Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2016, 08:34   #21
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Sprzęgło klimatyzacji do naprawy.

Jak podpinasz na krótko to pewnie omijasz z czujnik ciśnienia.

Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2016, 16:44   #22
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: Sprzęgło klimatyzacji do naprawy.

Cytat:
Napisał Mario_Mario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież napisałem,że po podaniu sygnału poprzez kabelek bezpośrednio na przekaźnik, układ działa,chłodzi aż miło.
ciekawe gdzie to napisałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po podaniu masy na krótko z pominięciem czujników sprężarka wystartuje bez gazu, oleju i czego tam jeszcze potrzebuje, dlatego domniemałem że gaz uciekł, no ale skoro "chłodzi" to szukaj dalej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2016, 19:47   #23
Mario_Mario
ford::advanced
 
Avatar Mario_Mario
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-10-2015
Skąd: Gdynia
Model: S-MAX
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 463
Domyślnie Odp: Sprzęgło klimatyzacji do naprawy.

Celem dalszego zbadania sprawy, podjechałem rano do serwisu klimatyzacji i ogólnej elektromechaniki samochodowej. Okazało się, przynajmniej na razie:
-ciśnienie gazu jest odpowiednie, czujnik podaje odpowiednią wartość.
-do prawidłowej pracy ,zalecono mi jednak wymianę czynnika wraz z olejem, po takim przypadku zagrzania.
-diagnostyka komputerowa wykazała usterki związane z obwodami wyjściowymi funkcji od klimatyzacji. Auto zostało na dalsze zbadanie sprawy z komputerem... dla mnie dziwna rzecz,lub zbieg okoliczności. Nic, zobaczymy.
__________________
"Na krzywe drzewo sam Salomon nie naleje"
Jeśli nie możesz znaleźć auta dla siebie...zbuduj je, czyli konstruowanie pojazdów typu SAM i innych wynalazków
Mario_Mario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2019, 10:10   #24
bonnusek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-06-2017
Skąd: UK
Model: ford galaxy mk3
Silnik: 2.0tdci 163km
Rocznik: 2010
Postów: 45
Domyślnie Odp: Sprzęgło klimatyzacji do naprawy.

Witam.
Mam halasujaca sprezarke klimy.pewnie halasuje to lozysko na kole, i trzeba bedzie je wymienic.i tu mam 2 opcje:
1)kupic uzywke i podmienic.mam taka za ok 250zl.minusem tego rozwiazania jest spuszczanie czynnika i ponowne nabijanie -koszty.i tu pytanie czy trzeba wymienic te 2 oringi przy podmiance sprezarki? Jesli tak to gdzie je dostac?
2)wymienic sprzeglo z lozyskiem.plusem jest zostawienie sprezarki na aucie a wiec nie rozpinanie ukladu - czynnik zostaje co zaoszczedza kase.tylko jak jest z miejscem zeby wymienic te sprzeglo na aucie?potrzebny pewnie jakis sciagacz do lozyska czyz nie? Da rade bez gimnastykowania wymienic to sprzeglo i lozysko bez problemowo?

Ostatnio edytowane przez bonnusek ; 05-01-2019 o 10:16
bonnusek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2019, 10:04   #25
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Sprzęgło klimatyzacji do naprawy.

Mnie może rok -dwa temu rozpękło sie koło pasowe od sprężarki i sam je wymieniałem , jak dobrze poszukasz w moich postach to pewnie da ci to coś do myślenia . Nie potrzeba żadnego ściągacza dostęp dobry i koszty minimalne .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2019, 00:36   #26
bonnusek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-06-2017
Skąd: UK
Model: ford galaxy mk3
Silnik: 2.0tdci 163km
Rocznik: 2010
Postów: 45
Domyślnie Odp: Sprzęgło klimatyzacji do naprawy.

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie może rok -dwa temu rozpękło sie koło pasowe od sprężarki i sam je wymieniałem , jak dobrze poszukasz w moich postach to pewnie da ci to coś do myślenia . Nie potrzeba żadnego ściągacza dostęp dobry i koszty minimalne .
dzieki.
a wiec w skrocie zeby potwierdzic:
1)sciagamy pasek
2)odkrecamy srube sprzegla elektromagnesu kompresora i sciagamy tarczke
3)zdejmujemy kolo pasowe.czy ono jest jakos zabiezpieczone na osi kompresora jakims pierscieniem segera czy czyms innym?
4)zakladamy nowe kompletne sprzeglo i przykrecamy srubke.

czy tak to wyglada?
koledzy mowili o koniecznosci wyregulowania szczeliny pomiedzy tarczkami a kolem cienkimi podkladkami.w zestawie ze sprzeglem pewnie ich nie ma.
jest jakis specjalny zestaw tych podkladek do kupienia?
bonnusek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2019, 07:09   #27
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Sprzęgło klimatyzacji do naprawy.

Tak może być taka kolejność , koło pasowe sprężarki ma zabezpieczenie segera , potrzebne będą szczypce , jest też seger na cewce przy kole pasowym gdzieś to chyba opisywałem . Nie kojarzę teraz czy były jakieś podkładki regulacyjne ale jeśli będziesz miał nie zjechane sprzęgło lub nowe to ja bym ustawił tak jak był w oryginale . Jeśli będą podkładki to zazwyczaj je się przekłada tylko przed i za sprzęgło tak jak to jest w wielu urządzeniach tego typu i nie trzeba nic dokupować . Po złożeniu zrób test włączając klimę czyli podjąc napięcie na cewkę i będziesz widział czy sprzęga się sprzęgło z kołem pasowym . Ja bym to zrobił jeszcze przed założeniem paska wielorowkowego i próbował zakręcić (czy się sprzęga i nie ślizga sie ) ew. szczelinomierz i wg . instrukcji mechanika .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 16:19   #28
malek.lukasz.81
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-11-2017
Model: S-max
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 141
Domyślnie Odp: Sprzęgło klimatyzacji do naprawy.

Szczelinę musi bezwzględnie ustawić, u mnie było najprawdopodobniej 0.2mm wymiar szczeliny można znaleźć na necie, zeger zabezpieczający koło pasowe można zdjąć śrubokrętem, ja to robiłem na stole więc łatwo było nie wiem jak będzie z sprężarka na aucie.
Elektromagnes jeśli dobry to nie ma sensu ruszać.
Ja u siebie rozbierałem sprzęgło sprężarki ponieważ obudowa kompresora w miejscu styku z elektromagnesem tak zkorodowała (aluminium nie koroduje tylko oksyduje?) że przesunęła się cewka elektromagnesu i tarła o koło pasowe aż się wytopiła.

Jak będziesz regulował szczelinę, po przykręceniu tarczy do ośki sprężarki może ją być ciężko zdjąć, nie zdejmuj śrubokrętem wkładanym w szczelinę, możesz skrzywić tarcze.
Najlepiej w otwór w tarczy sprzęgła wkręcić śrubę bodajże m8, śruba będzie odciskać tarcze od wałka tak jakby ściągacz.

Oczywiście jak już wszystko ustawione i jest ok, to śruba mocująca tarcze obowiązkowo na kleju do gwintów.

Ostatnio edytowane przez malek.lukasz.81 ; 15-01-2019 o 16:21
malek.lukasz.81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.