Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2019, 08:23   #4761
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,450
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Ostatnia litera to wersja aktualizacji, z tego co pamietam mialem Ab i Ag, oba laczyly sie z moim samsungiem A5 2018r. Wersja Ag testowalem tez z s8 2017 i normalnie pracowal. Angielski modul z USB i stremingiem BT o dziwo nie lączył sie z żadnym ze wspomnianych modulów ale na szczescie aktualizacja rozwiązała ten problem.
W moim przypadku język odrazu był PL, nie wiem czy to nie zmienia się razem z jezykiem z liczniku.

lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2019, 12:21   #4762
Lukso1996
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-12-2018
Skąd: Kraków
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 tdci 136km
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Język mam aktualnie niemiecki w vc. Liczników polski. Radia chyba też, niemiecki lub ang ale pewien nie jestem. Byłbym bardzo szczęśliwy gdyby razem z językiem licznika zmienił się również język vc. Auto pochodzi z Niemiec.
Lukso1996 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 07:45   #4763
slawa
ford::amateur
 
Imię: Slawa
Zarejestrowany: 27-02-2019
Model: MOndeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam, po przeczytaniu części wątku nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania a że jest prawie 500 stron postanowiłem zapytać może ktoś będzie potrafił szybko odpowiedzieć.
Chciałbym dołożyć moduł Bluetooth do Mondeo MK4 2009 Ghia radio sony 1CD
I tu pytania:
1. który moduł powinienem wybrać do tego radia, interesuje mnie również streaming muzyki,
2. Czy potrzebuję dodawać wajchę z VC,
3. Czy wersja ghia ma już zamontowane wiązki pod moduł bluetooth i mikrofon ?
i z innej beczki czy dodawał ktoś kiedyś zapalniczkę i aux do podłokienitka ?
slawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 09:13   #4764
Komorowscy
ford::average
 
Avatar Komorowscy
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondzio
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 165
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Moduł to 8M5T-19C112-xx (zależnie od języka) albo jeśli (m.in.) po PL to CS7T...212
Manetka niekonieczna - działa wszystko bez niej (ale wtedy przykładowo w/w jęz. polski nie ma większego sensu)
Jeśli wiązka jest - to "nad "schowkiem" i ew. tam należy szukać złącza 54 pin.
Mikrofon dość łatwo sprawdzić czy jest - bo albo będzie albo będzie on sam albo gąbka w miejscu na niego przewidziany.
AUX w podłokietniku - był bodaj w standardzie w modelach po FL... czyli od 2010.
Pozdrawiam.
Komorowscy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 09:27   #4765
slawa
ford::amateur
 
Imię: Slawa
Zarejestrowany: 27-02-2019
Model: MOndeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał Komorowscy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moduł to 8M5T-19C112-xx (zależnie od języka) albo jeśli (m.in.) po PL to CS7T...212
Manetka niekonieczna - działa wszystko bez niej (ale wtedy przykładowo w/w jęz. polski nie ma większego sensu)
Jeśli wiązka jest - to "nad "schowkiem" i ew. tam należy szukać złącza 54 pin.
Mikrofon dość łatwo sprawdzić czy jest - bo albo będzie albo będzie on sam albo gąbka w miejscu na niego przewidziany.
AUX w podłokietniku - był bodaj w standardzie w modelach po FL... czyli od 2010.
Pozdrawiam.
Hej dzieki za info
Z tego co widzę jest to wersja USB akurat mnie najmniej to interesuje ,rozumiem że wersja 8M5T-19G488 też będzie odpowiednia do tego radia ?
Czy w przypadku manetki VC trzeba kupić zestaw z wycieraczką czy sama pojedyncza manetka wystarczy ? Podczas montażu manetki trzeba na nią wyciąć dziurę w obudowie kierownicy ?
Za part numberem pierwsza literka to język a druga wersja softu ?
slawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 09:42   #4766
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał Komorowscy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
albo jeśli (m.in.) po PL to CS7T...212
jeśli ma być streaming po BT to musi być CS7T z USB czyli CS7T...212-Ax bo CS7T...212-Bx nie ma usb

Bump:
Cytat:
Napisał slawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy w przypadku manetki VC trzeba kupić zestaw z wycieraczką czy sama pojedyncza manetka wystarczy ? Podczas montażu manetki trzeba na nią wyciąć dziurę w obudowie kierownicy ?
manetka z DODATKOWYM guzikiem do VoiceControl to jest LEWA manetka (ta od kierunkowskazów!) - wymienia się sztuka za sztukę
paniatno? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 10:02   #4767
slawa
ford::amateur
 
Imię: Slawa
Zarejestrowany: 27-02-2019
Model: MOndeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeśli ma być streaming po BT to musi być CS7T z USB czyli CS7T...212-Ax bo CS7T...212-Bx nie ma usb

Bump:
manetka z DODATKOWYM guzikiem do VoiceControl to jest LEWA manetka (ta od kierunkowskazów!) - wymienia się sztuka za sztukę
paniatno? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wsio,
a bez streamingu który moduł do tego sony 1cd ?
Czyli po vinie nie da sie sprawdzić czy sa przygotowane wiązki ? Bo nie chcę kupować na zapas oraz nie chciałbym rozebrać auta a później okaże się że jednak są potrzebne
Jeśli dobrze rozumiem to potrzebuję trzy wiązki kedna z VC , druga z BT , i trzecią z mikrofonu ?

Ostatnio edytowane przez slawa ; 27-02-2019 o 10:14
slawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 10:10   #4768
gelu1986
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 09-05-2018
Skąd: Lublin
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

W Lublinie ktoś zmienia konfigurację po wymianie modułu na bt usb jeśli tak to jaka cena

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
gelu1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 10:40   #4769
gelu1986
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 09-05-2018
Skąd: Lublin
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

A jeszcze pytanie Czy w zmianie modułu na usb nie ma znaczenia że mam w schowku kierowcy jakieś złącze do telefonu. Nie używam go ale czy może nie mam jakiegoś innego modułu?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
gelu1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 11:46   #4770
gelu1986
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 09-05-2018
Skąd: Lublin
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

odpowie ktoś na moje pytanie ?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
gelu1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.