Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2012, 06:53   #21
Sebastekatowice
ford::average
 
Avatar Sebastekatowice
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 02-10-2012
Skąd: Katowice
Model: MONDEO TYTANIUM X
Silnik: 2.0 tdci PowerShift 163KM i 390Nm Skrzynia automatyczna AWF21
Rocznik: 2009
Postów: 88
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Witam tedi k,
dzięki za info. Będę musiał wyjąć całe audio żeby zobaczyć wtyk do zestawu. Ja mam dużą dotykową navi dvd chyba to jest Blautpunkt NX (czytnik płyty nawigacji jest schowany za pokrętłem głosu ) Dziwi mnie to że pozycja navi czyli współrzędne się zmieniają a wysokość w metrach stoi w miejscu no i wskaźnik satelit "0" ? Myślę jeszcze czy demontować całe audio czy nie przeciąć kabelka przy mojej antenie na dachu i tam nie zamontować nowej anteny tej co poleciłeś jest tam miejsce ale czy ściągnie sygnał przez dach ( mam szyber-dach)?

__________________
Ford Mondeo Tytanium X PowerShift 2.0 tdci 163 KM i 390 Nm
Laguna 1999 FL 1.9 dti 98 KM
Laguna 2006 FL 1.9 dci 130 KM

Ostatnio edytowane przez Sebastekatowice ; 16-11-2012 o 07:55
Sebastekatowice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2012, 19:17   #22
Sebastekatowice
ford::average
 
Avatar Sebastekatowice
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 02-10-2012
Skąd: Katowice
Model: MONDEO TYTANIUM X
Silnik: 2.0 tdci PowerShift 163KM i 390Nm Skrzynia automatyczna AWF21
Rocznik: 2009
Postów: 88
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

No witam po paru dniach. Zakupiłem nowy odbiornik (antenę GPS) uniwersalną i całkiem nie źle to hula, antena jest schowana za lampką oświetleniową a i tak widzi do 8 satelitów.
__________________
Ford Mondeo Tytanium X PowerShift 2.0 tdci 163 KM i 390 Nm
Laguna 1999 FL 1.9 dti 98 KM
Laguna 2006 FL 1.9 dci 130 KM
Sebastekatowice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2012, 20:23   #23
rajnard
ford::amateur
 
Imię: Rajnard
Zarejestrowany: 27-10-2012
Skąd: kozłów
Model: mondeo mk4 focusII
Silnik: diesel
Rocznik: 2009 i 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Hura:::: Nawi wreszcie widzi satelity.Kupilem nową stopkę anteny za "jedyne"280 brutto,wymieniłem i działa jak trzeba.Nowa stopka ma trochę inny numer katalogowy bo wydaje mi sie że poprawili trochę uszczelnienie ale i tak chciałbym to cudo uszczelnić dodatkowo silikonem bo trochę szkoda co 3 lata kupować nową stopkę
rajnard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2012, 21:56   #24
bob23
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-09-2012
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Witam

Miałem podobne problemy ze znikaniem satelitów, o prawdopodobnych przyczynach dowiedziałem się na tym forum. Szczęśliwie kolega, profesjonalista w tej branży, pomógł wyciągnąć radio. Odłączyliśmy wtyk oryginalnej anteny, od strony schowka podłączyliśmy uniwersalny zamiennik (co ważne w cenie 35pln) i działa super. Na tą chwilę antena schowana w schowku (średnio widocznych 6 satelitów). Jak się zrobi ciepło, to się pomyśli gdzie to upchnąć, a nie chciałbym tego ciągnąć tam gdzie to powinno być, jeszcze co połamię, pourywam.
bob23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2012, 12:46   #25
Radekst001
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-04-2009
Model: MONDEO
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Witam. ponieważ post są z 2011 roku pewnie już nieaktualne.
W przypadku zanikania GPS w modelu NX radzę (jeśli jest jeszcze gwarancja) udać się do serwisu i zgłosić usterkę (na piśmie). Aktualizacje i inne zalecane procedury są stratą czasu ( na naszą niekorzyść). Moja Nawi którą miałem od początku na gwarancji robiła takie numery po czym miesiąc po gwarancji padła ( częsty problem NX) i pewnie te problemy wynikały z wady konstrukcyjnej lub produkcyjnej. Model NX DVD został zresztą przez blaupunkta wycofany, co tylko potwierdza problem.
pozdr
radek
Radekst001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2013, 20:20   #26
sikor_nh
ford::average
 
Avatar sikor_nh
 
Zarejestrowany: 09-05-2012
Skąd: KRAKÓW
Model: MONDEO MK V
Silnik: 2.0TDCI 180
Rocznik: 2015
Postów: 54
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Witam kolegów mam ten sam problem z nawigacja...znikaja satelity raz są a raz nie :/ potrzebował bym jakieś namiary na kogoś kto ma do sprzedania stopke-antenę nowa lub używke pozdrawiam
sikor_nh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2013, 16:30   #27
Mara FCB
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 14-01-2013
Skąd: Monachium
Model: mondeo MK4 Turnier
Silnik: 20 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Cytat:
Napisał pint Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze raz poruszę temat opisywany już w kilku watkach tzn.wyświetlanie się " no GPS" na ekranie mapy oraz "0 satellites" po wciśnięciu INFO.

U mnie navi działała bez zarzutu przez kilka miesięcy od zakupu (wiosna br) ale potem zaczęła bzikowac . Ponieważ było to w okresie bardzo deszczowym a ja na dodatek bylem 2 razy się umyć na myjni bezdotykowej - skojarzyłem awarie z woda dostającą się do anteny GPS. Zdemontowałem wiec stopkę anteny , podczyściłem co moglem ale nie dało to natychmiastowej poprawy . Niezależnie od moich wysiłków navi widzi satelity dość rzadko ; często tylko 2 co nie daje systemowi możliwości "zaskoczenia" ; ale zdarzają się dni kiedy nagle pojawia się 4 - 6 satelitów i navi działa normalnie . Ostatnio , po kilku dniach braku satelitów , po rozpoczęciu 400 km podróży satelity "się znalazły" i widziałem ich momentami nawet 9 przez cala podróż. Wtedy inne elementy systemu działają perfekcyjnie a navi potrafi prowadzić 100 km po mapie/drodze - bez odbierania sygnału GPS (rozumiem,ze to żyroskop i mapa tak sobie dobrze radzą) .

Czy ktoś miał takie objawy ?

Wiem,ze fachowcy sugerują wymianę stopki anteny ale zanim wydam 250,- tak myślę sobie ,ze być może chodzi o zwykły (okresowy?) brak dobrego kontaktu kabla anteny z urządzeniem .
Stad pytanie ; gdzie w Mondeo Mk4 szukać tego złącza ?
Czy kabel anteny GPS jest podłączony do czytnika DVD ?
Jeśli tak to jak tam się dostać tzn. jak zdemontować panel środkowy?

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi .

Pozdrawiam.
Hej mam wlasnie tez podobny problem tylko ze nawigacja nie widzi ani jednej anteny to tez raczej bendzie ta stopka?
Mara FCB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2013, 19:40   #28
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Cytat:
Napisał Mara FCB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej mam wlasnie tez podobny problem tylko ze nawigacja nie widzi ani jednej anteny to tez raczej bendzie ta stopka?
Co znaczy "ani jednej" - radio też nie gra? Jeśli tak, to może po prostu z jakiegoś powodu są wypięte kable z tyłu navi? Jednak jeśli nic nie było robione z urządzeniem a nagle przestała działać i navi i radio, to obstawiał bym stopkę...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2013, 14:05   #29
marcinkosky
ford::amateur
 
Avatar marcinkosky
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk IV
Silnik: diesel
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Witam.
Koledzy jaki jest wtyk anteny GPS w NXach??
Czy z takim wtykiem bedzie smigalo: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ??
W opisie aukci napisane jest ze koncowka pasuje do Blaupunkt: Travel Pilot EX... (czy to od radia w mondeo mkIII??)

z gory dzieki za odpowiedzi
marcinkosky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2013, 20:05   #30
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Cytat:
Napisał marcinkosky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy z takim wtykiem bedzie smigalo: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ??
Tak. Wszytkie navi Blaupunkt mają wtyk "mini FAKRA" taki jak na tej aukcji.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.