Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2010, 21:19   #1
marcin_z_wrock
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-04-2010
Skąd: dw
Model: fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie 1,4 diesel dymi spod korka wlewu oleju

Witam,
Mam zamiar kupic Forda Fuusiona 1,4 tdci 2008, autko ma przejechane 28.000km. Autko zostalo sprowadzone z Francji, jego stan oceniam na stan igla, poza jednym drobnym mankamentem, ze gdy juz sie silnik rozgrzeje to dymi lekko spod korka wlewu oleju. Czy to mozliwe, aby autko ktore nie ma przejechanych 30.000 puszczal dymek? Sprawdzalem z kolega innego forda i ten takze mial to samo. Pytanie wiec do osob, ktore uzywaja fordowskich dieslow, czy to moze takie specyficzne dymienie tych silnikow?
Szukajac na forum aut z takimi objawami to raczej dymilo w autach kilkuletnich
z gory dziekuje za wszelkie uwagi dotyczace tego problemu,

pozdrawiam

marcin_z_wrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2010, 22:54   #2
krzyhoo29
ford::beginner
 
Avatar krzyhoo29
 
Zarejestrowany: 05-02-2009
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: 1,4 diesel dymi spod korka wlewu oleju

Mam 1,4 tdci z listopada 2006, przejechane 110 tys i nic nie dymi, kumpel ma taki sam przebieg, ale 2004 i tez bez dymkow. Ten dymek snuje sie z zakreconego korka?
krzyhoo29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2010, 23:03   #3
marcin_z_wrock
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-04-2010
Skąd: dw
Model: fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1,4 diesel dymi spod korka wlewu oleju

nie, jak odkrece. Ten dymek nie jest zbyt intensywny, ale jest i to mnie niepokoi. Dziwna sprawa, bo ogladalem innego diesla i to mlodszego i takze dymil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mialem juz kilka diesli, i zaden nie dymil a mialy przebiegi grubo wieksze jak 100.000
marcin_z_wrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2010, 11:08   #4
Klocek7
ford::average
 
Avatar Klocek7
 
Imię: RobeK
Zarejestrowany: 08-02-2010
Skąd: Dębica
Model: Focus 1,8TDCi/2004/100KM/Ghia-Sedan +FUSION 1,4TDCi 2004/68KM + Suzuki-GSX-750F/1993/106KM
Silnik: 1,8 TDCi/1,4TDCi/750ccmPB98
Rocznik: 2004/2004/1993
Postów: 178
Domyślnie Odp: 1,4 diesel dymi spod korka wlewu oleju

Witaj Marcin.
Na pewno nie "odkryję Ameryki" ale może coś doradzę:
- to, że dymi spod korka wlewu oleju na pracującym silniku może o niczym nie świadczyć; może to tylko "przytkana" odma (jeśli się mylę proszę Forumowiczów o korektę bo nie jestem orłem w tych sprawach-niestety)
- jeśli chcesz sprawdzić konkretny "przedmuch" silnika to podczas pracy na wolnych obrotach wyciąg bagnet oleju - uwaga ostrożnie ! - bywało, że opluł !!!; konkretny przedmuch na pierścieniach pójdzie do komory oleju i to zobaczysz na bagnecie.
Co do dymka spod korka wlewu oleju może to być "dzięki dobrej pompie oleju na klawiaturę" - bez obaw - to prawidłowy objaw (mam na myśli smarowanie - nie dymienie!) , różnicy temp. silnik/otoczenie i powstanie "cugu" jak w kominie podczas pracy silnika zwłaszcza.
Jeśli się mylę - skorektujcie - sam chętnie skorzystam bo mam podobny objaw, ale poza tym żadnych problemów w mojej Fuzji
Pozdrawiam
Klocek7
Klocek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2010, 11:25   #5
masa_by_dziura
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 29-08-2009
Model: Fusion
Silnik: 1,4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: 1,4 diesel dymi spod korka wlewu oleju

Witam,

Miałem taką samą przypadłość. Przebieg ok. 70tys. km, samochód z salonu. Na początku był dymek z korka wlewu oleju, po jakimś czasie zaczęło śmierdzieć w kabinie ropą. Oddałem do serwisu Bosch bo w serwisie Forda powiedzieli że tak ma być! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Okazało się że była do wymiany uszczelka pod pompo wtryskiwaczem.

Pozdrawiam.
masa_by_dziura jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2010, 11:35   #6
Klocek7
ford::average
 
Avatar Klocek7
 
Imię: RobeK
Zarejestrowany: 08-02-2010
Skąd: Dębica
Model: Focus 1,8TDCi/2004/100KM/Ghia-Sedan +FUSION 1,4TDCi 2004/68KM + Suzuki-GSX-750F/1993/106KM
Silnik: 1,8 TDCi/1,4TDCi/750ccmPB98
Rocznik: 2004/2004/1993
Postów: 178
Domyślnie Odp: 1,4 diesel dymi spod korka wlewu oleju

Do: masa_by_dziura
Dzięki za info - będę "trzymał rękę na pulsie" - czyli jak co pie.... to wymienię. Na razie bez kłopotów.
Pozdro.
Klocek7
Klocek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2010, 18:11   #7
marcin_z_wrock
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-04-2010
Skąd: dw
Model: fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1,4 diesel dymi spod korka wlewu oleju

Otoz, sprawdzilem kilka modeli forda z silnikiem diesla- wyglada na to, ze taka ich natura- bo kazdy dymil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dziwne, bo to mialem kilka diesli, i zaden nie mial takich objawow. W kazdym razie siostra go jednak kupila i na razie jest szczesliwa posiadaczka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam
marcin_z_wrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2010, 07:44   #8
mbanaszk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-01-2010
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 TDci
Rocznik: 2006
Postów: 32
Domyślnie Odp: 1,4 diesel dymi spod korka wlewu oleju

Cytat:
Napisał marcin_z_wrock Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Otoz, sprawdzilem kilka modeli forda z silnikiem diesla- wyglada na to, ze taka ich natura- bo kazdy dymil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mój nie dymi.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mbanaszk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2010, 13:24   #9
Darco
ford::beginner
 
Avatar Darco
 
Zarejestrowany: 25-10-2009
Skąd: Wrocław
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1,4 diesel dymi spod korka wlewu oleju

Witam
w tamtym tygodniu wymieniałem uszczelki pod wtryskami - objaw - smród w środku zaciągający przez nawiew od komory silnika spowodowany przedmuchem spalin przez wtrysk.
Sprawdziłem pracę silnika ze zdjętą obudową filtra oraz odmą z turbo i zauważyłem że trochę kopci z turbiny , dlatego przy odkręconym korku czasami widać uchodzący dymek który wydostaje się właśnie z turbiny.
Przyczyną mogą być zużyte uszczelnienia turbiny przez co spaliny które napędzają turbo przedostają się przez zużyte uszczelnienie.

Można sprawdzić wyciągając wąski przewód gumowy który podłączony jest od turbiny do pokrywy zaworów (z prawej strony).

http://www.fotoszok.pl/show.php/36114_turbo.jpg.html

Ostatnio edytowane przez Darco ; 25-04-2010 o 13:53
Darco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2010, 19:46   #10
vqsoft
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-12-2009
Skąd: warszawa
Model: mazda 3
Silnik: 1,6 dtci y6 109 HP
Rocznik: 2004
Postów: 100
Domyślnie Odp: 1,4 diesel dymi spod korka wlewu oleju

Darco - zużyte uszczelnienia turbiny nie puszczaj spalin
po stornie gorące TS nie ma uszczelnień - jest muszla w której pracuje turbina
to co zaznaczyłeś na zdjęciu czerwoną strzałką to jest przewód odpowietrzenia skrzyni korbowej silnika - zwany odmą- i z niego zawsze niestety idą jakieś wyziewy - czasami nawet z mgiełką olejową ....
vqsoft jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.