Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-09-2018, 17:00   #11
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Powietrze w układzie paliwowym

Nie bardzo wiem gdzie Ty masz kolego filtr paliwa pod autem... podkreslasz ze masz przedlifta, a w przedlifcie filtr paliwa jest nad alternatorem

lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2018, 08:40   #12
Rogallo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Łódz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: Powietrze w układzie paliwowym

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie bardzo wiem gdzie Ty masz kolego filtr paliwa pod autem... podkreslasz ze masz przedlifta, a w przedlifcie filtr paliwa jest nad alternatorem
Nad alternatorem to jest przyjacielu filtr oleju a raczej po jego prawej stronie z tego co pamietam, nie siej zamętu tego typu komentarzami, w mondeo mk4 przed lift filtr paliwa znajduje sie pod samochodem.
Rogallo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2018, 15:57   #13
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Powietrze w układzie paliwowym

Nie sieje zametu. Lecz bardzo mnie to dziwi.
Jeszcze nie widzialem w tym silniku filtra paliwa pod autem. Ani w fordzie ani volvo ani peugeocie.
Kilka juz robilem i zawsze filtr paliwa byl nad alternatorem. I to by bylo na stylé
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2018, 18:44   #14
Rogallo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Łódz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: Powietrze w układzie paliwowym

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie sieje zametu. Lecz bardzo mnie to dziwi.
Jeszcze nie widzialem w tym silniku filtra paliwa pod autem. Ani w fordzie ani volvo ani peugeocie.
Kilka juz robilem i zawsze filtr paliwa byl nad alternatorem. I to by bylo na stylé
Najwyraźniej robiłeś same polifty bo tam i owszem filtr jest pod maską. A może masz coś do powiedzenia na temat powietrza w układzie?
Rogallo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2018, 10:36   #15
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Powietrze w układzie paliwowym

Cytat:
Napisał Rogallo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najwyraźniej robiłeś same polifty bo tam i owszem filtr jest pod maską. A może masz coś do powiedzenia na temat powietrza w układzie?
masz racje. Mondeo to byl polift Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Natomiast reszta byla sprzed 2010 roku i filtr byl tak jak w moim s-maxie nad alternatorem.
Jednak sialem zamet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak pisalem wczesniej o smarowaniu uszczelki, o-ringu. Juz raz mi sie zdazylo, ze skladajac na sucho uszczelka sie zdeformowala (zrolowala przy skrecaniu obudowy). Dla tego wczesniej pytalem sie czy ja zmoczyles w ropie.
szukanie przyczyny zapowietrzania jest dosc zmudne. Przerabialem to w volvo v40. Nawet jak dalem cisnienie w uklad zasilania to bylo szczelne ( cisnienie dociskalo o-ring) a w czasie pracy silnika podcisnienie go lekko odklejalo od przylgni i pompa zasysala powietrze.
Zacznij od sprawdzenia wszystkiego co ruszales podczas wymiany filtra, zakladajac, ze zaczal sie zapowietrzac po wymianie tegoz filtra
Pozdrawiam
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2018, 21:23   #16
Enrike2
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-05-2018
Model: Mk4
Silnik: 1.8 tdci 74kw
Rocznik: 2007
Postów: 206
Domyślnie Odp: Powietrze w układzie paliwowym

U mnie właśnie był ten sam problem wymiana oringu pomogła. Pozdrawiam
Enrike2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2018, 09:21   #17
Rogallo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Łódz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: Powietrze w układzie paliwowym

Co prawda przed wymiana filtra nie patrzyłem czy są bąble powietrza w ukladzie, ale tez nie musiałe kręcic 10 sek z rana więc zakładam, że pojawiło sie to po mojej wymianie. Jak znam siebie to pewnie posmarowałem tą uszczelke, ale bede musiał tam zajrzeć. Najpierw jedna może spróbuje delikatnie mocniej dociągnąć samą puszkę od filtra, pamieta ktoś czy tam jest klucz 32 czy 30? Przyznam iż niechętnie znowu bede wylewał rope. Co do samego spuszczenia ropy to ile powinno jej wyleciec po odrkęceniu małe dzyndzla? Trzeba sciągnąć kable pod autem zeby to sie zapowietrzyło i przestało lecieć czy wkonuc samo przestanie? Bo ostatnio jak odkręciłem ten dzyndzel to dopiero po jakiś 2 litra postanowiłem, ze wystaczy odkręciłem całośc a i tak wyleciało pełno ropy.
Rogallo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2018, 12:42   #18
Rogallo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Łódz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: Powietrze w układzie paliwowym

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz, przy pompie paliwa, tu gdzie jest czarna strzałka(ten złoty element) pracuje sobie góra dół na tym elemencie gdzie jest czerwona strzałka(srebrnym), nie wiem jak to jest tam przymocowane czy wkręcone czy nakrecone czy.. po porstu sie nie znam, ale jak nacisne chociażby palcem w miejscu gdzie plastikowa rurka z paliwem nachodzi na ten element, to wtedy pracuje. Nie powinno być to czasami sztywno? No i zostaje jeszcze gómowe coś zaznaczone na zółto(bo uszczelka to to nie jest) którą mozna sobie obkrecac do okoła. Może tędy dostaje się powietrze?

20180917_131543.jpg

20180917_130854.jpg

20180917_131608.jpg

20180917_131652.jpg

Ostatnio edytowane przez Rogallo ; 17-09-2018 o 12:47
Rogallo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2018, 17:35   #19
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Powietrze w układzie paliwowym

Jesli chodzi o miejsce podlaczenia zasilania do pompy wtryskowej to moze sie ruszac. To kolanko mosiezne chyba na pirwszym zdjeciu wchodzi w gniazdo pompy razem z o-ringiem. Na ostatnim zdjeciu jest maly babelek powietrza. Jesli co jakis czas przeleci kilka takiej wielkosci to raczej nie ma sie czym martwic.
Sprawdz od razu po porannym uruchomieniu czy nie ma duzych babli powietrza. Gdzies w instrukcji warsztatowej peugeota podawali dozwolona srednice i ilosc na minute takich babelkow. Taka ciekawostka
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2018, 19:20   #20
Rogallo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Łódz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: Powietrze w układzie paliwowym

Naprawde cenie sobie to forum, mozna dowiedzieć sie dużo rzeczy. Tym bardziej iż dopiero zaczynam sie interesować tymi tematami, zaznacze jeszcze, że poł roku temu nie potrafiłbym wskazać skrzyni biegów pod maskąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co do samych bąbelkow to fakt nie jest wielki, po odpaleniu auta nie ma już żadnych bąbli dzisiaj nawet po zgaszeniu od razu wskoczyłem pod maske i patrzylem czy sie jakis uformuje, ale one pojawiają się chyba ewentualnie po dłuższym postoju. Nie zmienia to faktu iż auto zaczęło cieżko odpalać. Tak swoją drogą ile może kosztować regeneracja rozrusznika? Moze w tym tkwi problem. Baterie wykluczam bo tydzien temu kupiłem nowke.

Ostatnio edytowane przez Rogallo ; 17-09-2018 o 19:23
Rogallo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.