Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2010, 09:32   #11
czytaczforum
ford::advanced
 
Avatar czytaczforum
 
Zarejestrowany: 16-07-2008
Skąd: wielkopolska
Model: Ford Fokus C Max
Silnik: benzyna-1,6
Rocznik: 2005
Postów: 266
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

Cytat:
Napisał egonmonia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kolego czytaczforum dopoki czynnik jest w instalacji ( czyli jest szczelna ) nic sie nie wymienia a poza tym przy nabijaniu do czynnika nie dodaje sie zadnych "środków smarnych "
O środkach smarnych wiem od klimiarza a sam nie mam pojęcia co wbijają w układ.dzielę się tym co wiem jak nie mam racji to właśnie forum mnie wyprowadza z błędu.Pewnie i tym razem tak się stało jeśli masz rację.Pozdrawiam.Tak na marginesie to przyłączam się do opinii subratri .Jak klima działa i nie śmierdzi to po co w niej grzebać,tym bradziej że myliłem się co do środków smarnych.

czytaczforum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 21:07   #12
haggie73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI BTB 111kW/150KM
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

Witam... by nie zakładać kolejnego wątku pozwolę sobie odświeżyć temat.
Dziś rano wsiadam z dzieciakami do Galusia by zawieźć na rehab. pada deszcz i natychmiast parują szyby - wiadomo klima i jadą wiaterkiem na szybkę.... i pupa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szybek nie otworzę bo pada i dzieciaki siedzą za mną.

Klima "iz det"...
rok temu na początku sezonu pełny serwisik klimy: odgrzybianie, wymiana czynnika i smarowidełka... kontrola szczelności i ciśnienia.... norma- i działała tak do dzisiejszego ranka.

Sprawdzałem VAG'iem - błędów brak.
Po włączeniu klimy odczuwam chwilowe obciążenie pracy silnika - ale nie chłodzi, panel klimatronic'a nie mruga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ciśnienie czynnika w normie - bo VAG nie wykazał błędnych odczytów z czujników ciśnienia. Koledzy sugerowali w postach że problemem może być "zawór rozprężny", i że VAG może go nie wykazywać. Tylko jak się upewnić że to właśnie to? Ewentualnie gdzie jeszcze szukać przyczyny??

Proszę o pomoc bo pogoda angielska ma się jeszcze długo utrzymywać a z zaparowanymi szybami jeździć strach, a okienek też nie otworzę bo dzieciaki wożę (ale się zarymowało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Dodam że to klimka 1-strefowa.
Pozdrawiam - Grześ.
__________________
Galuś Galasek Galunio
haggie73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2010, 08:39   #13
bodzior
ford::advanced
 
Avatar bodzior
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 04-01-2009
Skąd: Trzebiatów
Model: Sharan
Silnik: 1.9 TDI AFN
Rocznik: 1998
Postów: 249
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

Sprawdź temperaturę na wylocie z kratek na max nawiewie i LO, podaj też temperaturę zewnętrzną przy jakiej dokonywany był pomiar.
__________________
Nie daję łapówek i nie biorę łapówek ale zawsze można się ze mną dogadać.
bodzior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2010, 09:49   #14
egonmonia
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2009
Skąd: hhhhhh
Model: dch
Silnik: fgfdg
Rocznik: dfg
Postów: 61
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

Tak na marginesie to [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] subratri .Jak klima działa i nie śmierdzi to po co w niej grzebać,tym bradziej że myliłem się co do środków smarnych.[/QUOTE]


Jak najbardziej podzielam zdanie kolegi subratri jak działa to nie ruszać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez egonmonia ; 03-04-2016 o 19:16
egonmonia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2010, 13:33   #15
Ryba77
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-03-2007
Skąd: Puławy
Model: Galaxy MK1
Silnik: 2.0B
Rocznik: 2000.01.28
Postów: 150
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

Do haggie73, na początek sprawdź ciśnienia w układzie bez uruchamiania klimy i po włączeniu
Ryba77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2010, 14:17   #16
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

A moglibyście coś więcej podpowiedzieć na temat tego sprawdzania (mam ten sam problem z klimą co kolega o czym już pisałem w innych postach).
U mnie ta różnica, że klima działa (np zimna różka przy chłodnicy z przodu), nowo nabita, trochę w środku śmierdzi ale wieje wiaterkiem troszkę chłodniejszym niż na zewnątrz. Przy słoneczku klima nie wyrabia nawet po 3 godz. jazdy (wiatraki przy auto chodza na maxa).
Jak sprawdzić te temperatury na wylocie i co one mogą oznaczać. Widzę w VAG'u kilka temperatur ale nie wiem co one oznaczają. Widzę jak się wartości zmieniają (włączając czy wyłączając klimę) ale nie wiem które są do czego.
Podejrzewam zawór rozprężny ale nie mam pojącia jak to potwierdzić (a nie chcę płacić za nic - ostatnio mechanicy jednogłosnie stwierzili, że mam niski poziom czynnika chłodzącego i dlatego nie działa - nabiłem zapłaciłem 2 stówy i to samo).
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2010, 19:26   #17
Ryba77
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-03-2007
Skąd: Puławy
Model: Galaxy MK1
Silnik: 2.0B
Rocznik: 2000.01.28
Postów: 150
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

Jak nie masz pojęcia jak potwierdzić uszkodzenie zaworu rozprężnego, to po czy podejrzewasz uszkodzenie tego zaworu?? Można to potwierdzić po ciśnieniach, po zamrożonym przewodzie ssania.
Ryba77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2010, 08:42   #18
haggie73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI BTB 111kW/150KM
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

Cytat:
Napisał Ryba77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do haggie73, na początek sprawdź ciśnienia w układzie bez uruchamiania klimy i po włączeniu
czy jest to do sprawdzenia na VAG'u? czy jednak wizyta u klimiarza? jeśli Vag, to który to blok danych w komórce klimatronic?

powietrze wydmuchiwane z nawiewów przy klimie LO/max ma temperaturę zbliżoną do zewnętrznej... a wcześniej prawie osadzał się szron Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. żartuję, ale było wyraźnie zimne.

Pozdrawiam Grześ.
__________________
Galuś Galasek Galunio
haggie73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2010, 09:07   #19
Ryba77
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-03-2007
Skąd: Puławy
Model: Galaxy MK1
Silnik: 2.0B
Rocznik: 2000.01.28
Postów: 150
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

Wystarczy podpiąć manometry u klimiarza, nie powinno to kosztować.
Ryba77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2010, 12:48   #20
haggie73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI BTB 111kW/150KM
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

Dzięki Ryba77
umówię się w nadchodzącym tygodniu... jak coś wyjdzie - to dam znać.
Pozdrawiam Grześ.
__________________
Galuś Galasek Galunio
haggie73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.