Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-08-2017, 07:42   #21
jarek33
ford::advanced
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 15-02-2017
Skąd: Świdnica
Model: MKI MKII MKIIIMKIV
Silnik: 2,0 1,8 2,0 1,6
Rocznik: -92, -98, -02, -14
Postów: 291
Domyślnie Odp: Re: Podłączenie zasilania na stałe do kamery przedniej.

Cytat:
Napisał criav Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jest może ktoś z Wrocławia, kto zajmował się już tego typu przeróbką,
Cytat:
Napisał criav Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ktoś, kto robił już to wcześniej, nawet w tym samym modelu auta.
jak masz chęć to mogę to zrobić tylko, że ja ze Świdnicy

jarek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2019, 20:26   #22
lesiux
ford::advanced
 
Avatar lesiux
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 25-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2008
Postów: 280
Domyślnie Odp: Podłączenie zasilania na stałe do kamery przedniej.

Panowie, który bezpiecznik w kabinie ma stałe zasilanie nawet po zgaszeniu auta?
__________________
Motostat
lesiux jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2019, 21:25   #23
Palek_PL
ford::advanced
 
Avatar Palek_PL
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Model: Smax
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 338
Domyślnie Odp: Podłączenie zasilania na stałe do kamery przedniej.

U mnie regulacja foteli kierowcy. W maxie z 2010r mialem stale napiecie w zapalniczce.Pzdr!
Palek_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2019, 21:32   #24
facio07
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 14-03-2016
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 1600 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 118
Domyślnie Odp: Podłączenie zasilania na stałe do kamery przedniej.

Ja zamontowałem dodatkowe gniazdko zapalniczki w schowku pasażera.Napięcie znalazłem (stałe nie zanikające) w instalacji za schowkiem (gruby czerwony kabel) i stamtąd zasiliłem gniazdo (kamerkę).Nie widać tego.Samochód używam codziennie i nie ma obawy przed rozładowaniem akumulatora,a w razie czego sięgam do schowka i zawsze można wyciągnąć wtyczkę!
facio07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 09:45   #25
Szaniak
ford::beginner
 
Imię: Szaniak
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Kraina Tysiąca Jezior
Model: MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 32
Domyślnie Odp: Podłączenie zasilania na stałe do kamery przedniej.

Panowie chetnie rowniez zalozyl bym bypassa tylko podpowiedzcie na jakim bezpieczniku w skrzynce pod schowałem znajde zasilanie po zapłonie ?
Szaniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2019, 09:32   #26
facio07
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 14-03-2016
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 1600 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 118
Domyślnie Odp: Podłączenie zasilania na stałe do kamery przedniej.

Cytat:
Napisał Szaniak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na jakim bezpieczniku w skrzynce pod schowałem znajde zasilanie po zapłonie ?
Bardzo prosto! Włączasz zapłon i sprawdzasz żaróweczką (na przykład)czy pojawiło się napięcie.
facio07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2020, 17:36   #27
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Podłączenie zasilania na stałe do kamery przedniej.

Witajcie.

Odświeżę temat, gdyż nie znalazłem odpowiedzi na mój problem w różnych pośrednich wątkach na forum.

W końcu chcę zabrać się za zainstalowanie wideorejestratora (70mai DashCam pro).
W związku z tym, że chcę korzystać z trybu parkingowego planuję podłączyć WR bezpośrednio na stałe do instalacji auta za pośrednictwem adaptera zasilania - 1 kabelek masowy, 1 do podłączenia po zapłonie oraz 1 odpowiadający za zasilanie przy zgaszonym silniku. Wcześniej planowałem wpiąć się w skrzynkę bezpieczników jak najmniej inwazyjnie za pomocą odpowiednich bypassów montowanych w miejsca bezpieczników.

Problem pojawił się, gdy finalny przekaz lektury forum mówił o tym, że w Mondeo Mk4 w skrzynce bezpieczników pod schowkiem pasażera nie ma stałego + przy wyłączonym silniku (tj. zasilanie jest ale odłączane po 15-40 min). Byłem już umówiony do elektryka, który miał mi się bezpiecznie wpiąć w instalację przed skrzynką, ale coś mnie tknęło, aby raz jeszcze przejrzeć forum i gdzieś znalazłem informację, od którego z użytkowników, który pisał, że podłączył się pod zasilanie radioodbiornika.

Próbnik napięcia w rękę, otworzyłem i zaryglowałem drzwi pasażera, odczekałem ok. 30 min, posprawdzałem wszystkie bezpieczniki i oczywiście zniknęło m.in. zasilanie przedniej zapalniczki. Odczekałem kolejne ok. 20 min, posprawdzałem ponownie wszystkie bezpieczniki i faktycznie jest jak wspominał, któryś z forumowiczów - zasilanie radioodbiornika miało napięcie. Tylko co było dziwne, napięcie było również na poniższych bezpiecznikach:

F1 7,5 Moduł kierownicy
F2 5 Zestaw wskaźników
F13 7,5 Pompa paliwa.
F14 5 Odbiornik częstotliwości zdalnego sterowania, czujnik ruchu we wnętrzu
F15 5 Włącznik zapłonu
F16 5 Syrena zasilana przez baterię (system alarmowy), OBD II (diagnostyka komputera pokładowego)
F21 5 Zasilanie radioodbiornika
F22 5 Przełącznik światła STOP
F23 20 Dach otwierany
F24 30 Zasilanie modułu sterującego układu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oraz zespołu kolumny kierowniczej

Czy faktycznie, to normalne, żeby prawie godzinę po wyłączeniu zapłonu dalej było napięcie na powyższych układach? Byłby w stanie ktoś sprawdzić to u siebie? Zakładałem, że będę ciągnął stały plus z tylnej zapalniczki lub bagażnikowej skrzynki bezpieczników, a tu taka "niespodzianka".

Powyższe dotyczy Mondeo Mk4 międzylifta wyprodukowanego 11.2010 r., gdzie skrzynka bezpieczników wygląda jak na załączonym obrazku ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ])
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg ford-mondeo-mk4-fuse-box-passenger-juction.jpg (58.2 KB, 60 wyświetleń)
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2020, 14:48   #28
yaneck
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-09-2007
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 25
Domyślnie Odp: Podłączenie zasilania na stałe do kamery przedniej.

Bardzo mi pomógł powyższy post. Sprawdzałem F21,14 i 16 i jest na nich napięcie po zamknięciu auta ale znika na chwilę podczas uruchamiania silnika.
Czy jest może wśród powyższych bezpieczników taki na którym napięcie jest cały czas?
yaneck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2020, 15:02   #29
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,487
Domyślnie Odp: Podłączenie zasilania na stałe do kamery przedniej.

Pewnie masz podtrzymanie, ktore resetuje się bez zasilania, napięcie nie znika w czasie uruchamiania silnika tylko spada poniżej wartości progowej w podtrzymaniu.

No to masz kłopot.

Nie obejdziesz tego bez dodatkowego układu z kondensatorem.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2020, 09:29   #30
yaneck
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-09-2007
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 25
Domyślnie Odp: Podłączenie zasilania na stałe do kamery przedniej.

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pewnie masz podtrzymanie, ktore resetuje się bez zasilania, napięcie nie znika w czasie uruchamiania silnika tylko spada poniżej wartości progowej w podtrzymaniu.
I wszystko jasne. Dzięki. Pomyślę nad kondensatorem.
yaneck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.