Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-09-2020, 15:47   #1
woojteks
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2016
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 16
Smile szyberdach jakie powinny być reakcje na przyciski uchylania i otwierania

Będę wdzięczny za informację jak POWINIEN działać szyberdach a raczej jakie powinny być reakcje na przyciski uchylania i otwierania. Chodzi mi o to ze jak np mam uchylony dach to musze najpierw go zamknąć (przycisk strzalka )potem go otworzyc (przycisk otwierania) czy mogę odrazu rozsuwać. Odpiolem aku i mam wrazenie ze innaczej to działało, ze zmiane pozycji mozna bylo robić za pomocą przycisków uchyl rozssuń niezaleznie od przycisku zamykania.

woojteks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2020, 16:04   #2
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,151
Domyślnie Odp: szyber-dach

Przycisk uchylania - uchyla / tylko /, zamykania - zamyka otwarty i uchylony, otwierania- to wiadomo . Otwieranie/zamykanie w każdym momencie można zatrzymać w dowolnej pozycji. Tak to działa u mnie przy panoramie. Czasem nie otwiera i tylko klika. Trzeba pomóc lekko wypychając od środka panoramę bo uszczelka panoramy i szyberka się " sklejają" . Przesmarowanie płynem do uszczelek załatwia sprawę na dłuższy czas. Trzeba zamknąć uchylenie i dopiero otworzyć .
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 11-09-2020 o 16:07
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2020, 18:20   #3
woojteks
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2016
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 16
Domyślnie Odp: szyber-dach

Ślicznie dziękuj za informację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. rozumiem że nie ma też jakiejś Procedury która jak w przypadku szyb jest wymagana po odpięciu aku.? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez woojteks ; 11-09-2020 o 19:58
woojteks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2020, 18:55   #4
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,151
Domyślnie Odp: szyber-dach

O niczym takim nic nie wiem , znaczy procedurze. Odpinałem aku niejednokrotnie .
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2020, 19:59   #5
woojteks
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2016
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 16
Domyślnie Odp: szyber-dach- jakie powinny być reakcje na przyciski uchylania i otwierania

dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
woojteks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2020, 01:40   #6
peju
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-08-2019
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5 Titanium sedan
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie Odp: szyber-dach- jakie powinny być reakcje na przyciski uchylania i otwierania

W sedanie mam panorama dach ale bez możliwości otwierania. Jest tylko roleta. Jeden przycisk otwierania i ją zwija do końca. Drugi przycisk do zasłaniania ale dochodzi do końca a potem się cofa odsłaniając z tyłu tylko 1/4 okna w dachu. Czy tak to powinno działać? Zasunąć roletę mogę do końca tylko trzymając caly czas przycisk i puszczając w momencie gdy sie calkowicie zasunela. Krotkie wcisniecie guzika daje tylko efekt jak napisalem powyzej. Oczywiscie w instrukcji nic nie ma na ten temat - sa tylko informacje odnosnie otwieranych dachów (pewnie od kombi).
peju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2020, 09:14   #7
Greg Poznań
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 15-03-2018
Skąd: Poznań
Model: 2.0 EB
Silnik: 2000
Rocznik: 2016
Postów: 105
Domyślnie Odp: szyber-dach- jakie powinny być reakcje na przyciski uchylania i otwierania

Jak poruszony temat szyberdachu, to może ktoś mi podpowie gdzie może leżeć problem.
Z guzika otwiera i zamyka/domyka się prawidłowo ale jest takie coś jak otwieranie i zamykanie
z klucza i tu mam problem. Otwiera się normalnie ale jak już zamykam, to szyby zamykają się
do końca, a szybek dojeżdża 1cm od końca i cofa się do pozycji otwartej jak był. Jakieś sugestie?
Jest nasmarowany, nigdy nie sprawiał kłopotu choć rzadko używam, ale jednak. Zamykając z guzika
nie widać ani nie słychać oporu na końcu i domyka się absolutnie idealnie jak powinien.

Jakiś reset mu wykonać, programowanie, co na to wpływa, że się cofa skoro z guzika idzie do końca?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Greg Poznań ; 14-09-2020 o 09:17
Greg Poznań jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2020, 13:49   #8
woojteks
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2016
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 16
Domyślnie Odp: szyber-dach- jakie powinny być reakcje na przyciski uchylania i otwierania

przypadkiem trafilem na to :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
woojteks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.