Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-12-2021, 09:41   #1
Dr.Vee
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 04-03-2015
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 22
Domyślnie TDCI na zimno nie odpala, podgrzanie sterownika pomaga

Po wymianie sterownika silnika na skutek moich "zabaw" z [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] po jakimś czasie wyszedł kolejny problem z samochodem.

Przy niższych temperaturach/wyższej wilgotności samochód zapalał, ale po sekundzie gasł. Czasami skasowanie błędów pomagało, a czasami nie. Błędy, które się pojawiały, częściowo pokrywały się z tymi, które były permanentne przed wymianą sterownika:
Kod:
U0402 - Invalid Data Received From Transmission Control Module
P061B - Internal Control Module Torque Calculation Performance
P06DF:00-27 - Glow Plug Control Module A Memory Checksum Error
P0380:11-27 - Glow Plug/Heater Circuit A, Circuit Short To Ground
P06DB:11-27 - Engine Oil Pressure Control Circuit Low, Circuit Short To Ground
P0251:11-27 - Injection Pump Fuel Metering Control A, Circuit Short To Ground
Samochód już stał na lawecie, ale w końcu dojechałem do warsztatu na kolejną naprawę.

Panowie w warsztacie stwierdzili, że naprawa (wymiana i programowanie sterownika) została wykonana poprawnie, samochód nie jeździł a teraz jeździ więc jest OK. No i przez 3 tygodnie nie udało im się zreprodukować problemu... Polecili mi zabawę z czyszczeniem złącz i bezpieczników sprayem kontakt itp...

Wyczyściłem różne złącza, również oba przy PCM i zauważyłem, że klamra do jednego z wtyków nie trzyma, bo mechanizm jest złamany. Wtyk siedzi ciasno, natomiast czyszczenie nie pomogło...

Ze spadkiem temperatur doszły inne błędy a samochód dostał trudności z zapalaniem, zapewne przez zwarcie i błąd w układzie sterowania świecami żarowymi:
Kod:
Kod: P06DF:00-27 - Błąd sumy kontrolnej pamięci modułu sterującego świecami żarowymi 1
Kod: P0088:85-2C - Ciśnienie w szynie paliwowej/układzie  zbyt wysokie
  Dodatkowe symptomy usterki:
   - Sygnał powyżej dopuszczalnego zakresu
Kod: P06A1:00-6C - Niska wartość sygnału w obwodzie sterującym sprężarką A/C o zmiennym skoku
Za namową teścia w sytuacjach gdy problem występuje spróbowałem podgrzać sterownik silnika - użyłem opalarki na niskim ustawieniu temperatury i okazało się, że samochód który 5 minut temu nie odpalał po podgrzaniu sterownika nagle ozdrowiał. Po skasowaniu brak błędów, udało mi się takie "uzdrownienie" zrobić już kilka razy.

No i teraz pytanie do znawców tematu - czy czeka mnie kolejna wymiana sterownika? Czy może to być ta pęknięta blokada złącza do PCM?


Aktualizacja:

Po długich bojach, wymianach sterownika, wtyczek, uszczelek wtyczek itp udało się zlokalizować problem - złącze bezpiecznika F12 nie dawało dobrego styku z nóżkami bezpiecznika. Po rozebraniu skrzynki bezpiecznikowej i dogięciu styków problem już się nie powtarza.


Ostatnio edytowane przez Dr.Vee ; 03-08-2022 o 10:09 Powód: Problem rozwiązany
Dr.Vee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.