Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2019, 13:03   #1
makanox
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 18-03-2018
Model: FOCUS
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Równomierne stukanie podczas lekkiego skręcania w lewo przy 60km/h i powyżej

Witam serdecznie.
Zwracam się z prośbą o pomoc w moim problemie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A więc tak posiadam Forda Focusa Mk2 2005r, 1.6 TiVCT 115km Benzyna, Hatchback.
Problem pojawił się 3 dni temu gdy jechałem na prostej drodze i akurat miałem ściszone radio pojawiło się dziwne bicie/stukanie podczas lekkiego skręcania kierownicy w lewo np. przy zmianie pasa ruchu. Słysząc to samemu próbowałem dojść do tego co to może być i jadąc na prostej drodze manewrowałem kierownicą w lewo i prawo ale jak wspomniałem tylko skręt w lewo wywołuje to stukanie. Stukanie jest równomiernie nie zmienia się podczas przyśpieszania a gdy zejdę poniżej 50 km/h nic nie słychac. Dodam też że byłem na stacji diagnostycznej sprawdzili całe zawieszenie i niestety nic tam nie stwierdzono oprócz malutkich luzów w przegubach, gdzie przy tak małych luzach nie ma opcji żeby coś się działo. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Proszę o pomoc jutro Dzień Kobiet i miałem wyjechać ze swoją ok 200km od domu a jak auto mi się rozkraczy to fakt będe wiedział co, ale i kobieta mnie przechrzci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

makanox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2019, 13:30   #2
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Równomierne stukanie podczas lekkiego skręcania w lewo przy 60km/h i powyżej

Może łożysko powoli się kończy, ja bym póki co chyba nic nie robił ale obserwował czy się nie nasila (pewnie będzie).
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2019, 14:14   #3
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,198
Domyślnie Odp: Równomierne stukanie podczas lekkiego skręcania w lewo przy 60km/h i powyżej

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może łożysko powoli się kończy, ja bym póki co chyba nic nie robił ale obserwował czy się nie nasila (pewnie będzie).
Wtedy stukanie by zmieniało swoją częstotliwość w miarę zwiększających się obrotów.

Cytat:
Napisał makanox Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) Stukanie jest równomiernie nie zmienia się podczas przyśpieszania a gdy zejdę poniżej 50 km/h nic nie słychac. (...)
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2019, 17:28   #4
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Równomierne stukanie podczas lekkiego skręcania w lewo przy 60km/h i powyżej

No tak, nie doczytałem. Ale częstotliwość musi się zmieniać, skoro stuka równomiernie to albo od silnika albo od kół.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2019, 20:19   #5
makanox
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 18-03-2018
Model: FOCUS
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: Równomierne stukanie podczas lekkiego skręcania w lewo przy 60km/h i powyżej

No nie wiem czytałem kiedyś że któremuś z Panów obsunęły się ciężarki od wyważania opon ja nie zauważyłem tam nic takiego. Napompowałem 3 dni temu koła z 2.3 bara do 2.5 ale chyba to nie jest powodem spuściłem znów do 2.3 i nic sie nie zmieniło... hmmm a czy łożysko, wątpie bo tak jak Pan wyżej napisał gdy się kończy to wraz ze wzrostem prędkości nasila sie szum/bicie i ustaje przy zmniejszeniu prędkości. Może ten przegub ale czy ja wiem przy minimalnym ledwo odczuwalnym luzie ręką mogło by się tak stać. Jestem bezsilny a największą obawą jest oddać do mechanika w tych czasach Panowie pewnie wiecie jak to jest on stwierdzi zrobi 5 różnych rzeczy a to i tak nie będzie to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo o mechanika trudno teraz. A może coś z maglownica lub drążkiem kierowniczym, ale to tylko przy skręcie w lewo jak pisalem i to naprawdę delikatnym odczuwalne nawet na 1 pasie ruchu przy mocniejszym skręcie nie słychać
makanox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2019, 12:05   #6
makanox
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 18-03-2018
Model: FOCUS
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: Równomierne stukanie podczas lekkiego skręcania w lewo przy 60km/h i powyżej

Zrobiłem zamianę kół przód na tył i tył na przód nic to nie dało.
makanox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.