Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-08-2017, 21:14   #21
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,565
Domyślnie Odp: Tempomat - nie dziala

Na dobra sprawe kulki BGA sa olowiowe tylko i wylacznie z roznicy temperatur podczas procesu wlutowywania, nie kazdy uklad to wytrzymuje. W lutowaniu bez olowiu bez fluxu (topnika) to mozesz tylko sciezki wyrywac.
Przez co czesciej sie je wkleja niz lutuje.
Skoro masz takie doswiadczenie to sam dobrze wiesz ze idealny lut oloeiowy musi byc lsniacy. Istotna jest temperatura lutowania.
W bezolowiowym lutowaniu temperatura jest wyzsza a luty zawsze wychodza matowe, wygladajac jak "zimne luty" olowiowe.
Znam bardzo dobrze ten proces, i znam tylko kilka firm ktore maja a dokladnie mialy pozwolenie na stosowanie cyny olowiowej tylko i wylacznie na potrzeby armii.

Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2017, 09:48   #22
kwachu
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4 Kombi Automat Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 143PS
Rocznik: 06.2008
Postów: 86
Domyślnie Odp: Tempomat - nie dziala

Od 2006 roku mamy dyrektywę ROHS (w Polsce od 2007 o ile mnie pamięć nie myli) a w tej chwili to jest ROHS2 od 2013. To ta detektywa dopiero nakłada znaczne obostrzenia na produkcje elektroniki.
Oczywiście bzdurą jest to że od 2006 roku nie produkuje się elektroniki z wykorzystaniem ołowiu w lutowiu. Do póki nie pojawiła się aktualizacja w postaci ROHS2 była masa wykluczeni i nie tylko elektronika przeznaczona dla obronności/wojska była w tym wykluczeniu ale tak bardzo ogóle ujmując elektronika która nie była produkowana dla klienta końcowego na masowa skale (np. medycyna, elektronika przemysłowa...)
Dopiero od 2013 weszło więcej restrykcji i tak powoli lutowanie bez domieszek ołowiu będzie wymagane niemal wszędzie... na ten moment produkuje się jeszcze elektronikę z zastosowaniem lutowia z domieszkami ołowiu nie tylko dla "wojska"

Połączenia przy użyciu lutowia bez ołowiu mają mniejszą wytrzymałość mechaniczną niż tez ołowiem a jeśli elektronika pracuje w warunkach gdzie na płytce występują naprężenia, drgania to naprawdę dobrze trzeba kontrolować proces produkcji i rzecz jasna uwzględniać to bo efekt może być taki że połączenie zostanie przerwane po jakimś czasie pracy w takich warunkach. Można sobie z tym radzić na naprawdę dużo sposobów... być może tutaj w przypadku tego modułu nie przyłożono się do tego wystarczająco dobrze.... ale to mnie nie dziwi akurat bo tak się też zdarza.

Co do "zimnych lutów" czyli do połączeni gdzie nie wystąpiło odpowiednie zwilżenie powierzchni lutowanych przyczyn jak zwykle jest kilka.
Nie wystarczająca temperatura która muszą osiągnąć oba materiały które mają zostać połączone, zanieczyszczenia, utlenienia powierzchni, brak topników... itd.
i faktycznie zjawisko to może jeśli nie kontroluje się procesu występować częściej w przypadku lutowia bezołowiowego z uwagi na fakt pogorszonych właściwości zwilżania (tutaj bardzo pomagają topniki żeby to zwilżenie nastąpiło i było odpowiedzenie)

Większość obecnie produkowanych elementów w tym w wyprowadzeniami BGA są zgodnie z dyrektywą ROHS tak więc kulki które umieszczane są na nich w procesie ich produkcji nie posiadają ołowiu.
Większość elektroniki na świecie produkowana jest już w ROHS'e i tak w przypadku SMT
gdzie lutuje się to w piecu reflow profile są dobierane pod rodzaj spoiwa pb lub no-pb i oczywiście "dopracowywane" pod konkretny pakiet.
I teraz wystarczy sobie wyobrazić co by się stało jak lutowalibyśmy przy pomocy pasty bezołowiowej na płytce z pokryciem HAL no-pb i elementami zgodnymi z ROHS profilem pod ROHS i mieli byśmy BGA z kulkami z ołowiem...

Ja też cos tam o tym wiem po sporym już czasie pracy w branży EMS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kwachu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2017, 10:57   #23
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,565
Domyślnie Odp: Tempomat - nie dziala

Dokladnie, ja rowniez.
Zarowno w Niemczech, Anglii i teraz Holandii pracuje na cynie bezolowiowej i warunek to flux i odpowiedni sprzet.
W innym wypadku mozesz tylko pogorszyc sprawe
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2017, 11:16   #24
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Tempomat - nie dziala

Cytat:
Napisał kwachu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....elementami zgodnymi z ROHS profilem pod ROHS i mieli byśmy BGA z kulkami z ołowiem...
...
Panowie - piszecie oczywiste-oczywistości dla warunków produkcyjnych.
O kulkach ołowiowych do BGA pisałem w kontekście standardowych (polskich...) serwisów elektronicznych. Co najmniej 90% z nich pracuje jakimś przyzwoitym hot-airem, ale bez przesady... Stąd użycie kulek z zawartością ołowiu do reballingu BGA. Inaczej prawie nikt nie umiał by naprawić niczego...
W tym mnie nie udawało by mi się przerabiać Sync3 USA -> UE albo Sync3 nonnavi -> navi... (kulka 0,3mm w rastrze 0,5mm...).

BTW - co do podejrzenia, że FoMoCo zamówiło produkcję przedliftowych modułów kierownicy u kogoś, kto nie umiał użyć prawidłowo lutowia bezołowiowego - to druga oczywista-oczywistość...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 03-08-2017 o 11:20
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2017, 11:17   #25
gildor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk4 kombi
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2012
Postów: 9
Domyślnie Odp: Tempomat - nie dziala

Cytat:
Napisał lsulima Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak pomoże na chwile to szukaj modułu kierownicy (poliftowy chyba tez pasuje) i wymień
są różne. mam polift i przedliftowy nie pasuje. nie wiem jak w drugą stronę. zwijaki też są różne.
aha, komplet do przedlifta mam na półce zbędny jakby co, bo tez myślałem, że pasuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gildor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2017, 18:12   #26
kwachu
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4 Kombi Automat Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 143PS
Rocznik: 06.2008
Postów: 86
Domyślnie Odp: Tempomat - nie dziala

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW - co do podejrzenia, że FoMoCo zamówiło produkcję przedliftowych modułów kierownicy u kogoś, kto nie umiał użyć prawidłowo lutowia bezołowiowego - to druga oczywista-oczywistość...
Nie powiedział bym że to podejrzenia, tylko tak jest że takie produkcję zleca sie firmą kontraktowo produkującym elektronikę i automotive nie jest tu wyjątkiem.
A przyczyny takich sytuacji jak w tym module może być jak zwykle wiele... poczawszy od złego projektu, przez wadliwe elementy, brak odpowiedniej kontroli, zły proces po celowe założenie że produkt ma działać bezawaryjnie x czasu.

Montaż elektroniki w tych czasach tylko poroznie wydaje się łatwy. Jak ktoś wprowadza nowy produkt na rynek który jest rzetelnie zaprojektowany i wykonany to sporo trzeba dopilnować a czas kosztuje.

Rework bga z powodzeniem można również wykonać zgodnie z ROHS'em Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kwachu ; 03-08-2017 o 19:54
kwachu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2017, 18:22   #27
Borzu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2013
Skąd: Niemcy
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCi 115KM
Rocznik: 2010
Postów: 11
Domyślnie Odp: Tempomat - nie dziala

Cytat:
Napisał gildor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
są różne. mam polift i przedliftowy nie pasuje. nie wiem jak w drugą stronę. zwijaki też są różne.
aha, komplet do przedlifta mam na półce zbędny jakby co, bo tez myślałem, że pasuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a ile takie cos u ciebie kosztuje - do przedlifta oczywiscie?
Borzu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2017, 10:12   #28
gildor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk4 kombi
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2012
Postów: 9
Domyślnie Odp: Tempomat - nie dziala

Cytat:
Napisał Borzu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a ile takie cos u ciebie kosztuje - do przedlifta oczywiscie?
kupiłem za 60pln komplet, oddam za tyle samo jeśli potrzebujesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gildor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2017, 07:22   #29
Andrzej444
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 20-02-2014
Skąd: Dublin
Model: Focus MKII
Silnik: 1.8t
Rocznik: 08
Postów: 12
Domyślnie Odp: Tempomat - nie dziala

Cytat:
Napisał Gregi86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od 2006 roku nie produkuje sie elektroniki z cyna zawierajaca olow.
Tak wiec od 2006 roku nie istnieje cos takiego jak zimne luty.
Kolego od normy RoHS sa odstepstwa i tak sie sklada ze elektronika samochodowa tej normie nie podlega ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]). "od 2006 roku nie istnieje cos takiego jak zimne luty" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tym zdaniem mnie rozbawiles. lsulima napisal ze "brak ołowiu zwiększa problemy z lutami", co jest prawda, Ty natomiast zdementowales to "lutownica do rynien" argumentujac ze jestes elektronikiem i ze lutujesz na codzien.
Pozniej piszesz ze BGA lutuje sie stopem olowiowym (chyba wczesniej pisales ze sie nie lutuje..) bo "nie kazdy uklad to wytrzymuje"... to juz kompletna bzdura.
Poruszasz kwestie doswiadczenia wiec powiedz, czy nie zauwazyles ze komponenty w sterownikach samochodowych tak jakos sie "latwiej" lutuja? Bo stop ma nizsza temperature topnienia? Bo jest olowiowy?

Flux jest tak samo istotny w obydwu przypadkach.

Jezeli lutujesz stopem bezolowiowym to zapewne nie sa to sterowniki samochodowe.

Nie wprowadzaj ludzi w blad.

PS mam nadzieje ze moja wypowiedz Cie nie urazila Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Andrzej444 ; 09-08-2017 o 07:28
Andrzej444 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2017, 14:18   #30
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,565
Domyślnie Odp: Tempomat - nie dziala

Spoko,
Chetnie wyslucham krytyki, usmiechne sie lub nie i pojde do pracy.
Ilu forumowiczow tyle opinii, tam gdzie widze zalety inni widza wady.
Punkt widzenia zalezny od punktu lezenia,
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.