Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2010, 21:46   #11
drinks
ford::average
 
Avatar drinks
 
Imię: drinks
Zarejestrowany: 27-12-2008
Skąd: Wrocław
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 175
Domyślnie Odp: Wymiana mieszka lewarka biegów

no i kupiłem mieszek tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jak dojdzie wezmę się za wymianę, później napiszę, jak mi poszło :-)

__________________
one good cigar can change your day!
http://forum.cigaraficionado.com.pl/...936f4d2283.gif
drinks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2010, 19:16   #12
drinks
ford::average
 
Avatar drinks
 
Imię: drinks
Zarejestrowany: 27-12-2008
Skąd: Wrocław
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 175
Domyślnie Odp: Wymiana mieszka lewarka biegów

No i wymieniłem mieszek, może komuś się to przyda więc po kolei:
- najpierw trzeba wyciągnąć mieszek razem z czarną ramką, ja ciągnąłem za mieszek do wewnątrz i ramka wyskakiwała z zatrzasków bez kłopotu
- góra mieszka jest na rozciągliwej gumce, więc wystarczy rozciągnąć górę mieszka i przechodzi przez gear stick bez żadnego kłopotu
- mieszek jest połączony z ramką zszywkami tapicerskimi, po 2 z każdego boku, wystarczy nożem podważyć każdą zszywkę i wyciągnąć wszystkie i już mamy ramkę gotową do montażu nowego mieszka
- i tu następuje najtrudniejsze ;-) , trzeba połączyć nowy mieszek z ramką - ja mam pod nosem tapicera, gość w 2 min fachowym zszywaczem tapicerskim przymocował ramkę do mieszka, (nie wziął ani grosza, porządny człek), i pozostało założyć mieszek na m-ce
- tu trochę dłużej mi zeszło, nowy (nieoryginalny) miał gumkę, tę u góry mniej rozciągliwą i wymagało trochę wysiłku przełożenie góry mieszka przez rączkę zmiany biegów, ale udało się :-)
- potem już tylko wcisnąłem ramkę na swoje m-ce i gotowe!

Koszt całości 26 zł za mieszek z wysyłką i parenaście minut roboty. Oryginał kosztuje coś ok 160 zł. Wierzcie lub nie ale wygląda lepiej niż oryginał :-)
__________________
one good cigar can change your day!
http://forum.cigaraficionado.com.pl/...936f4d2283.gif

Ostatnio edytowane przez drinks ; 30-04-2010 o 18:53
drinks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2010, 20:43   #13
maciej
ford::advanced
 
Avatar maciej
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 FWD A8 190KM
Rocznik: 01-2020
Postów: 392
Domyślnie Odp: Wymiana mieszka lewarka biegów

Cytat:
Napisał drinks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
- najpierw trzeba wyciągnąć mieszek razem z czarną ramką, ja ciągnąłem za mieszek do wewnątrz i ramka wyskakiwała z zatrzasków bez kłopotu
- góra mieszka jest na rozciągliwej gumce, więc wystarczy rozciągnąć górę mieszka i przechodzi przez gear stick bez żadnego kłopotu
- mieszek jest połączony z ramką zszywkami tapicerskimi, po 2 z każdego boku, wystarczy nożem podważyć każdą zszywkę i wyciągnąć wszystkie i już mamy ramkę gotową do montażu nowego mieszka
- i tu następuje najtrudniejsze ;-) , trzeba połączyć nowy mieszek z ramką - ja mam pod nosem tapicera, gość w 2 min fachowym zszywaczem tapicerskim przymocował ramkę do mieszka, (nie wziął ani grosza, porządny człek), i pozostało założyć mieszek na m-ce
- tu trochę dłużej mi zeszło, nowy (nieoryginalny) miał gumkę, tę u góry mniej rozciągliwą i wymagało trochę wysiłku przełożenie góry mieszka przez rączkę zmiany biegów, ale udało się :-)
...
Tu poprę chociaż częściowo szczegółowy opis DRINKS'a fotkami:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może słabo widać, ale po każdej stronie ramki są dwa zatrzaski;
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest to oczywiście widok ramki z mieszkiem ,,od spodu" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez maciej ; 28-04-2010 o 20:47
maciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2010, 21:10   #14
drinks
ford::average
 
Avatar drinks
 
Imię: drinks
Zarejestrowany: 27-12-2008
Skąd: Wrocław
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 175
Domyślnie Odp: Wymiana mieszka lewarka biegów

Cytat:
Napisał maciej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może słabo widać, ale po każdej stronie ramki są dwa zatrzaski;
Zaznaczyłem je małymi kółkami. Jedna różnica jest taka, że ja wyciągałem samą kwadratową ramkę (zaznaczenie), a nie jak na Twojej fotce, cały element.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
one good cigar can change your day!
http://forum.cigaraficionado.com.pl/...936f4d2283.gif
drinks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2010, 21:54   #15
mayek
ford::advanced
 
Avatar mayek
 
Zarejestrowany: 19-01-2008
Skąd: Zabrze
Model: Kuga / Sharan
Silnik: 2.0 TDCi / 2.0 TDI
Rocznik: 2009 / 2015
Postów: 234
Domyślnie Odp: Wymiana mieszka lewarka biegów

mi przy 60 tys km zeszla ta obwodka srebrna na lewarku zmiany biegów - "łuszczyła się" lewarek wymieniono na gwarancji
a na kierownicy zrobily się małe dziurki - " łuszczyła się" kierownice wymieniono na gwarancji przy przebiegu 70 tys km

lewarek i kierownice mam nowa : D
pamietajcie "łuszczenie" to magiczny zwrot w ASO, jak tylko slyszalem to słowo to oznaczalo ze gwarancja uznana i czesc nadaje sie do wymiany

Ostatnio edytowane przez mayek ; 28-04-2010 o 22:00
mayek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2013, 18:12   #16
sadam75
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-03-2011
Skąd: ełk
Model: S-max tdci
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wymiana mieszka lewarka biegów

Witam. stary temat ale może ktoś potrafi mi pomóc.
Posiadam S-maxa z 2009 r. przyszła pora na wymianę mieszka skrzyni biegów. Jak sobie radziłem z modelami innych samochodów w tym egzemplarzu niestety nie mam pojęcia jak to zrobić . Opisywane tutaj sposoby zdemontowania starego mieszka zgadzają się tylko w połowie - czyli z dolną częścią mieszka. Zaś górna część jest nie do ruszenia. Posiadam 6 stopniową skrzynie biegów, gdzie wsteczny jest podciągany do góry pierścieniem ( który jest połączony z elementem odblokowującym wrzuceniem wstecznego) na którym jest zamocowana górna część mieszka. Nie ma tam ani gumki ani opaski wszystko jest bardzo ściśle spasowane i strach że się połamie przy próbie użycia większej siły. Ratujcie i pomóżcie jak się do tego zabrać!!!!!
sadam75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2013, 22:08   #17
NIUTEK74
ford::advanced
 
Avatar NIUTEK74
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 12-03-2010
Skąd: Gleiwitz
Model: S-max Titanium 7 os
Silnik: 2,0 TDCI 143
Rocznik: 2007
Postów: 256
Domyślnie Odp: Wymiana mieszka lewarka biegów

Trochę niżej post maciej wszystko ci pokazał powinieneś mieć gumkę nie masz, co urwać stary zawsze można rozciąć i zobaczyć, dlaczego nie schodzi a nowy założysz z gumką
NIUTEK74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2013, 07:53   #18
michał71
ford::advanced
 
Avatar michał71
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Krasnystaw
Model: Ford S-MAX PLATINIUM X, Suzuki Jimny 4WD
Silnik: 2.0 TDCI 143 km, 1,3 16V 86 km
Rocznik: 2008, 2003
Postów: 200
Domyślnie Odp: Wymiana mieszka lewarka biegów

....nie ma tam ani gumki ani opaski wszystko jest bardzo ściśle spasowane i strach że się połamie przy próbie użycia większej siły. Ratujcie i pomóżcie jak się do tego zabrać!!!!![/QUOTE]

Witaj
I jak poradziłeś sobie ze zdjęciem mieszka? Pytam ponieważ mam ten sam problem.
pozdrawiam
michał
michał71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2013, 10:26   #19
Tommsonn
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 11-12-2011
Skąd: Warszawa/Marki
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 26
Domyślnie Odp: Wymiana mieszka lewarka biegów

A jakby tak gałkę zmiany biegów odkręcić...
Tommsonn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2013, 12:36   #20
michał71
ford::advanced
 
Avatar michał71
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Krasnystaw
Model: Ford S-MAX PLATINIUM X, Suzuki Jimny 4WD
Silnik: 2.0 TDCI 143 km, 1,3 16V 86 km
Rocznik: 2008, 2003
Postów: 200
Domyślnie Odp: Wymiana mieszka lewarka biegów

Cytat:
Napisał Tommsonn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jakby tak gałkę zmiany biegów odkręcić...
w poprzednimi moim aucie mondeo MK III gałka odkręcała się bez problemu, w obecnym esiu stawia bardzo duży opór. Tak jak kolega sadam75 nie chcę czegoś uszkodzić.
michał71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.