swoją rodzine a mechanik w serwisie cała bande !
A tak na poważnie to kolega nic nie wie o tematyce dpf to niech przeczyta w sieci bo od paru lat to maglujemy , szkoda zaśmiecać fora , pisać o jednym i tym samym !
janek001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 21:24   #6
jaworq
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-07-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 114
Domyślnie Odp: DPF a wzrost poziomu oleju?

No ja rozumiem. To co piszesz może się dziać, ale tylko w momencie gdy są wyjechane pierścienie przez które takie paliwo mogłoby się dostać do oleju =) Jeżeli pierścienie są w dobrym stanie to paliwo się nie ma prawa dostać do oleju bo po prostu nie ma innej drogi =)

Czyli jeżeli problemy o których wyżej pisałem występują to już wiemy, że pierścienie do wymiany Zgadza się? ;D

Bump:
Cytat:
Napisał janek001 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ten pan Mietek nieraz może uczyć ludzi autoryzowanych serwisów którzy porafia wymieniać części dobre na lepsze , ale to rozumiem bo pan Mietek utrzymuje swoją rodzine a mechanik w serwisie cała bande !
A tak na poważnie to kolega nic nie wie o tematyce dpf to niech przeczyta w sieci bo od paru lat to maglujemy , szkoda zaśmiecać fora , pisać o jednym i tym samym !
No to fakt, mało wiem. Ale wiem, że sam DPF nie doleje mi paliwa do miski olejowej i to mi wystarczy. W sumie tylko to poruszyłem w tym temacie ;D Czyli jednak tyle lat maglowania było a tak na prawdę zero konkretów o przyczynie przedostawania się paliwa do oleju? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaworq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 21:37   #7
janek001
Zablokowany
 
Imię: janek
Zarejestrowany: 03-08-2012
Skąd: wrocław
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008 136km
Postów: 374
Domyślnie Odp: DPF a wzrost poziomu oleju?

jak zero ? jak się zatyka filtr cząstek stałych komputer ,,dolewa,, paliwa poprzez wtryskiwacze aby zwiększyć temperature wydechu , ale że filtr jest na tyle zatkany , że procedura ta trwa o wiele za długo to te zwiększone dotryski przez pierścienie spływają do miski olejowej
janek001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 21:44   #8
Paramedyk
ford::average
 
Avatar Paramedyk
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Kraków
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 146
Domyślnie Odp: DPF a wzrost poziomu oleju?

Cytat:
Napisał jaworq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli jeżeli problemy o których wyżej pisałem występują to już wiemy, że pierścienie do wymiany Zgadza się? ;D
Czyli jeżeli problemy o których pisałeś wystąpią to wiemy, że Ci którzy Odpowiadają Ci w tym temacie mają rację...
Paramedyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 21:44   #9
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: DPF a wzrost poziomu oleju?

Mam podobne zdanie co kolega. Jesli silnik jest zdrowy to nie ma fizycznie mozliwosci przedostania sie paliwa do miski. Ja wymienialem olej tydzien temu po przejechaniu 19tys. i musze przyznac, ze nie zauwazylem zeby poziom spadl, a o wzroscie to juz nie wspomne.
Auto wypala dpf co 600km wg. Forscan.
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 21:46   #10
janek001
Zablokowany
 
Imię: janek
Zarejestrowany: 03-08-2012
Skąd: wrocław
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008 136km
Postów: 374
Domyślnie Odp: DPF a wzrost poziomu oleju?

czyli sugerujesz ,żę ci wszyscy ludzie mają pozajeżdżane auta ?
janek001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.