Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-04-2018, 06:34   #21
De-Zet
ford::advanced
 
Avatar De-Zet
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX Titanium
Silnik: 1,6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 269
Domyślnie Odp: Awaria układu wspomagania. Serwis

No i mnie dopadł ten problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Objawy identyczne jak w pierwszym poście.
Komunikat o awarii wspomagania pojawia się sporadycznie (jednak coraz częściej) po odpaleniu auta po dłuższym postoju. Kierownica "sztywna". Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu wszystko chodzi OK. Czasem jest też tak, że pomimo sztywnej kierownicy, jak ruszę, po ok. 2 metrach wspomaganie zaczyna działać normalnie.
Mam nadzieję, że to tylko kwestia np. zaśniedziałych styków i wilgoci w powietrzu.
Ciekawe gdzie jest moduł sterowania maglownicą, czy da się jakoś do niego dobrać i np. przeczyścić i zakonserwować styki?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak widać, trochę wtyczek tam jest. Nie wiem, czy psikanie styków jakimś preparatem do elektryki wyeliminuje komunikaty i przerwy w działaniu wspomagania? Przez ostatnie 2 dni pokonałem ok. 800 km, wszytstko działało bez zastrzeżeń, stąd sądzę, że to jednak coś z elektryką.

P.S.
Zdjęcia pochodzą z jakiejś aukcji na Alledrogo

__________________
Pozdrawiam, De-Zet.

Ostatnio edytowane przez De-Zet ; 03-04-2018 o 19:26
De-Zet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2018, 22:08   #22
wienio61
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Jaworzno
Model: C-max
Silnik: 2.0/150KM
Rocznik: 2015 Titanium
Postów: 45
Domyślnie Odp: Awaria układu wspomagania. Serwis

jest jeszcze opcja braku prądu tz alternator do roboty
wienio61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2018, 07:39   #23
De-Zet
ford::advanced
 
Avatar De-Zet
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX Titanium
Silnik: 1,6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 269
Domyślnie Odp: Awaria układu wspomagania. Serwis

Zrobiłem dzisiaj test zegarów i wyświetlił mi takie kody (nie wiem które są istotne):
DTC #01 F006_16
NVM EEPROM 17.E0
APP BM5T-14C026-AM
HW BM5T-14C226-AE
Battery 11.5

Z tego co udało mi się wyczytać na forum, to pierwszy kod wskazywać może na kiepskie paliwo (ostatnio lałem shell 95 V-power Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), lub problem z akumulatorem, co niejako potwierdza informację z posta wienio61.
Może ktoś mądry lepiej to rozkmini.
Przy okazji zaznaczę, że aku mam od nowości (wrzesień 2011), zawsze wyłączam start/stop.

Tak sobie pomyślałem, że rzeczywiście, słaby akumulator może być przyczyną zwłoki w działaniu wspomagania zaraz po odpaleniu. Widocznie potrzebuje chwili na dostarczenie właściwego prądu do układu wspomagania, gdyż sporo już zużył na sam rozruch silnika (tak na chłopski rozum).

Przy okazji, czy akumulator VARTA Blue Dynamic Start/Stop EFB 12V 75AH 730A E46 będzie pasował do C-Maxa, bo nie wiem po której stronie ma + (ten ma po prawej).
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Edit 19.04.2018.

Przy okazji wymiany kół na letnie porozmawiałem sobie z mechanikiem (dobrym) na temat działania wspomagania. Otóż wg. niego przerwy w działaniu wspomagania są pierwszym symptomem kończenia się zespołu maglownicy, które będą się prawdopodobnie z czasem nasilać, a skończą wymianą zespołu maglownicy. Twierdzi, że jest to częsta przypadłość Focusów ze wspomaganiem elektrycznym. Od razu przestrzegł przed kombinowaniem z używkami z Alledrogo i opisał mi sytuację gościa, który chcąc oszczędzić nieco kasy kupował pod rząd dwie używane maglownice, które nie działały. Skończyło się na zakupie oryginału w serwisie Forda i wymianie poza serwisem. Klient w ramach "oszczędności" zapłacił za dwie używki, nową część oraz trzykrotny montaż. I został jeszcze z dwoma niesprawnymi używkami - na pamiątkę. Teraz pewnie czeka go jeszcze batalia ze zwrotem niesprawnych maglownic i odzyskanie kasy, o ile to jest możliwe.
Co do kwestii prawdopodobnie nieco zużytego już akumulatora (z 2011 roku) i jego wpływu na działanie wspomagania, to zalecił pomiar prądu po postoju (np. po nocy), i wtedy będzie można coś wnioskować o jego stanie i ewentualnej konieczności wymiany na nowy. Ale jeżeli auto bezproblemowo rano odpala a rozrusznik ładnie kręci, to raczej wyeliminował by wpływ aku na wspomaganie. Co nie znaczy, że po takim czasie użytkowania aku nie należy powoli rozważać jego wymiany na nowy.

Edit 06.01.2019.

Upłynęło już parę miesięcy od wymiany akumulatora. Problem z brakiem wspomagania się nie powtórzył. Czyli aku!

Edit 17.07.2019.

Sporadycznie problem powraca. Mam wrażenie, że występuje związek z tak jakby "naładowaniem się" systemu wspomagania. Czasem, po porannym odpaleniu nie działa, a odczekując chwilę z pracującym silnikiem zaczyna działać. Mimo wszystko jest to wkurzające. Przy nowym akumulatorze (oryginalny forda) to nie występowało, a przychodzi z czasem.
__________________
Pozdrawiam, De-Zet.

Ostatnio edytowane przez De-Zet ; 17-07-2019 o 09:35
De-Zet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 13:09   #24
skreem
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-01-2014
Skąd: Warszawa
Model: C-Max Grand 2010
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Awaria układu wspomagania. Serwis

U mnie analogiczny problem został rozwiązany w nietypowy sposób - wymiana akumulatora na nowy. Po wymianie od roku jak ręką odjął, problem nie nawrócił. Fachowiec, który mi to polecił zasugerował się tym, że komunikat błędu znikał po odłączeniu klem z aku na kilka sekund i ponownym zapięciu, być może była to jakaś wada akumulatora, np. zwarcie na celach. W każdym razie u mnie to był strzał w 10, więc może komuś też to pomoże.
skreem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2019, 08:04   #25
Tomasz c-max
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-12-2018
Model: ford c-max grand
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Awaria układu wspomagania. Serwis

A gdzie znaleźć te złączki od silnika wspomagania? Mam ten sam problem. Awaria wspomagania. Komputer podał błąd modułu tylko nie wiadomo którego.
Tomasz c-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2019, 19:30   #26
Pir
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-03-2010
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2016
Postów: 91
Domyślnie Odp: Awaria układu wspomagania. Serwis

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
C-max po 2010 (zresztą jak każdy nowy Ford po 2008 roku) ma czysto elektryczne wspomaganie, nie ma żadnej hydrauliki.
Małe sprostowanie. Wszystkie Fordy Focusy z silnikiem 1.6 105 KM aż do 2018 roku mają wspomaganie hydrauliczne.
Pir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2019, 07:02   #27
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Awaria układu wspomagania. Serwis

Wszystkie samochody osobowe, nie tylko Fordy maja wspomaganie kierownicy hydrauliczne, a tylko sposób napędu pompy stwarzającej ciśnienie jest inny.

A tylko samochody cieżarowe majace instalacje powietrzna, kompresor i zbiorniki, niektóre miały lub jeszcze mają wspomaganie kierownicy powietrzne.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2019, 10:07   #28
blusur
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-07-2017
Skąd: Ruda Śląska
Model: Grand C-Max
Silnik: 1.6 EcoBoost 182KM
Rocznik: 2011
Postów: 94
Domyślnie Odp: Awaria układu wspomagania. Serwis

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystkie samochody osobowe, nie tylko Fordy maja wspomaganie kierownicy hydrauliczne
Śmiechłem...
blusur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2019, 07:48   #29
cylu69
ford::amateur
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 28-06-2019
Skąd: warszawa
Model: c max
Silnik: 1600
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Odp: Awaria układu wspomagania. Serwis

mam w c maxie mk2 podobny lub ten sam problem. padło wspomaganie. czterech mechaników poległo juz na tym. kazdy mówi co innego ,kazdy sprawdzał i podpinał pod kompa i guzik z tego. wymieniony akumulator,szczotki w alternatorze a nikt nie potrafi dobrac się do tajemniczego sterownika który przewija się w komunikatach .Podpowie ktoś o co może chodzić? Po załączeniu stacyjki pojawia się komunikat ...awaria wspomagania kierownicy,serwis. po podpięciu pod komputer błąd nr.U300049 sterownik wspomagania kierownicy. Czy obowiązkowo muszę jechać z tym do serwisu czy znajdzie się fachowiec od rozwiązania tego problemu? warszawa ,zachodnie rejony.

Ostatnio edytowane przez cylu69 ; 28-06-2019 o 08:06
cylu69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2019, 16:33   #30
Bori14
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-07-2019
Skąd: Jelenia Góra
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Awaria układu wspomagania. Serwis

Witam mam podobny problem w moim galaxyku mk3 2006r po uruchomieniu silnika po 5sek wyskakuje komunikat usterka wspomagania kierownicy pomarańczowa kontrolka po ponownym uruchomieniu jest dokładnie tak samo i najciekawsze że przez 5sek wspomaganie działa normalnie tak samo raz na jakiś czas wspomaganie wraca.
Czytałem na forum żeby sprawdzić aku, kable, kostki ale aku jest nowy kable i kostki ok po podłączeniu pod kompa wyświetla 2 błędy.
Pierwszy U300617 napięcie za wysokie
Drugi b1b6916 napięcie zaniskie

Miał ktoś taką usterkę i ją naprawił?
Bori14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.