Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2020, 20:44   #1
NKS
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-12-2020
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 6
Domyślnie Przygoda z trzaskaniem, dwa dni po zakupie.

Siema,
kupiłem 3 letniego focusa kombi w salonie Forda. Auto w fajnej wersji wyposażenia, silnik 1.5 TDCI, po przesiadce z megane 3 niebo, a ziemia.
Były oględziny, krótka jazda testowa, na której wszystko było w porządku (głównie S-ka i dobrej jakości drogi lokalne). Pod sam koniec jazdy usłyszałem delikatny trzask, stuk. Zapytałem sprzedawcy, co wydało taki dźwięk. Odpowiedź brzmiała, że to tylna klapa bagażnika tak ma, że przy mrozie lubi sobie skrzypnąć na dziurze. Nie przeszkadzało mi to, bo moja meganka skrzypiała wszędzie.
11 grudnia, auto gotowe do odbioru. Wyjeżdżam zadowolony z salonu, zjeżdżam z S-ki na boczną drogę i słyszę trzaski. Coś jakby mi się samochód w środku rozlatywał. Ostatnie 15 km przejechałem z bólem uszu i serca. "Przecież kupiłem ledwo trzy letni samochód". 7 letnia meganka w podstawowej wersji jest przy nim aniołem, jeśli chodzi o kulturę plastików.
Po przeglądnięciu forum, dowiedziałem się, że kilka osób miało ten sam problem z plastikami koło radia SYNC 2. Stuki na dziurach, stuki przy nierównej nawierzchni, stuki przy zakresie obrotów silnika 1200-1500.
Samochód na gwarancji, jutro dzwonię do ASO, żeby zajęli się sprawą.
Ogólnie auto jest fantastyczne, ale to trzaskanie zabija wszystkie atuty.
Jeśli ktoś z Was się uporał z problemem, to proszę o podzielenie się wrażeniami z naprawy.
Pozdro

NKS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2020, 09:02   #2
dodheims.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-04-2017
Model: Focus III FL Hatchback Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2017
Postów: 40
Domyślnie Odp: Przygoda z trzaskaniem, dwa dni po zakupie.

W moim przypadku to jedyne co daje się odczuć to stukanie z lewej strony kanapy podczas jazdy na nierównościach przy niewielkiej prędkości - i nie jest to przypadek odosobniony. Plastiki jeszcze dają radę i nie mam wrażenia, że jadę plastikową skorupą. Jak na kompakty z przedziału poniżej 100 tys. zł to jest dobrze.
Tak dzwoń do ASO. Inna rzecz czy poradzą sobie...
dodheims. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2020, 11:55   #3
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Przygoda z trzaskaniem, dwa dni po zakupie.

jeśli dzwiek dochodzi z tyłu to swojego czasu pamiętam że był wątek o zamkach tylnej klapy i ze tam coś trzaskało.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.