Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-07-2010, 10:06   #21
boro2511
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Kombi MK3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 49
Domyślnie Odp: Ile powinien spalać 2.0tdci mk3?

Cytat:
Napisał mario13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ludzie jezdzicie autami a nic o nich nie wiecie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
No to kolega ramzespu powinien zmienić stację benzynową bo traci kilka litrów przy każdorazowym tankowaniu...

boro2511 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2010, 21:42   #22
yaaber
ford::amateur
 
Avatar yaaber
 
Zarejestrowany: 07-06-2010
Skąd: Dęblin\Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ile powinien spalać 2.0tdci mk3?

co do samego spalania, u mnie na trasie przy spokojnej, aczkolwiek dosyć szybkiej jeździe, jest w granicach 6.4l, w mieście ciężko zejść poniżej 8 z hakiem, w cyklu mieszanym średnio 7.5l
yaaber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2010, 21:58   #23
Hashenty
ford::average
 
Avatar Hashenty
 
Zarejestrowany: 18-10-2008
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 117
Domyślnie Odp: Ile powinien spalać 2.0tdci mk3?

1200 km na jednym baku jest jak najbardziej osiągalne i to nie jest żaden mit. Ja swoim zatankowanym pod korek zrobilem trasę ze Slupska do W-wy. Po Warszawie również sporo jazdy, i powrót do Slupska. Pod domem mialem na liczniku 1100 km i myślę, że na jakieś 40 km by spokojnie starczylo, ale wolalem zatankować :]. Teraz z kolei po zatankowaniu na maxa zrobilem glownie po mieście + w weekendy trasy 800km i rezerwa jeszcze się nie zaświecila.
Hashenty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2010, 00:20   #24
gothe
ford::amateur
 
Avatar gothe
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-02-2009
Skąd: Świnoujście
Model: Mondeo [MkV]
Silnik: 1,5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ile powinien spalać 2.0tdci mk3?

6,7 litra na 1ookm,przy mieszanej jeździe to wydaje mi się odpowiednie spalanie jakna tak spore bądź co bądź auto.
gothe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2010, 09:04   #25
michal111
ford::average
 
Avatar michal111
 
Zarejestrowany: 29-08-2009
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 59
Domyślnie Odp: Ile powinien spalać 2.0tdci mk3?

Słuchajcie jak wam pokazuje na komp pokładowym ile wam pali i ile jest km do przejechania po zalaniu pełnego baku ? Mi na kompie pokazuje 5,8 ale on mi się wydaje że o 1l się myli spalanie 6,8 było by realniejsze co wy o tym sądzicie ?
michal111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2010, 09:06   #26
michal111
ford::average
 
Avatar michal111
 
Zarejestrowany: 29-08-2009
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 59
Domyślnie Odp: Ile powinien spalać 2.0tdci mk3?

Cytat:
Napisał Hashenty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1200 km na jednym baku jest jak najbardziej osiągalne i to nie jest żaden mit. Ja swoim zatankowanym pod korek zrobilem trasę ze Slupska do W-wy. Po Warszawie również sporo jazdy, i powrót do Slupska. Pod domem mialem na liczniku 1100 km i myślę, że na jakieś 40 km by spokojnie starczylo, ale wolalem zatankować :]. Teraz z kolei po zatankowaniu na maxa zrobilem glownie po mieście + w weekendy trasy 800km i rezerwa jeszcze się nie zaświecila.
kolego ale trasa to chyba u Ciebie max 110 km/h albo ty płyniesz po tym asfalcie 900-1000 to musi być naprawde delikatusna jazda ;P
michal111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2010, 09:31   #27
Riuszu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-02-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: Ile powinien spalać 2.0tdci mk3?

U mnie po miescie ok 8-8,2 l.
W trasie przy średniej prędkości 130-140 km/h - 6,5l
Raz na trasie w Raichu zszedłem do 5,9 l ale wtedy jechałem ok 120km/h przez całą trasę, bez zwalniania (jak to u nas na fotoradary, przejścia itp)...
Riuszu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2010, 09:37   #28
boro2511
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Kombi MK3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 49
Domyślnie Odp: Ile powinien spalać 2.0tdci mk3?

W moim przypadku, na jednym zbiorniku w cyklu naprawdę mieszanym (50km dziennie, z tego około 20 autostradą z prędkością około 140-160 km/h) nie udaje mi się osiągać takich wyników jak koledzy...Tankuję zawsze niezwłocznie po zapaleniu się rezerwy a mój wynik to przedział 750-800km...Szybko to przeliczając tankuję około 52 litrów i to wychodzi mi 6,5-6,9 litrów na 100 km. Myślę,że to nie jest najgorszy wynik. Ale żeby zrobić 1100km na jednym baku-w moim przypadku nierealne...
boro2511 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2010, 00:05   #29
Hashenty
ford::average
 
Avatar Hashenty
 
Zarejestrowany: 18-10-2008
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 117
Domyślnie Odp: Ile powinien spalać 2.0tdci mk3?

Cytat:
Napisał michal111 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolego ale trasa to chyba u Ciebie max 110 km/h albo ty płyniesz po tym asfalcie 900-1000 to musi być naprawde delikatusna jazda ;P
Nie ukrywam, że masz rację :] Jechałem w nocy, kiedy ruch był praktycznie żaden, i jechało się płynnie, bez szarpania, wyprzedzania, hamowania, po prostu płynnie i bardzo przyjemnie. Standard 90-110 km/h max. Poza tym co to za frajda, kiedy śmigasz na naprawdę fajnych trasach ponad 130 i tylko się zastanawiasz, kiedy trafisz na fotoradar, bo to tylko kwestia czasu. I cały czas zamiast być skupionym na jeździe, ewentualnych rowerzystach na poboczu itd. itp. to wytężasz wzrok w poszukiwaniu fotopstryczka. Dla mnie to żadna przyjemność zapierniczać po naszych drogach -fakt faktem coraz lepszych, równiejszych, szerszych - nie ma co narzekać - ale gdzie w co 3 wiosce lub na długiej prostej poza terenem zabudowanym, gdzie nie ma żadnych skrzyżowań - stoi fotoradar. Godzina lub parę godzin przyjemności, a potem przez miesiąc się zastanawiasz, czy i ile w ogóle fotek przyjdzie do domu. Dostaniesz 2 takie fotki i kosz imprezy wzrasta 2 krotnie, albo lepiej. Teraz to szczerze nie pamiętam za bardzo gdzie, ale na odcinku bodaj 2-3 km, jak budu dudu (droga prosta jak strzała, poza zabudowanym) co 300 - 400 metrów po OBU STRONACH DROGI były ustawione fotoradary. Trzeba było nawigację wyciszyć, bo inaczej oszaleć szło - za 400 metrów fotoradar... za 300 metrów.. za 200 metrów... za 100... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Inna sprawa jak jechałem do Niemiec na targi motoryzacyjne do Lipska. Wg. wcześniej wycieczki do W-wy obliczyłem, że obrócę sobie w tę i spowrotem na jakimś połtora baku paliwa, więc pojechałem sobie spokojnie. A że jak to na autobahnie, spodobało się na trzypasmówce i leciało się 170 - 200 km/h, to szybko przekalkulowałem, że bodaj na rezerwie doczłapaliśmy się do Lipska, i trzeba było dotankować przed wyjazdem do domu i koszt wyjazd leciutko się zmienił. Jeśli miałbym tak jechać cały czas, to na same Niemcy musiałbym mieć cały bak. Tak więc wszystko sprowadza się do tego, jak ciężką nogę ma kierownik.
Hashenty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2010, 13:57   #30
kimus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-09-2009
Skąd: Lipno, Kujawsko-Pomorskie
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Ile powinien spalać 2.0tdci mk3?

A ja Panowie byłem w połowie lipca we Włoszech mondkiem i tak:
przejechałem przez Słowację i Austrię do Rzymu na baku 920 km i kontrolka
a powrót przez Austrię i Niemcy 950 km i jeszcze sie nie zapaliła. W kraju to tak ok 800 - 850 km na pełnym zbiorniku. Tankuję zazwyczaj ok 52 - 53litry
kimus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.