Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2019, 20:10   #11
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,427
Domyślnie Odp: Błędy/Usterka silnika/tryb awaryjny

Niestety wyszło ze miałem rację, szkoda ze wyszlo tak drogo, byla opcja taniej.

Pamietam ten wpis, juz wtedy pisalem zeby nie naprawiac jesli to procesor, widzialem juz skutki takich napraw.
Cytat:
Ja dzisiaj odebrałem auto od elektromechanika a byłem juz u dwóch. Zimne luty całe, brak pęknięć, napięcia na pinach - ok. Prawdopodobnie kwestia "procesora sterującego napięciem" koszt około 300 zł. Będę zmuszony zamówić bo szału można dostać z miganiem..


Ostatnio edytowane przez Antej ; 05-02-2019 o 20:27
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2019, 14:13   #12
krismalgos
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 08-07-2016
Skąd: Ełk
Model: fokus mk2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Komunikat ustarka silnika! Pomocy!

Witam wszystkich forumowiczów, mam problem ze swoim fokusem 1.6 Tdci 90km. W czasie jazdy po krótkiej chwili zapala się komunikat "usterka sinika". Samochód nie gaśnie ale nie można dodać gazu. Byłem u mechanika i podłączył go pod komputer i powiedział że był błąd id immobilizera, wykasował i powiedział że kluczyk zgubił łączność ze stacyjką. Po krótkim czasie usterka wróciła i doszły jeszcze dwa komunikaty - usterka skrzyni biegów i usterka przekładni kierowniczej oraz zapaliła się kontrolka check engine i znowu nie można było dodać gazu. Po spotkaniu z mechanikiem i sprawdzeniu powiedział że nie dochodził prąd do deski rozdzielczej. Gdy odebrałem samochód od mechanika przejechałem parę kilometrów i znowu komunikat usterka silnika :(. Nie wiem co może być a denerwuję mnie fakt że mechanik chyba nie za bardzo wie o co chodzi. Jeśli ktoś miał podobny problem proszę o komentarz i pomoc w zdiagnozowaniu usterki.
krismalgos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2019, 14:38   #13
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,427
Domyślnie Odp: Komunikat ustarka silnika! Pomocy!

Zimne luty,

licznik do naprawy lub dobry moment to rozważenia wymiany jeśli nie ma komputera.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2019, 14:40   #14
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Komunikat ustarka silnika! Pomocy!

Jeżeli nie masz wiedzy elektrycznej/mechanicznej, na początek zmień mechanika, później zainteresuj się tematem "zimne luty" z zegarach. Mogą być również problemy z instalacją, z zasilaniem na samochodzie (masy, akumulator, alternator). Trzeba to dokładnie zdiagnozować.
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2019, 17:23   #15
krismalgos
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 08-07-2016
Skąd: Ełk
Model: fokus mk2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Błędy/Usterka silnika/tryb awaryjny

Jutro umówiony jestem do mechanika zobacze co powie dziekuje za pomoc, napisze co i jak :-)
krismalgos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2019, 20:22   #16
marekjw2523
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-05-2012
Skąd: Nowy Sącz
Model: Focus MK2 Lift
Silnik: 1,6
Rocznik: 2008
Postów: 50
Domyślnie Odp: Błędy/Usterka silnika/tryb awaryjny

U mnie było to samo problem się nasilał wyciągnąłem zegar rozebrałem i zaniosłem płytkę do elektronika, koszt 20 zł do dziś zero problemu a przedtem co jazda samochodem dyskoteka w samochodzie
marekjw2523 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2019, 20:45   #17
Jacek_Kaniowski
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 07-01-2013
Skąd: Warszawa
Model: ford fokus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Błędy/Usterka silnika/tryb awaryjny

Witam. W moim focusie mk2 tdci 1,8 z 2009r. po ruszeniu zgasł silnik i pojawił się komunikat silnik usterka, po czym nie dało się go już uruchomić. po przekręceniu kluczyka żadnej reakcji. co może być przyczyna takiej usterki
Jacek_Kaniowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2020, 16:37   #18
Kashiko
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 11-01-2020
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 31
Lightbulb Focus MK2 problem z EGR oraz elektryką

Witam i z góry przepraszam za ewentualne błędy, jest to mój pierwszy post tutaj... Otóż zacznę od krótkiej historii napraw mojej foki 1.6 TDCi 2008 roku z przebiegiem już 252014 km
Około 3 miesiące temu zauważyłem grzejący się przewód plusowy od bezpieczników do klemy, krótko po wymianie przewodu padl akumulator w trakcie jazdy, został zregenerowany alternator, między czasie raz na ruski rok samochod przełączał się w tryb awaryjny zwykle po tankowaniu na stacjach no name, ale było to sporadyczne i restart silnika załatwiał sprawę, teraz gdy wyjechałem w trasę (140 na autostradzie) odcięło moc a samochód tak jakby nie miał turbo, żadnych błędów a restart silnika pomagal na ok 10 minut jazdy, od tej pory problem się powtarzał. Postanowiłem odpiąć wtyczkę od EGR i samochód zaczął jechać normalnie ( sprawdź silnik oraz błąd p042f, p0405) przejechałem tak parę dni najpierw co jakiś czas wchodził w tryb awaryjny i coraz czesciej, teraz samochód odcina całkowicie moc a na zegarach zapalają się wszystkie lampki a w miejscu przebiegu km pokazuja się same kreski ( błąd u0155, u0073) a samochód w ogóle nie reaguje na gaz, najpierw zdążyło się to raz na sekundę a teraz coraz czesciej. Myślałem że problem tkwi w EGR ale po kolejnych objawach mam wątpliwości czy ktoś z was może miał podobne problemy ? Dodam że błędy sprawdzałem chińskim obd
Kashiko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2020, 16:47   #19
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,427
Domyślnie Odp: Focus MK2 problem z EGR oraz elektryką

choinka i kreski na zegarach sugeruja zimne luty w liczniku
regeneracja altka tez nie musiała byc dobrze zrobiona, warto popatrzec jakie jest napięcie w czasie jazdy.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2020, 16:57   #20
Kashiko
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 11-01-2020
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Focus MK2 problem z EGR oraz elektryką

A jest to możliwe żeby alternator powodował takie objawy? I czy te zimne luty mogą powstać po 10 latach użytkowania ? W sensie nigdy takich problemów nie miałem a samochód jest u mnie 10 lat. Zastanawiam się czy mój problem jest z elektryka czy EGR bo nie wierzę w taki zbieg okolicznosci, czy można jakoś powiązać te dwie usterki ? Nie chce wydawać kasy w błoto żeby się nie okazało że wymienię EGR a problem będzie zupełnie gdzie indziej
Kashiko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
egr , focus mk2 , immobilizer , licznik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.