Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-10-2016, 13:21   #1
M_A_K_A_O
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2013
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 50
Domyślnie Trzeszczy przy skręcie kierownicą i puka na nierównościach - co to może być?

Witam. Miesiąc temu pękła mi sprężyna na amortyzatorze, wymieniłem wraz z łożyskiem. Dzisiaj puka podczas jazdy po nierównym terenie , a najbardziej słychać "trzeszczenie" podczas skrętów - słychać tylko w jednym kole, podczas jazdy jak i na postoju jak ruszam kierownicą - co to może być - czy tak szybko mogłoby paść łożysko?


Ostatnio edytowane przez M_A_K_A_O ; 16-10-2016 o 13:35
M_A_K_A_O jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2016, 16:26   #2
marel12467
ford::advanced
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: Dolnyśląsk
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2004
Postów: 396
Domyślnie Odp: Trzeszczy przy skręcie kierownicą - co to może być?

Cytat:
Napisał M_A_K_A_O Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Miesiąc temu pękła mi sprężyna na amortyzatorze, wymieniłem wraz z łożyskiem. Dzisiaj puka podczas jazdy po nierównym terenie , a najbardziej słychać "trzeszczenie" podczas skrętów - słychać tylko w jednym kole, podczas jazdy jak i na postoju jak ruszam kierownicą - co to może być - czy tak szybko mogłoby paść łożysko?
Wydaje mi się że to górna poduszka Macphersona będzie przyczyną , skoro trzeszczy i puka to prawdopodobnej jest że środkowy element poduszki urwał się z gumy która go otacza , dlatego słyszysz pukanie , a trzeszczenie przy skręcie może być objawem zacierania się łożyska w poduszce mac persona , czy podczas skrętu wyczuwasz większy opór ?
marel12467 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2016, 19:23   #3
M_A_K_A_O
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2013
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 50
Domyślnie Odp: Trzeszczy przy skręcie kierownicą - co to może być?

1. Najbardziej puka, stuka na nierównościach, przy prograch zwalniających, przy niskiej prędkości ( trudno wytrzymać)- jak jadę szybciej nie słychać tego, aż tak.
2. Na postoju jak kręcę kierownicą i również podczas pokonywania zakrętów - nie zawsze - trzeszczy, skrzeczy, ciężko stwierdzić czy to jakaś guma- byłem dziś u mechanika, który twierdzi, że łożysko będzie dobre - kazał kręcić kierownicą - i złapał za sprężynę - uważa, że jak łożysko byłoby zniszczone, to sprężyna by przeskakiwała.
3. Podczas skrętu, niekoniecznie wyczuwam większy opór, ale ogólnie wydaję mi się, że kierownica chodzi ciężej.
4. Poruszana, przez wielu kwestia "płetwy" wykluczona.
5. Po ściągnięciu osłony kielicha - pod maską jak położyłem palec na śrubie, a druga osoba kręciła kierownicą to było wyczuwalne- przeskakiwanie, zgrzytanie - bardzo delikatne - na drugiej stronie tego nie było.

Zastanawiam się jeszcze nad odbojem i osłoną amortyzatora - może to to? byłem na szarpakach- amortyzator 75 %, wycieku oleju nie ma.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez M_A_K_A_O ; 05-10-2016 o 19:52
M_A_K_A_O jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2016, 12:50   #4
marel12467
ford::advanced
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: Dolnyśląsk
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2004
Postów: 396
Domyślnie Odp: Trzeszczy przy skręcie kierownicą - co to może być?

Cytat:
Napisał M_A_K_A_O Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Najbardziej puka, stuka na nierównościach, przy prograch zwalniających, przy niskiej prędkości

3. Podczas skrętu, niekoniecznie wyczuwam większy opór, ale ogólnie wydaję mi się, że kierownica chodzi ciężej.
5. Po ściągnięciu osłony kielicha - pod maską jak położyłem palec na śrubie, a druga osoba kręciła kierownicą to było wyczuwalne- przeskakiwanie, zgrzytanie - bardzo delikatne - na drugiej stronie tego nie było.
Z tego co piszesz , w 90% jestem pewny że to poduszka macpersona , trzeba go wyjąć , wyjąć poduszkę i sprawdzić ją wzrokowo ale raczej jestem pewny że to ona jest winna

Bump: tak wygląda poduszka do mk3

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marel12467 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2016, 18:48   #5
M_A_K_A_O
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2013
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 50
Domyślnie Odp: Trzeszczy przy skręcie kierownicą - co to może być?

Dzięki za odp - jestem umówiony do mechanika na poniedziałek - zobaczymy czy po wymianie poduszki będzie lepiej, ale co dzisiaj - zrobiłem około 100km i pukanie jak było tak jest, może nawet trochę mniejsze przy wolnym prędkościach jak ostatnio, natomiast przy skrętach "trzeszczenie, zgrzytanie" ustąpiło- sam nie wiem co jest grane, kilka dni temu do słynnej "płetwy" cyknąłem troszkę oleju - może dopiero teraz to poskutkowało...?
M_A_K_A_O jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2016, 20:14   #6
Marino166
ford::average
 
Avatar Marino166
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Pacanów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 170
Domyślnie Odp: Trzeszczy przy skręcie kierownicą - co to może być?

A o co chodzi z tą "płetwą"? Nie wiem o czym piszesz a u mnie mam podobne objawy. Z tym że u mnie to słychać tylko podczas ładnej ciepłej pogody
Marino166 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2016, 20:42   #7
M_A_K_A_O
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2013
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 50
Domyślnie Odp: Trzeszczy przy skręcie kierownicą - co to może być?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

http://www.erasoft.neostrada.pl/mkp/pletwa.jpg

Tu masz temat i zdjęcie, które mi pomogło zlokalizować płetwę. Czy mi to pomogło, sam nie wiem - stuki głuche, pukanie jest - stawiam i tak jak podpowiada kolega marel12467 to, że w moim przypadku to poduszka mcpersona, ale drugi objaw czyli trzeszczenie, zgrzytanie przy skręcie kierownicą ustało po wpuszczeniu kapki oleju właśnie w płetwe - co prawda objawy znikły po kilku dniach, ale znikły, także może warto spróbować, a jakie masz dokładnie objawy? Pzdr.
M_A_K_A_O jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2016, 06:56   #8
marel12467
ford::advanced
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: Dolnyśląsk
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2004
Postów: 396
Domyślnie Odp: Trzeszczy przy skręcie kierownicą - co to może być?

Cytat:
Napisał M_A_K_A_O Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kilka dni temu do słynnej "płetwy" cyknąłem troszkę oleju - może dopiero teraz to poskutkowało...?
Myślę że nie , jeśli wlałeś olej do płetwy powinno zadziałać odrazu , uważam że wszystkie objawy które opisałeś podpowiadają że jest to poducha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marel12467 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2016, 16:05   #9
Marino166
ford::average
 
Avatar Marino166
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Pacanów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 170
Domyślnie Odp: Trzeszczy przy skręcie kierownicą - co to może być?

Cytat:
Napisał M_A_K_A_O Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
a jakie masz dokładnie objawy?.
U mnie właśnie słychać takie trzeszczenie w lewym przednim kole np. podczas hamowania i skrętu na skrzyżowaniu. Ale zastanawia mnie to że słychać to tylko podczas ciepłej pogody, im bardziej gorąco tym głośniej to skrzypi. A jak jest chłodno to tego praktycznie nie słychać. Zawieszenie sprawdzałem na dwóch stacjach i nikt nic nie wykrył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Marino166 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2016, 19:19   #10
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Trzeszczy przy skręcie kierownicą - co to może być?

sprawdźcie łącznik stabilizatora bo skrzypienie (niekoniecznie połączone z pukaniem) może byś również jego objawem
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.