Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2019, 22:44   #21
jackseg
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 18-07-2016
Skąd: Wrocław
Model: C-Max
Silnik: 1,8 Duratec HE flexifuel
Rocznik: 2008
Postów: 39
Domyślnie Odp: Gaśnie po odpaleniu

Jeśli mówisz o zaprogramowanych mapach paliwowych/zapłonie to przyznam, że nie bardzo się orientuję. Mogę sprawdzić jeśli można to jakoś odczytać albo poprosić mojego mechanika lub gazownika o przyjrzenie się tym ustawieniom.

Niestety w takim mieście jak Wrocław wycieczka do mechanika to jak zamawianie wizyty u dentysty - dostanę się następnego dnia tylko z ostrym bólem zęba, inaczej czekam min tydzień Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Z gazownikiem umówiony jestem na po weekendzie, ale na dzień dzisiejszy telefonicznie polecił mi zakręcić butlę LPG i zobaczyć (po wypaleniu resztek gazu z instalacji) czy będzie różnica przy porannym odpalaniu. Inne trop: jaki jest stan czujników temperatury?

Prosiłbym o dodatkowe wskazówki.

jackseg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2019, 16:04   #22
jackseg
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 18-07-2016
Skąd: Wrocław
Model: C-Max
Silnik: 1,8 Duratec HE flexifuel
Rocznik: 2008
Postów: 39
Domyślnie Odp: Gaśnie po odpaleniu

Jestem bliżej rozwiązania zagadki - odłączenie butli (wyjęcie wtyczki cewki zaworu butli) sprawiło, że auto od kilku dni nie gaśnie z rana. Domniemam że auto po dłuższym postoju było "zalane" gazem. Coś wiec chyba powoduje że do komory spalania dostaje się gaz i przy pierwszym paleniu silnik się nim zaksztusza. W poniedziałek wizyta u gazownika.
jackseg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2019, 21:11   #23
jackseg
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 18-07-2016
Skąd: Wrocław
Model: C-Max
Silnik: 1,8 Duratec HE flexifuel
Rocznik: 2008
Postów: 39
Domyślnie Odp: Gaśnie po odpaleniu

Temat się rozwiązał, choć do końca nie wiem jaka była przyczyna.

Mój gazownik w swoim oprogramowaniu znalazł następujące "Oczekujące" błędy, które nie były widoczne u mechanika:
P0400 - Przepływ gazów recyrkulacji (0),
P0352 - Cewka "B"
Po353 - Cewka "C"
P2110 System sterowania nastawieniem przepustnicy

Pomogło zresetowanie wszystkich ustawień w komputerze auta, zapuszczenie adaptacji przepustnicy itp. Auto śmiga, nie gaśnie z rana, ma przyśpieszenie od jakiego się już odzwyczaiłem.

Koszt: 50zł. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS.
Problem z gaśnięciem był nieco bardziej złożony - jedno to przydatne modyfikacje gazownika, po którym lepiej działa przełączanie gazu i dynamika. Drugie to odłączenie stale ssącego akumulatora rejestratora jazdy. Dokładnie od powodował gaśnięcie po odpaleniu. Teraz mi się to już nie zdarza. Będę montował w schowku na podszybiu dodatkowe gniazda ładowania (zapalniczka+USB) po kluczyku.

Ostatnio edytowane przez jackseg ; 25-07-2019 o 20:35
jackseg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2022, 15:02   #24
Ania0702
ford::amateur
 
Imię: Ania
Zarejestrowany: 08-11-2022
Skąd: Niedźwiedź
Model: Ford focus c max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Zapytanie/rada/pomocy

Dzień dobry. Mamy Ford FOCUS C-MAX 1.8 benzyna/gaz. Od kiedy go kupiliśmy jest odwieczny problem. Miałbyć sprawny a co miesiac-dwa nowe usterki wychodzą. Teraz pojawił się błąd P0106 i P2110. Przepustnica wymieniona na nową. Teraz wymieniliśmy czujnik ciśnienia kolektora. A błąd dalej się pojawia. Wyświetlane się komunikat usterka ukladu silnika tryb awaryjny i auto gaśnic. Już mi/nam ręce opadają. W aucie wymieniliśmy prawie wszystko klocki tarcz naprawa sprzęgła ,hamulców. Cały układ wydechowy uszczelkę pod pokrywa silnika ,cewki, świece. Teraz czujnik i przepustnicę. Facet który zapewniał że samochód jest sprawny okazało się że jest totalna klapa. Jestem osobą niepełnosprawna. Mąż jako kierowca . Jemu służy auto do pracy mi pomag w przedostaniu się do miasta na leczenie. Teraz już nie wiemy co mamy robić.
Ania0702 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2022, 16:04   #25
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Zapytanie/rada/pomocy

Szukałbym ewentualne uszkodzenie wiązki (pojedynczego przewodu) idącego do przepustnicy w ostateczności uszkodzony komputer. MAP sensor wymieniony rozumiem? Diagnostyka komputerowa z parametrami pracy.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2022, 17:03   #26
Ania0702
ford::amateur
 
Imię: Ania
Zarejestrowany: 08-11-2022
Skąd: Niedźwiedź
Model: Ford focus c max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zapytanie/rada/pomocy

Po wymianie tych części autko chodzi równo cicho.Bym powiedziała że chodzi idealnie. Dziś podłączyłam obdII i nie wykazuje błędu. Mąż mówi że przy przełączaniu z benzyny na gaz wyświetla mu się ten błąd. Jutro pojedziemy na samej benzynie i sprawdzimy.

Bump: Po wymianie tych części autko chodzi równo cicho.Bym powiedziała że chodzi idealnie. Dziś podłączyłam obdII i nie wykazuje błędu. Mąż mówi że przy przełączaniu z benzyny na gaz wyświetla mu się ten błąd. Jutro pojedziemy na samej benzynie i sprawdzimy.
Ania0702 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2023, 14:41   #27
robi19733
ford::amateur
 
Imię: robert
Zarejestrowany: 07-01-2018
Skąd: gniezno
Model: c-max
Silnik: 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 1
Angry Gaśnie na zimnym po dodaniu gazu

Witam samochód c max 1,8 benzyna/gaz z 2004 roku i ręce już mi opadają może miał ktoś taki problem. Na zimnym nawet w lato nie miał mocy, dławi go, musi trochę pochodzić żeby ruszył. Na jałowym działa normalnie, a przy dodaniu gazu dławi, traci obroty. Wymienione : czujnik temperatury chłodziwa, filtry wszystkie, masa silnika.
Wyczyszczone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.rzepustnica, kolektor ssący, swiece nowe EGR. też wyczyszczony
Czek engine się nie świeci, zero błędów Samochód już u trzech mechaników i żaden nic nie stwierdził zawsze każdy mówił że sondy pracują prawidłowo jak i inne czujniki a samochód jak nie domagał tak niedomaga ,pali od strzała i tak zachowuje się póki się nie rozgrzeje albo nie przełączy się na gaz wtedy już normalnie chodzi i można nawet startować z piskiem opon. Latem jak testowałem i odpalałem awaryjnie od razu na gazie tego problemu nie robił także przyczyna chyba leży gdzieś w dawkach paliwa czy powietrza??
robi19733 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.