Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2020, 10:37   #31
kiklop1
ford::beginner
 
Imię: jan
Zarejestrowany: 27-02-2015
Model: kuga
Silnik: 2.0 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 37
Domyślnie Odp: Wpadający pedał sprzęgła - co robić?

Od razu mnie sprostujcie. Ale na logikę, wysprzęglik który łapie powietrze będzie również puszczał olej, a może i bardziej. Ciśnienie oleju jest spore. A u nas jest sucho, oleju nie ubywa. Jednak wersja z przepuszczaniem między uszczelnieniami na pompie i spadku ciśnienia jest bardziej prawdopodobna. I nie chodzi tu o zapowietrzeniu układu, bo go najzwyczajniej niema. A jak by był to się sam odpowietrzy. Ktoś to już tu ładnie opisał.
Spada tylko ciśnienie dlatego pedał opada. Parę depnięć na pedał i wszystko wraca do normy. Lukasz w innych działach, tylko dla innych aut jest to szeroko opisane.
Ale nie ma opisu jaka jest technologia wymiany pompki dla kugi MK2.

kiklop1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2020, 11:09   #32
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Wpadający pedał sprzęgła - co robić?

no, miałem tak samo, sprzęgło ciągle się zapowietrzało w fusionie, na połaczeniu skrzyni się nie leje, płynu nie ubywa to pewniak - pompka, kupiłem najdroższą jaka była - LUK, wymiana (dramat w 3 aktach), ujechałem ze 20km i... to samo, w końcowej fazie odpowietrzałem codziennie, wielkiej wprawy nabrałem, kładłem się pod zderzak, odkręcałem śrubkę, chwilę pokapało, zakręcałem, wycierałem skrzynię szmatą, dolewałem płynu i w drogę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jako że układ składa się z wężyków, pomki i wysprzęglika a pompka nowa i wężyki łatwe do weryfikacji został wysprzęglik, wymieniłem profilaktycznie razem ze sprzęgłem żeby się dwa razy nie mordować i teraz malina, chodzi jak fabryka przykazała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2020, 13:59   #33
deny24
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 19-01-2019
Skąd: Lubaczów
Model: Escape
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 73
Domyślnie Odp: Wpadający pedał sprzęgła - co robić?

U mnie była taka sama sytuacja w Punto II (sprzęgło hydrauliczne na jednym układzie z hamulcami). Pedał sprzęgła zostawał w podłodze, ale tylko w upalne dni i przy rozgrzanym silniku. Wymieniłem płyn - bez efektu, później pompę pod pedałem sprzęgła (stara już piszczała), pomogło na rok, albo mi się wydawało, że pomogło - przyszła jesień i chłód. Kolejne lato i powtórka. Druga pompa z górnej półki (wcześniejsza też była markowa i po zdemontowaniu nie miała oznak zużycia), po 2 tygodniach awaria. Nie słuchając już mechaników ogarnąłem fora i sam wymieniłem wysprzęglik na skrzyni. Od 5 lat spokój.
deny24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2020, 08:10   #34
lukasz5783
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-03-2020
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Wpadający pedał sprzęgła - co robić?

No i Panowie wracając do domu 25 km wydaje sie że ze sprzęgłem wszystko ok ... oddaje prawidłowo i jest jak by bardziej elastyczne .. zobaczymy jeszcze za pare dni
lukasz5783 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2020, 22:06   #35
hyrus1
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 31-03-2013
Skąd: walbrzych, lyon
Model: TOUAREG 2
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Rocznik: 2014
Postów: 178
Domyślnie Odp: Wpadający pedał sprzęgła - co robić?

pytanie dlaczego sie zapowietrzyło...
hyrus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2020, 19:07   #36
lukasz5783
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-03-2020
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Wpadający pedał sprzęgła - co robić?

Układ był zapowietrzony to raz a plyn musial dostac gdzies w piz... przy predkosci autostradowej jak bylo gwałtownie hamowane . Układ odpowietrzony , płyn zmieniony i wszystko smiga jak nowe .
lukasz5783 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2021, 20:40   #37
adam1234
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-01-2011
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 4
Arrow Odp: Wpadający pedał sprzęgła - co robić?

Opisany problem występował również w moim Mondeo. Szczególnie, gdy temperatura się zmieniała pedał sprzęgła był w podłodze. Mniejszy skok pedału sprzęgła nie wpływał na zmianę biegów. Kupiłem używany pedał sprzęgła z pompką. Mechanicy nie dali rady bez większego demontażu wymienić całości, ale udało się przełożyć pompkę. Minęło ok pół roku po naprawie i problem nie występuje.
adam1234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.