Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2012, 19:06   #131
Tom101
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-01-2012
Skąd: UK/Krakow
Model: Transit Custom
Silnik: 2.2 TDI
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

fajnie piszecie,podoba mi sieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie,chyba wychodzi na to ze w Polsce na Allegro kupie turbine regenerowana taniej za polowe ceny niz w UK,import bedzie dobrym rozwiazaniem.Mam prosbe:mozecie polecic jakiegos sprzedawce z Allegro lub z netu?Kogos z kim mieliscie juz doswiadczenie i nie odwala dziadostwa?Dzieki serdeczne...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tom101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 19:20   #132
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...teraz można tak zrobić softa, reakcję zaworka, aby nie reagował ograniczeniem mocy...czytaj krótkie przeładowanie nie wyzwalało żadnych reakcji...ale nie znaczy że jest to zdrowe dla turbinki, która w 1,6 i tak nie jest rewelacyjna ...
Dlatego wlasnie mysle ze jedynym bezpiecznym rozwiazaniem jest zmiejszenie mozliwosci turbinki w dolnym zakresie aby ograniczyc nagly skok cisnienia. Tymbardziej jeszcze jesli mowa o turbinach w 1,6 tdci. Problem w tym ze sterownik czy gruszka zawsze beda miec z tym problem jesli turbina bedzie przy starcie ustawiona na MAX jak to normalnie jest zrobione.
A co dopiero jesli sterowanie ma juz kilka latek i potrafi sie przycinac, blokowac i wolniej zaczyna sie poruszac.

Tom101
ja ci radze..lepiej tak nie rob. albo kup uzywana albo sam zregeneruj.
widzisz ile kosztuje nowy wklad turbinki? dlatego z regenerowanymi turbami jest tak ze tylko nieliczne wytrzymuje wiekszy dystans-bo sa zrobione z czesci zamienyych z innych dawcow
. Albo kup sobie wywazony wklad albo kup sobie sprawna uzywana turbinke.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 19:51   #133
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Cytat:
Napisał Tom101 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fajnie piszecie,podoba mi sieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie,chyba wychodzi na to ze w Polsce na Allegro kupie turbine regenerowana taniej za polowe ceny niz w UK,import bedzie dobrym rozwiazaniem.Mam prosbe:mozecie polecic jakiegos sprzedawce z Allegro lub z netu?Kogos z kim mieliscie juz doswiadczenie i nie odwala dziadostwa?Dzieki serdeczne...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pisaliśmy ci już ale rób jak uważasz -ja na dłuższą metę czy tak czy tak nie wróżę powodzenia.Nikogo ci nie polecę bo turbiny z najlepszych zakładów w Polsce padały jak muchy jedna po drugiej,poczytaj wybierz sam abyś nie miał pretensji-widzę że nic nie jest w stanie cię przekonać.

Heko wymieniłem turbinę padła łopatka na spalinowej czy powinienem koniecznie go sprawdzić na hamowni i dokonać korekt softu
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 20:05   #134
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

...chociaż zhamować i zlogować
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 20:50   #135
merchel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-04-2009
Skąd: Mrągowo
Model: c-max
Silnik: 1,6 tdci 109 KM
Rocznik: 2004
Postów: 263
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Też borykam sie z problemem przeładowania turbiny. Wymieniłem zawór upustowy Pierburg, sprawdziłem cały tor podciśnieni począwszy od pompy Vacum do samej turbiny i dalej występuje [ P0238 Obwód czujnka A chwiliwego zwiększenia mocy turbodoładowania, wysoki sygnał] . Dodam tylko ,że ok 1,5 roku wcześniej wymieniłem turbinę (na używaną 2 letnią z małym przebiegiem, z tego co pamiętam to 5 generację modelu GT1544V), bo stara zaczęła juz pogwizdywać . . Nie wydaje mi się żeby po wymianie turbiny trzeba by ją wyregulować , przecież z fabryki wychodzi już wyregulowana. Problemy z przeładowaniem mam ponad pół roku.
Z mojej wiedzy wynika ,że zawór upustowy " pierburg" otwiera i zamyka się cały czas bardzo krótkimi impusami. Może są różne wersje tych zaworów , które w tym samym czasie potrafią upuścić różną dawkę podciśnienia , choćby z powodu różnic w budowie, których z zewnątrz nie widać ?

Ostatnio edytowane przez merchel ; 09-01-2012 o 20:54
merchel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 21:07   #136
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

merchel
lepiej napisz co masz w ukladzie wydechowym a pozniej napisz jaki przebieg jeszcze do tego.
A jak to zrobisz to przeczytaj 1 strone wczesniej do konca.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 21:18   #137
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

taka turbina po wymianie, jeśli przeładowuje, nadaje się do regulacji, zacząłbym od logów dynamicznych boostu, na drodze lub hamowni, może wystarczy wydłużyć cięgno turbinki o 1 obrót i będzie ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 21:18   #138
merchel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-04-2009
Skąd: Mrągowo
Model: c-max
Silnik: 1,6 tdci 109 KM
Rocznik: 2004
Postów: 263
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

kolego mjprzem... jesli uważasz ,że to co napisałem nie ma związku z tematem to już Twoja indywidualna sprawa i nie ma się co napinać.... (katalizatora nie wyrzucałem , przebieg 130tys na blacie ale może być nieco więcej bo nie jestem pierwszym właścicielem)

Heko ... z tą regulacja cięgana turbiny to może być dobry trop. PCMScan pokazuje że ciśnienie turbiny MAP bezpośrednio przed wejściem w tryb serwisowy dochodzi do 249kPa, [chyli chyba nieco za wysoko]. Następnie po uruchomieniu trybu serwisowego ciśnienie MAP oscyluje w granicach 100kPa bez względu na to czy mam 900 czy 3000 obrotów silnika, przepływonierz MAF w granicach 10-45 g/s , sztanga turbo w maksymalnym położeniu w górze.

Ostatnio edytowane przez merchel ; 09-01-2012 o 21:28
merchel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2012, 08:07   #139
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Cytat:
Napisał merchel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolego mjprzem... jesli uważasz ,że to co napisałem nie ma związku z tematem to już Twoja indywidualna sprawa i nie ma się co napinać.... (katalizatora nie wyrzucałem , przebieg 130tys na blacie ale może być nieco więcej bo nie jestem pierwszym właścicielem).
A wiec kolego merchel...nie napinam sie tylko zadalem ci "Bardzo" istotne pytania.

Oraz zasugerowalem przeczytanie 6-9 wczesniejszych postow bo tam dopiero co napisalismy o twoim przypadku.
I radze Ci przeczytaj dokladniej te kilka postow bo napisalem tez o turbinie.

Inne wazne pytanie to czy w twoim silniku Byl DPF..jest DPF czy cos tam bylo robione bo to tez jest wazne. A jak chcesz to moge CI jeszcze napisac dlaczego tak Ci sie zaczyna dziac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Ale to pozniej ..jak podasz wiecej informacji.
Wiec nie oburzaj sie tylko przeczytaj 1 strone wczesniej kilka postow do konca to zrozumiesz wszystko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to jest kilka postów chyba cie nie zbawi?
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2012, 11:03   #140
Tom101
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-01-2012
Skąd: UK/Krakow
Model: Transit Custom
Silnik: 2.2 TDI
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Szanowni koledzy.Sytuacja wyglada tak:turbina sprawna z jakiegos dawcy nie osiagalna na zlomiarniach w mojej okolicy.po prostu za mlode auto.jesli juz nawet sie znajdzie,brak w nim silnika.albo inna opcja w UK...ok mamy na stanie taka turbine ale razem z silnikiem,osobno nie sprzedajemy,na cholere mi silnik.
Turbo regenerowane w UK na czesciach Melett(?co to?)=270 funta,to najtaniej co znalazlem.sam wklad=210 funta.na Allegro regenerowane turbo od 800-1200 zl.pomyslalem ze po co bawic sie w takim razie z wymiana samej wkladki i rozpalawiac wszystko,jak przy takim fajowym kursie funta zakup calosci w PL to bedzie w sumie polowa ceny czegokolwiek co bym tutaj nie wymyslil.ale skoro odradzacie to bede szukal dalej jakiegos orginalu nie ruszanego,ciezka sprawa jednak.
@mjprzem co masz na mysli piszac wywazony wklad?to znaczy jaki?ten "chinski" z ebay?czy z jakiegos innego zrodla?
Tom101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.