Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-05-2017, 09:52   #31
mariusz_u
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-02-2011
Skąd: Władysławowo
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.3 16V
Rocznik: 1998
Postów: 6
Domyślnie Odp: Termostat (wymiana) przy silniku 2.3

To w jakim celu stosuje się przy silniku część o nazwie "obudowa termostatu"? Tak na sztukę? Jak sama nazwa wskazuje służy do zamontowania w niej termostatu. Ja mam oba termostaty i jest wszystko jak należy, temperatura książkowa, ogrzewanie zima wydajne sprawne i nie muszę kombinować z jakimiś zaworami kulowymi. Dlatego, że mam tak jak powinno być. Wcześniej miałem termostat tylko na wężach i miałem problemy z niedogrzanym silnikiem. Twierdzisz, że zamontowałem oba termostaty i tylko mi się wydaje, że wszystko jest ok. Kim ty jesteś, że wiesz lepiej? To ja użytkuje to auto i wiem czy jest ok a ty go nawet na oczy nie widziałeś i wydajesz opinie. Jesteś zwyczajnie bezczelny.
galo Sam piszesz pierdoły i wprowadzasz ludzi w błąd. W serwisie Forda w Gdyni przy zakupie zabezpieczenia termostatu sprzedawca sprawdzał nr katalogowy części w książce katalogu firmowym. Sam na własne oczy widziałem, że występuje obudowa termostatu, termostat, zabezpieczenie termostatu i o-ring obudowy termostatu.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Twierdzisz, że jesteś mądrzejszy od serwisu Forda? Jesteś alfa i omegą? Skoro jest tak jak mówisz to dlaczego w katalogu Forda termostat przy silniku występuje dla MK1 2.3 16V? Myślisz, że się nie znają? Że nie powiedzieli mi iż w moim modelu termostat nie występuje? Gość był na tyle spoko, że podał mi nawet numer katalogowy termostatu żebym mógł sobie kupić w sklepie (koszt 40zl), bo u nich akurat nie mieli, a poza tym u nich kosztuje o wiele więcej.

A to poniżej to już mistrzostwo świata Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To w końcu jeden czy dwa? Zdecyduj się skoro dajesz mądre rady a sam jeździsz na dwóch termostatach... Mieszasz jak małpa w torbie i robisz ludziom wodę z mózgu nie mając zielonego pojęcia - widać, że nie każdy mieszka koło serwisu... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Telefon to chyba posiadasz więc zadzwoń i dopytaj się, a będzie ci dana wiedza, być może w twoim przypadku bezużyteczna, bo wiesz lepiej...
Cytat:
Napisał galo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla jasności mam dwa termostaty...

Zamontowałeś termostat w bloku i wydaje ci się że jest wszystko dobrze - gwarantuję ci że tak nie jest, bo tylko termostat na wężach gwarantuje utrzymanie prawidłowej temperatury silnika i wystarczający jest tylko ten jeden.

Tak na zakończenie podsumuję - termostat w bloku silnika jest zbędny i nie ma konieczności stosowania dwóch termostatów, jeśli ktoś już ma dwa termostaty to wystarczy żeby tylko jeden był sprawny w celu utrzymania prawidłowej temperatury musi to być ten na wężach - dotyczy to oczywiście silnika 2,3
Słowa: "jeśli ktoś już ma dwa termostaty to wystarczy żeby tylko jeden był sprawny" doprowadziły mnie do łez ze śmiechu.
Ludzie!!! Jeżeli już ktoś ma cztery cylindry to wystarczy, że dwa są sprawne. Nie dublujcie cylindrów! Ha ha ha! galo fachowiec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. you make my day Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez mariusz_u ; 04-05-2017 o 12:03
mariusz_u jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2017, 11:11   #32
attila82
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-12-2012
Skąd: Łódź
Model: Galaxy MKI
Silnik: 2.3 DOHC 16v
Rocznik: 1998
Postów: 23
Domyślnie Odp: Termostat (wymiana) przy silniku 2.3

Witam wszystkich.
Chciałbym tylko zapytać czy ktoś zna rozmiar torxa do odkręcenia termostatu przy silniku?
Z tych co mam to T30 za mały chyba (nie chciałem ciągnąć na siłę żeby nie obrobić go) a T30 nie wchodzi...
attila82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2017, 07:50   #33
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Termostat (wymiana) przy silniku 2.3

Cytat:
Napisał mariusz_u Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To w jakim celu stosuje się przy silniku część o nazwie "obudowa termostatu"? Tak na sztukę?

Nie chce mi się nawet na twoje tak irytujące wywody odpowiadać więc piszę to tylko dlatego żeby inni mieli świadomość tego co robią i nie mówię że wiem wszystko na ten temat ale wiele czasu poświęciłem na to żeby mieć zimą komfort ciepła.

Zastanawia mnie jednak jedna rzecz czemu w moim aucie termostatu przy bloku silnika nie było, u kolegi w tym samym modelu razem wymienialiśmy termostat i odkręcaliśmy obudowę przy bloku silnika też nie było termostatu w obudowie.

Również kilka osób na tym forum pisało że w obudowie termostatu przy bloku silnika w silnikach 2.3 nie znaleźli termostatu to o czymś musi świadczyć że po prostu fabrycznie te termostaty nie były montowane w tych obudowach.

Ty również pisałeś że nie znalazłeś termostatu w tej obudowie chociaż u ciebie to nie wiadomo co ty masz tam za silnik bo jak sam piszesz że najpierw trzeba obejrzeć co ty tam masz pod maską żeby można było tobie w ogóle cokolwiek doradzić więc z góry informuję cię że nie dotyczy to twojego wyjątkowego modelu.

To że w katalogu jest podane iż ten model silnika rzekomo powinien być wyposażony w dwa termostaty na podstawie tego co wyżej napisałem uważam że jest to nieprawda. Według tego co wiem to te silniki były również montowane w Fordzie Scorpio i tam właśnie termostat był montowany w tej obudowie a nie było termostatu na trójnikach dopiero chyba w późniejszych wersja Scorpio były montowane termostaty na trójnikach i prawdopodobnie z tego powodu jest cały bałagan z tymi termostatami w silniku 2.3 a obudowa termostatu po prostu została wykorzystana jako połączenie bloku silnika z wężami bo po co wymyślać coś nowego skoro można wykorzystać to co już istnieje.

Kiedyś też zamontowałem ten termostat w obudowie przy bloku silnika przy niesprawnym termostacie tym na wężach i też mi się wydawało że wszystko jest dobrze bo niby temperaturę trzymał ale jak wymieniłem ten uszkodzony termostat na wężach na termostat od lady to zauważyłem że silnik znacznie szybciej się nagrzewał i wskazówka temperatury również nieco się podniosła.

Różnica między jednym a drugim termostatem w nagrzewaniu się silnika jest tym bardziej zauważalna im niższa jest temperatura na zewnątrz jak dobrze pamiętam to przy około minus 10-15 stopni to przy termostacie przy bloku silnika silnik swoją temperaturę osiągał po 7-8 km jazdy a przy sprawnym termostacie na wężach już po około 5 km może dla niektórych to niewielka różnica zwłaszcza jak ktoś parkuje w garażu i to jeszcze ogrzewanym ale tak jak u mnie Auto stoi całą noc na dworze to przy trzaskającym mrozie myśli się tylko o jednym żeby jak najszybciej z kratek zaczęło lecieć gorące powietrze.

Jeśli ktoś poczyta moje wcześniejsze posty to będzie wiedział czemu należy montować sprawny termostat na trójnika a nie w bloku silnika i czemu ja akurat mam 2 a nie tylko ten jeden na wężach.

Jeśli ktoś będzie miał do mnie jakieś pytania w tym temacie to proszę o info na maila, że coś takiego się w temacie pojawiło wówczas postaram się na mądre pytania odpowiedzieć.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2017, 23:37   #34
ahrutsky
ford::amateur
 
Avatar ahrutsky
 
Imię: Andrew
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Białoruś
Model: Ford Galaxy mk-I
Silnik: 2.3i 16v dohc Y5B
Rocznik: 1998
Postów: 5
Domyślnie Odp: Termostat (wymiana) przy silniku 2.3

Cytat:
Napisał galo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kiedyś też zamontowałem ten termostat w obudowie przy bloku silnika przy niesprawnym termostacie tym na wężach i też mi się wydawało że wszystko jest dobrze bo niby temperaturę trzymał ale jak wymieniłem ten uszkodzony termostat na wężach na termostat od lady to zauważyłem że silnik znacznie szybciej się nagrzewał i wskazówka temperatury również nieco się podniosła.
Drogi galo
Pozwól mi wyrazić swoją opinię.
Przepraszam za mój polski. Piszę przez tłumacza. Jestem z Białorusi.


W odniesieniu do termostatu na bloku cylindrów.
Ten termostat umożliwia szybsze nagrzewanie przedniej nagrzewnicy.
Ciecz chłodząca nie osiągnęła temperatury 87 stopni. Krąży po drodze: blok cylindrów, podgrzewacz, pompa.

Termostat w obudowie utrzymuje prawidłową temperaturę pracy silnika. Zgadzam się z tobą.

Ostatnio edytowane przez ahrutsky ; 27-10-2017 o 23:48
ahrutsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2017, 00:37   #35
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Termostat (wymiana) przy silniku 2.3

Cytat:
Napisał ahrutsky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W odniesieniu do termostatu na bloku cylindrów.
Ten termostat umożliwia szybsze nagrzewanie przedniej nagrzewnicy.
Ciecz chłodząca nie osiągnęła temperatury 87 stopni. Krąży po drodze: blok cylindrów, podgrzewacz, pompa
To się zgadza ale pod warunkiem że termostat na wężach jest 100% sprawny.

Jeśli termostat na wężach jest niesprawny to ciecz która powraca bez różnicy czy to z jednej czy dwóch nagrzewnic powraca z powrotem do bloku silnika ale nie w całości bo część tej cieczy przepływa przez niesprawny termostat i idzie na chłodnicę omijając ten termostat przy bloku gdzie w czasie jazdy się chłodzi. --------nie wiem jaki procent tej cieczy przepływa przez chłodnicę----+-może 5 może 10% co w rezultacie powoduje że do silnika powraca płyn zmieszany ciepły z nagrzewnic i zimny powracający z chłodnicy i dlatego czas nagrzewania silnika jest dłuższy.

Na pewno lepszy efekt uzyska się mając tylko sprawny termostat na wężach aniżeli ten przy bloku-----fakt że na samym początku silnik musi nagrzać około pół litra płynu więcej ale przynajmniej nie studzi tego płynu ciągle przez chłodnicę do czasu otwarcia się termostatu.

Ostatnio edytowane przez galo ; 28-10-2017 o 00:44
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2017, 01:13   #36
ahrutsky
ford::amateur
 
Avatar ahrutsky
 
Imię: Andrew
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Białoruś
Model: Ford Galaxy mk-I
Silnik: 2.3i 16v dohc Y5B
Rocznik: 1998
Postów: 5
Domyślnie Odp: Termostat (wymiana) przy silniku 2.3

Cytat:
Napisał galo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To się zgadza ale pod warunkiem że termostat na wężach jest 100% sprawny.
Oczywiście.
Tylko wtedy, gdy termostat jest w pełni sprawny.
To nawet nie kwestionuje.
ahrutsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2017, 00:09   #37
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Termostat (wymiana) przy silniku 2.3

Jest też jeszcze jedna taka rzecz że termostat od lady ma otwarcie 87 stopni a termostat montowany przy bloku ten który w serwisach podają że niby jest od tego modelu ma otwarcie 88 stopni.

W momencie łapania prawidłowej temperatury silnika termostaty tak jakby zaczynają głupiec i gwałtownie się otwierają i zamykają głównie ten na wężach widać jest to nawet po wskazówce temperatury a trwa to przez minutę może dwie potem temperatura się stabilizuje może to nie być tak widoczne na postoju kiedy auto pracuje na wolnych obrotach.

Nawet przy orginalnym termostacie tym na wężach który ma otwarcie 88 stopni też takie coś się może dziać.

Uważam że najlepszym rozwiązaniem jeśli już ktoś chce ten termostat przy bloku montować jest zastosowanie termostatu jakieś dwa trzy stopnie mniejszego niż ten na wężach wtedy otwieranie tych termostatów będzie następowało w sposób płynny i najprawdopodobniej nie będą się tak szybko uszkadzać.

Do tej obudowy przy bloku silnika dostępne są też termostaty od innych modeli aut o temperaturze 82 albo 83 stopnie i chyba też 85 stopni które pasują w tą obudowę ----------- Od jakich dokładnie modeli to nie pamiętam ale chyba też od Forda jakiegoś. Ja byłem z obudową termostatu w sklepie i sprzedawca wyciągał z pudełek termostaty a ja przymierzałem je do obudowy.

Dla tych którzy chcą stosować oryginalny termostat na węże to powiem że widziałem kiedyś na Allegro termostaty w cenie chyba około 100 zł a teraz może są jeszcze tańsze bo to było co najmniej pół roku temu.

Ostatnio edytowane przez galo ; 31-10-2017 o 01:04
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2017, 19:25   #38
ahrutsky
ford::amateur
 
Avatar ahrutsky
 
Imię: Andrew
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Białoruś
Model: Ford Galaxy mk-I
Silnik: 2.3i 16v dohc Y5B
Rocznik: 1998
Postów: 5
Domyślnie Odp: Termostat (wymiana) przy silniku 2.3

Cytat:
Napisał galo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest też jeszcze jedna taka rzecz że termostat od lady ma otwarcie 87 stopni a termostat montowany przy bloku ten który w serwisach podają że niby jest od tego modelu ma otwarcie 88 stopni.

Jest prawdopodobne, że w pary zarówno termostaty pracują jak naczynia komunikacyjne. I w pewnym momencie jest ich rodzaj rezonansu w ich pracy. Z czasem system temperatury jest ustawiony na stałe.
Silniki turbośmigłowe VW wyposażone są również w termostat w obudowie. Tylny grzejnik jest zasilany przez to.
Najpierw był to trójnik z otworem kalibracyjnym N90782601. Później tee zastąpiono termostatem w obudowie nr 7M0820295.
Podobnie jak termostat w przypadku nr 7M0820295 jest ustawiony na temperaturę 60 stopni.

Jeszcze raz przepraszam za mój polski. Wszystko pisane przez tłumacza Google
ahrutsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2017, 20:36   #39
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Termostat (wymiana) przy silniku 2.3

Cytat:
Napisał ahrutsky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Później tee zastąpiono termostatem w obudowie nr 7M0820295.
Miałem taki termostat oryginalnie u siebie otwarcie 50 stopni na rozgałęzieniu nagrzewnic na przód i tył bardzo rzadko spotykane w naszym MK1.

W Ten trójnik można byłoby włożyć nawet termostat 70 stopni bo o wyższej temperaturze otwarcia nie znalazłem a i tak by w mroźne dni wiele nie pomogło ------ jedynie tylko na samym początku rozgrzewania się auta a potem to i tak silnik miałby problem przy dużych mrozach osiągnąć prawidłową temperaturę bo tylna nagrzewnica ma bardzo dużą wydajność przy dużym nadmuchu.

Ostatnio edytowane przez galo ; 02-11-2017 o 20:43
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2018, 15:06   #40
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Termostat (wymiana) przy silniku 2.3

Ponieważ wiele osób do mnie pisze jaki termostat kupić I gdzie on się znajduje w silniku 2.3 postanowiłem to skrócie opisać.

Termostat znajduje się na wężu górnym wychodzącym z chłodnicy termostat jest w kształcie trójnika na grubych wężach.

Termostat pasuje od lady Zaz tavria. Wystarczy wpisać na Allegro termostat tavria i Wyświetli się biało-czerwony termostat wyglądający identycznie jak ten oryginalny i nie pamiętam dobrze ale chyba 1 króciec jest tylko trochę mniejszy albo większy ale opaska sprawe załatwia.
Jest to termostat o temperaturze otwarcia 87 stopni czyli o 1 stopień niższa niż oryginalnie w Fordzie, ale jako zamiennik jest wystarczający No i oczywiście tani bo kosztuje około 30 zł.

Oryginał w serwisie coś około 200 zł. Z temperaturą otwarcia 88 stopni.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania do mnie to proszę pisać w temacie na forum tak żeby zostało to dla potomnych.

Dodatkowo proszę o powiadomienie mnie na email wówczas szybciej będę w stanie odpowiedzieć na dane pytanie-------pocztę przeglądam średnio 2 razy w tygodniu ale bywa że i codziennie więc Proszę wziąć pod uwagę że odpowiedź nie zawsze może być natychmiastowa.

Ostatnio edytowane przez galo ; 11-02-2018 o 15:14
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.