Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-08-2012, 10:28   #1
Devvvv
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-06-2012
Model: C-max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Poprawienie dźwięku ,budowa skromnego car audio ,Mp3 w 6000CD

Witam. Chciałem poprawić granie w aucie Ford C-max z 2005r . Auto na fabrycznym Radiu Ford 6000 CD http://obrazki.elektroda.net/49_1265997926.jpg , 4 miejsca na głośniki (w drzwiach) i 2 wysoko tonowe z przodu na belkach . Nie mam zielonego pojęcia o takich rzeczach , także i tak pewnie udam się do jakiegoś sklepu z montażem . I teraz mam pytanie ponieważ myślałem o 2 opcjach tańszej ( było by fajniej) i tej droższej z którą będzie ciężko.
Droższa to wymiana radia i głośników + wzmacniacz i subwoofer na tył to z pewnością poprawi dźwięk i uzyskam możliwość odtwarzania Mp3 , wejście USB i AUX (teraz nie wyprowadzone) tylko pewnie wyniesie to z 2000-2500zł i według mnie popsuje trochę wygląd i ugodzi mnie mocno w portfel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chyba że tylko wymiana radia (około 600 zł) i wymiana głośników max 500 zł to jeszcze było by ok.
Tańsza: Zastanawiałem się czy nie lepiej było by kupić taką wirtualną zmieniarkę [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , zamontować ją ładnie w schowku z przodu i za 300 zł mam Mp3 , USB, aux i wejście na karty i do tego przeznaczyć z 700 zł na dobre głośniki .Oszczędzam wtedy min 1000 zł . Co prawda nie będzie wtedy subwoofera na tyłach bo chyba się nie uda podłączyć nie ? Ale to jakoś przeżyje . Zaletą tej opcji jest min 1000 zł w kieszenie i zachowanie oryginalnego wyglądu (Mało mi się podoba wsadzenie tych innych radioodtwarzaczy z ramkami). Tylko najważniejsze , czy ta opcja poprawi chodź trochę dźwięk , i czy te radio poradzi sobie z lepszymi mocnymi głośnikami ? Proszę o poważne odpowiedzi co wy byście zrobili , i może inne propozycje bardziej obeznanych forumowiczów. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.


Ostatnio edytowane przez Devvvv ; 07-08-2012 o 11:04
Devvvv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2012, 18:04   #2
danielsan51
ford::advanced
 
Avatar danielsan51
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-08-2011
Skąd: Ostróda
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 289
Domyślnie Odp: Poprawienie dźwięku ,budowa skromnego car audio ,Mp3 w 6000CD

sam mialem radio 6000cd ktore czytalo tylko audio oraz aux wymienilem je na sony (uzywka za 350zl) i naprawde jest roznica w dzwiekuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nowe radio czyta mp 3 aux,sam zastanawialem sie nad glosnikami z przodu ale jakos po zmianie radia efekt jak dla mnie jest wystarczajacy ,a czym czlowiek starszy tym bedzie sluchaj ciszej muzyczki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
danielsan51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2012, 18:58   #3
Devvvv
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-06-2012
Model: C-max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: Poprawienie dźwięku ,budowa skromnego car audio ,Mp3 w 6000CD

Ok , dzięki będę musiał się zastanowić , może też zmienię radio i co najwyżej wygłuszę drzwi i wtedy zobaczę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Devvvv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2012, 19:30   #4
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: Poprawienie dźwięku ,budowa skromnego car audio ,Mp3 w 6000CD

Zaczynasz od wymiany głośników w drzwiach na np. Hertz HSK 165 (używane ok. 300zł). Szukasz wzmacniacza o takich gabarytach aby wszedł pod przednie siedzenie, w moim przypadku (Galaxy mk1) to Ground Zero GZRA4200 (ok. 300zł używany). Do tego przewody zasilające wzmacniacz, oprawka z bezpiecznikiem, przewody głośnikowe, sygnałowe (100-200zł). Jeśli lubisz głośno słuchać to dokupisz subwoofer za ok. 300zł i podepniesz się do posiadanego już wzmacniacza. Jeśli połkniesz bakcyla to wytłumisz drzwi (żeby dobrze to zrobić trzeba liczyć 1000zł za parę drzwi). Oczywiście nie musisz od razu kupować wszystkiego.
__________________
http://www.motostat.pl/user_images/9533/icon4.png

Ford Galaxy 1999, 2,3+LPG, automat, GHIA, kapitańskie fotele - wspaniały towarzysz podróży
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2012, 13:27   #5
bury22
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-06-2012
Skąd: Szczecin
Model: Focus III
Silnik: 1.6 i 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 153
Domyślnie Odp: Poprawienie dźwięku ,budowa skromnego car audio ,Mp3 w 6000CD

Cytat:
Napisał Przemek_PC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaczynasz od wymiany głośników w drzwiach na np. Hertz HSK 165 (używane ok. 300zł).
Bzdura , zaczynasz od porządnego przygotowania drzwi , bez tego nawet nie warto zaczynać ...
Cytat:
Napisał Przemek_PC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szukasz wzmacniacza o takich gabarytach aby wszedł pod przednie siedzenie
A dlaczego akurat tej wielkości i w tym miejscu ?

Jeśłi myślisz o jakościowym graniu wejdz na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i tam masz masę czytania , w dziale instalacje oszukaj swojej furki i zobacz co ludziska robią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja obecna instalka --->http://forum.fordclubpolska.org/show...94#post1860094
Car Audio Setup :
Radio- Clarion HX-D2
Głośniki przód : Swans TN28 RS / Tec LS120 / Tec LS185
Subwoofer : Brax 10.1
Wzmacniacze : ARC-Audio SE 4200 / U-Dimension Pro 10.4 v2 / DLS Ultimate A6 / U-Dimension Pro 3.4 v2 / Orion HCCA 225
bury22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2013, 12:41   #6
popcio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2013
Model: focus c-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 43
Domyślnie Odp: Poprawienie dźwięku ,budowa skromnego car audio ,Mp3 w 6000CD

witam może mi ktoś pomoże dlaczego nie działa mi prawa strona w głośnikach albo w radiu nie wiem jak ustawić ,albo bezpiecznik albo jeszcze coś a nie wiem co może mi ktoś podpowie. patrzyłem próbowałem ustawiać przyciskiem balance ale to nic nie daje
popcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2013, 22:12   #7
bury22
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-06-2012
Skąd: Szczecin
Model: Focus III
Silnik: 1.6 i 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 153
Domyślnie Odp: Poprawienie dźwięku ,budowa skromnego car audio ,Mp3 w 6000CD

masz wzmacniacz czy fabryka ?
__________________
Moja obecna instalka --->http://forum.fordclubpolska.org/show...94#post1860094
Car Audio Setup :
Radio- Clarion HX-D2
Głośniki przód : Swans TN28 RS / Tec LS120 / Tec LS185
Subwoofer : Brax 10.1
Wzmacniacze : ARC-Audio SE 4200 / U-Dimension Pro 10.4 v2 / DLS Ultimate A6 / U-Dimension Pro 3.4 v2 / Orion HCCA 225
bury22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2013, 13:29   #8
popcio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2013
Model: focus c-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 43
Domyślnie Odp: Poprawienie dźwięku ,budowa skromnego car audio ,Mp3 w 6000CD

nie radio fabryczne. ja kupiłem auto tydzień temu i właśnie nie wiem co jest. wzmacniacza nie ma. zastanawiam się czy to wina radia czy bezpiecznika czy wogóle to jakaś fizyczna sprawa kabel gdzieś przerwany czy może głośniki spalone ale dziwne żeby tak po prawej stronie. radiem próbowałem coś ustawiać ale lewą stronę ustawię nawet można przednie i tylne drzwi ustawić a prawa niby ustawione przyciskiem balance i wogóle ale nadaj nie działa
popcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2013, 00:46   #9
bury22
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-06-2012
Skąd: Szczecin
Model: Focus III
Silnik: 1.6 i 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 153
Domyślnie Odp: Poprawienie dźwięku ,budowa skromnego car audio ,Mp3 w 6000CD

sprawdz najpierw rezystancję strony która nie chodzi i napisz ile tam wyszło
__________________
Moja obecna instalka --->http://forum.fordclubpolska.org/show...94#post1860094
Car Audio Setup :
Radio- Clarion HX-D2
Głośniki przód : Swans TN28 RS / Tec LS120 / Tec LS185
Subwoofer : Brax 10.1
Wzmacniacze : ARC-Audio SE 4200 / U-Dimension Pro 10.4 v2 / DLS Ultimate A6 / U-Dimension Pro 3.4 v2 / Orion HCCA 225
bury22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2013, 09:44   #10
popcio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2013
Model: focus c-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 43
Domyślnie Odp: Poprawienie dźwięku ,budowa skromnego car audio ,Mp3 w 6000CD

Witam nie mierzylem rezystancji bo nie mam miernika ale prostym sposobem sprawdzilem czy glosnki dzialaja wzialem melodyjke z kartki np z komuni 2 kabelki odlutowalem glosnik i tak sprawdzilem ze na kostce 2 lewe dzialaja bo jest melodia a 2 prawe nie dzialaja wiec poszedlem na laczeniu drzwi po guma wkulem 2 szpilki i podobnie sprawdzalem i nie dziala wiec moj wniosek to albo glosniki spalone chac w to watpie albo cos przy glosnikach w boku drzwi. Moze pan znajdzie rizwiazanie na moj przypadek. Drugie pytanie to wie pan jak sciagnac boczek drzwi?
popcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
6000cd , c-max , car audio , wymiana



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.