Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-09-2017, 14:12   #691
mariuszb55
ford::advanced
 
Avatar mariuszb55
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 28-09-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-Max Platinium X
Silnik: 2.0 Tdci 181KM; 413 Nm
Rocznik: 2007
Postów: 214
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Ja stałem przed wyborem miedzy green a yellow i pewnie gdyby nie wymiana całych hebli to wybrałabym yellow ale fundusze pozwoliły na greeny...
No cóż przy następnej wymianie będą yellow...

mariuszb55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2017, 17:11   #692
Voku
ford::advanced
 
Avatar Voku
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 15-10-2016
Skąd: Krakow
Model: S-Max Titanium S
Silnik: 2,0
Rocznik: 2012
Postów: 222
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja bym brał gładkie dobre tarcze (Zimmermann Coat Z) i wypasione klocki (EBC YellowStuff albo Ferodo DS2000). Nacinane tarcze poza wyglądem, większym hałasem przy ostrym hamowaniu i szybszym zużyciu klocków nic nie wnoszą.
Muszę zaraz na coś się zdecydować i chyba pójdę w to co pisał Latar
Gładkie Zimmermany na przód i tył i do nich YellowStuffy
__________________
Ford S-Max Titanium 2.0
Voku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2017, 19:07   #693
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Będziesz zadowolony. I to bardzo! A za zaoszczędzone talary na tarczach strzel se browara albo kosmetyk do Maxa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2017, 08:11   #694
cliner
ford::professional
 
Avatar cliner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2011
Skąd: Anglia
Model: NieFord-Skoda Octavia vRS
Silnik: 2.0 TSI
Rocznik: 2016
Postów: 1,424
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał mariuszb55 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Redy są ceramiczne więc tarcze tylko gładkie.
Zestaw EBC Ultimax & EBC Red na obu ośkach...Cztery lata na przodzie jedne tarcze-klocki jedna wymiana,ale przez problem z zaciskiem(wymagał wymiany paru gumowych części,wewnętrzny klocek źle pracował).Tył po pięciu latach wymiana kompletu na ten sam,chociaż mechanik twierdził,że jeszcze były ok,ale była dłuższa trasa,to wymieniliśmy...Nacięcia na tarczach różnią się u poszczególnych producentów.Żółte to tak średnio to auta typu autobus rodzinny S-Max.
__________________
http://s1069.photobucket.com/albums/u468/cliner66/
http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=786
---------------------------------------------------
269KM/429Nm by Heko(było),następne(było) 275KM/427Nm...jest 324KM/483Nm...
cliner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2017, 08:58   #695
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Żółte to rewelacja. Działają swietnie od pierwszego hamowania. Rozgrzane się wyostrzają. Przesiadka na Ultimax+Yellow z ori zestaw to był wylot na orbitę. Teraz nie pakowałbym Ultimaxów tylko gładkie bo z nacięć benefitów nie ma a koszt wyższy.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2017, 09:03   #696
Voku
ford::advanced
 
Avatar Voku
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 15-10-2016
Skąd: Krakow
Model: S-Max Titanium S
Silnik: 2,0
Rocznik: 2012
Postów: 222
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał cliner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zestaw EBC Ultimax & EBC Red na obu ośkach...Cztery lata na przodzie jedne tarcze-klocki jedna wymiana,ale przez problem z zaciskiem(wymagał wymiany paru gumowych części,wewnętrzny klocek źle pracował).Tył po pięciu latach wymiana kompletu na ten sam,chociaż mechanik twierdził,że jeszcze były ok,ale była dłuższa trasa,to wymieniliśmy...Nacięcia na tarczach różnią się u poszczególnych producentów.Żółte to tak średnio to auta typu autobus rodzinny S-Max.
No ok ale redy są ceramiczne? Gdzieś pisało że tarcze nacinane + klocki ceramiczne to złe połączenie i nie powinno się go stosować?
Chyba że REDy nie są ceramiczne?
Rożnica między czerwonymi a żółtymi też jest spora.
__________________
Ford S-Max Titanium 2.0
Voku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2017, 10:25   #697
mariuszb55
ford::advanced
 
Avatar mariuszb55
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 28-09-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-Max Platinium X
Silnik: 2.0 Tdci 181KM; 413 Nm
Rocznik: 2007
Postów: 214
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

W Tu masz opis poszczególnych klocków:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Z tego wynika, że redy są "semi ceramiczne"
Ich zaletą jest to, że na dłużej starczą i nie pylą tak mocno jak green czy yellow.

Ostatnio edytowane przez mariuszb55 ; 24-09-2017 o 10:41
mariuszb55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2017, 18:52   #698
Voku
ford::advanced
 
Avatar Voku
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 15-10-2016
Skąd: Krakow
Model: S-Max Titanium S
Silnik: 2,0
Rocznik: 2012
Postów: 222
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Mam około 1800zł do wydania I dalej nic nie wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a w tym tygodniu muszę już coś zamówić. Te EBC RED mnie nie przekonują ze względu na ceramikę bo czytałem że w s-maxie słabo się sprawdza, ogólnie w ciężkich samochodach się słabo sprawdza.
Najbliżej mi chyba do kompletu Tarcz Zimmermanna i klocków EBC Yellow, można by pomyśleć na Tarczami TG ale tak jak pisał Latar czy jest sens dopłacać do tarcz kosztem klocków?
Jeszcze pytanie te Yellow są w miarę trwałe porównywalnie z fabryką?
__________________
Ford S-Max Titanium 2.0
Voku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2017, 20:26   #699
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Żywotność zbliżona. Na moim samochodzie fabryczne wytrzymały 68kkm potem Fordoskie 64kmm a potem Yellowy 68kkm.
Na tyle fabryczne 68kkm, Fordoskie 64kkm, po montażu Yellowów kolejne Fordoskie zniknęły po 36kkm a potem Yellow też po 30kkm i kolejne po 34kkm.

Wychodzi na to, że żywotność Yellow i fabrycznych/fordoskich na przedniej osi jest zbliżona. Za to ewidentnie po montażu lepszego zestawu na przodzie mocniej zaczyna zżerać tył. No na tyle żywotność fabrycznych/fordoskich i Yellowów wychodzi podobnie. Jak zamontowałem ten zestaw i się pochwaliłem to @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ostrzegł mnie, że tak będzie, że tył zniknie w oczach. No i miał rację.
Dwie rzeczy trzeba podkreślić jeśli chodzi o Yellowy: że hamowanie jest znacząco lepsze to wiadomo, a druga to to, że pył się tak nie wżera i łatwo się je myje. Często wystarczyła jazda w ulewnym deszczu żeby felgi zaczęły wyglądać.

Jeśli chodzi o Redy to miałem je zamontowane w MDO MK3 w 2007r. Po przesiadce z Motorcrafta rozwaliły mnie sposobem i jakością hamowania. Wtedy myślałem, że bolid F1 musi chyba hamować tak samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Myślę, że też są znacznie lepsze od metkowanych Fordem.

Swoją drogą sprowadziłem wtedy to Mondeo 2.0 TDCi 130KM Ghia jak miało 3 lata i przebieg 255kkm. Bezwypadkowe i niemalowane ale z rozjechaną dwumasą. Po opłatach, zrobieniu dwumasy i kupnie nowego kompletu opon wyszło mi 24k PLN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kupiłem go za 5500EUR a kurs wtedy był poniżej 3,20PLN/EUR. Ale ty były czasy.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała

Ostatnio edytowane przez latar ; 24-09-2017 o 20:31
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2017, 12:51   #700
Voku
ford::advanced
 
Avatar Voku
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 15-10-2016
Skąd: Krakow
Model: S-Max Titanium S
Silnik: 2,0
Rocznik: 2012
Postów: 222
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Klocki już wybrane teraz tarcze zimmermanny czy oryginalne ze sklepu forda?
__________________
Ford S-Max Titanium 2.0
Voku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.