Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2020, 22:57   #1
Gibi
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 12-07-2020
Skąd: Kudowa-Zdrój
Model: fusion
Silnik: 2.0 240km
Rocznik: 2014
Postów: 6
Domyślnie Funkcja automatycznego parkowania nie działa

Witam, jak działa automatyczne parkowanie w fordzie fusionie? Probowałem robić tak jak ford pokazuje na filmach i nic sie nie dzieje wyskakuje komunikat ze system parkowania jest obecnie niedostepny. Jedynie jak przelacze (Skrzynia automatyczna) z drive na wsteczny pojawia sie komunikat jak klikne przycisk ,ze auto zaparkuje z prawej strony prosze wrzucic bieg R i puscic kierownice po 5sek znika i nic sie nie dzieje. W czym moze byc problem? W instrukcji do auta angielskiej pisze ze trakcja musi byc wlaczona itp itp wszystko mam tak jak tam pisze. Czytalem ze problem moze byc w tym ze za malo mam czujnikow - jest ich 12 (6 przod 6 tyl) wiec chyba ok.


Ostatnio edytowane przez Gibi ; 14-07-2020 o 07:52
Gibi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2020, 23:40   #2
Fusionek
ford::average
 
Imię: Simon
Zarejestrowany: 27-12-2019
Skąd: Lisbona
Model: Fusion
Silnik: 2.7 V6 BiTurbo 420 KM
Rocznik: 201X
Postów: 78
Domyślnie Odp: Automatyczne Parkowanie

No 6 + 6 to prawidlowo, sprawdz czy moduł PAM pokazuje jakies bledy
Fusionek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2020, 14:33   #3
Gibi
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 12-07-2020
Skąd: Kudowa-Zdrój
Model: fusion
Silnik: 2.0 240km
Rocznik: 2014
Postów: 6
Domyślnie Odp: Automatyczne Parkowanie

Cytat:
Napisał Fusionek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No 6 + 6 to prawidlowo, sprawdz czy moduł PAM pokazuje jakies bledy
Bylem u elektromechanika 0 błedow w module PAM oraz wszystkich innych, auto parkuje jedynie skosnie na biegu wstecznym i to z taka średnia dokladnoscia i to trzeba sie pobawic baardzo dlugo zeby wogle zaczal parkowac. Na drive jest poprostu czarny ekran i po srodku ekranu pisze prakowanie nie jest dostepne.

Ostatnio edytowane przez Gibi ; 15-07-2020 o 14:37
Gibi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2020, 17:10   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: Automatyczne Parkowanie

Cytat:
Napisał Gibi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...auto parkuje jedynie skosnie na biegu wstecznym i to z taka średnia dokladnoscia...
Przy 12 czujnikach istnieje parkowanie "równoległe" i "prostopadłe". O parkowaniu "po skosie" to jeszcze nie słyszałem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2020, 17:21   #5
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,163
Domyślnie Odp: Automatyczne Parkowanie

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"równoległe
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O parkowaniu "po skosie" to jeszcze nie słyszałem.
pewnie chodziło o równoległe jak na moje stare oko
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2020, 17:39   #6
Gibi
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 12-07-2020
Skąd: Kudowa-Zdrój
Model: fusion
Silnik: 2.0 240km
Rocznik: 2014
Postów: 6
Domyślnie Odp: Automatyczne Parkowanie

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy 12 czujnikach istnieje parkowanie "równoległe" i "prostopadłe". O parkowaniu "po skosie" to jeszcze nie słyszałem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na szybko pisałem a w google tak mi wyskoczylo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dokładnie tylko tak parkuje jak na zdjęciu tylko ze tyłem. I nie wjezdza w zadne linie ignoruje je i jedzie jak chce. W czym moze byc problem? Bo na biegu drive tez powinien parkowac do przodu tak? Informacji o zakonczeniu parkowania albo ze jest w trakcie parkowania tez nie mam sama kamera cofania jest pokazana, tylko lekko cos tam kierownica kreci a z tego co widziałem powinno być inaczej.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg parkowanie_skosne.jpg (13.5 KB, 19 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Gibi ; 15-07-2020 o 17:45
Gibi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2020, 18:04   #7
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,163
Domyślnie Odp: Automatyczne Parkowanie

Cytat:
Napisał Gibi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dokładnie tylko tak parkuje jak na zdjęciu tylko ze tyłem.
no to auto parkuje tylko równolegle i prostopadle . Ten przypadek nie jest obsługiwany
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2020, 18:33   #8
Gibi
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 12-07-2020
Skąd: Kudowa-Zdrój
Model: fusion
Silnik: 2.0 240km
Rocznik: 2014
Postów: 6
Domyślnie Odp: Automatyczne Parkowanie

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no to auto parkuje tylko równolegle i prostopadle . Ten przypadek nie jest obsługiwany
To gdzie pogrzebac zeby te rownolegle i prostopadle parkowanie uruchomic? Przy wiekszych predkosciach jak to klikne wyskakuje zebym jechal wolniej zeby zaparkowac ale jak przyhamuje jade wolniej to juz znowu pokazuje ze asystent niedostepny.
Gibi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2020, 19:37   #9
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: Automatyczne Parkowanie

Cytat:
Napisał Gibi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To gdzie pogrzebac ....
Tam, gdzie jest błąd.
Generalnie - wszystkie szklane kule na forum odmówiły posłuszeństwa (o ile mi wiadomo...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) a telepatyczne porozumiewanie się z autem ma być podobno na XV! poziomie autonomii Tesli (a i to ponoć jedynie z własnym autem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), więc Kolega wybaczy, ale nie widzę metody na udzielenie bardziej dokładnej informacji...
Trzeba nawiązać bezpośrednią relację z kimś ogarniętym w temacie - i raczej unikać z tą sprawą "elktromechaników"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW - tak czy inaczej doradzam jednak zajrzeć do instrukcji auta by wiedzieć czego się spodziewać i jak to działa. Na stronie www Ford Polska bez problemu można pobrać instrukcję dla Mondeo MK5 z odpowiedniego rocznika. Będzie wystarczaj odpowiednia.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 15-07-2020 o 19:43
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2020, 19:53   #10
Gibi
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 12-07-2020
Skąd: Kudowa-Zdrój
Model: fusion
Silnik: 2.0 240km
Rocznik: 2014
Postów: 6
Domyślnie Odp: Automatyczne Parkowanie

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tam, gdzie jest błąd.
Generalnie - wszystkie szklane kule na forum odmówiły posłuszeństwa (o ile mi wiadomo...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) a telepatyczne porozumiewanie się z autem ma być podobno na XV! poziomie autonomii Tesli (a i to ponoć jedynie z własnym autem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), więc Kolega wybaczy, ale nie widzę metody na udzielenie bardziej dokładnej informacji...
Trzeba nawiązać bezpośrednią relację z kimś ogarniętym w temacie - i raczej unikać z tą sprawą "elktromechaników"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW - tak czy inaczej doradzam jednak zajrzeć do instrukcji auta by wiedzieć czego się spodziewać i jak to działa. Na stronie www Ford Polska bez problemu można pobrać instrukcję dla Mondeo MK5 z odpowiedniego rocznika. Będzie wystarczaj odpowiednia.
Ok, dzieki za pomoc jeszcze poszukam i poczytam, elektromechanik tez polecil zeby do aso podjechac z tym.
Gibi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.