Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-04-2014, 19:57   #1351
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 406
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Witam
O moim problemie pisałem wcześniej - jeszcze nie został rozwiązany ale dziś z ciekawości wykręciłem wtryski żeby zobaczyć jak wyglądają. Tak jak pisałem ponoć były regenerowane rok temu (mam skan faktury ale bym musiał poszukać) po wykręceniu i obejrzeniu (nie rozkręcałem wtrysków) wydaje mi się i mojemu mechanikowi że raczej nie były regenerowane bo na końcówkach było bardzo dużo nagaru i to dość starego że był problem żeby go wyczyścić szmatka.
Po złożeniu praca silnika raczej nie uległa zmianie.
Czy jak są zabrudzone to czy to może być powodem nie równej pracy silnika przy ok 1200 obrotów czy raczej nie ?

Jak mocno po wymianie zaworków i rozpylaczy powinno się skręcić wtrysk ?

fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2014, 23:15   #1352
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Na każdym zaworku jest napisana data produkcji, nawet dzień czyli np 20022012 przykładowo. Sprawdz date i będziesz wiedział czy zaworek był włożony nowy czy stary.
Co do regeneracji wtryskiwaczy to czasem wystarczy 5min na aucie i nie ma już wtryskiwaczy.
Co do nagaru, praktycznie na każdym wtryskiwaczu jest go zawsze pełno, ważniejsze od nagaru jest to czy czasem rozpylacz nie zmienił barwy na fioletowy.

Ostatnio edytowane przez zaksiu1985 ; 12-04-2014 o 23:18
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2014, 08:06   #1353
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał pavlos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli to pompa, to co z nią zrobić - wymieniac, czyścić samodzielnie, regenerować u kogoś ?
Jeżeli chcesz tym autem dłużej jeździć - oddaj pompę do autoryzowanego serwisu Delphi (ok. 1.800 - 2.300 zł).
Plus wtryski - tu można samemu zadziałać, ale minimum następne 2.000 zł kosztów.
Do przepłukania cały układ paliwowy...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 13-04-2014 o 08:14
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2014, 12:53   #1354
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 406
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał zaksiu1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na każdym zaworku jest napisana data produkcji, nawet dzień czyli np 20022012 przykładowo. Sprawdz date i będziesz wiedział czy zaworek był włożony nowy czy stary.
Co do regeneracji wtryskiwaczy to czasem wystarczy 5min na aucie i nie ma już wtryskiwaczy.
Co do nagaru, praktycznie na każdym wtryskiwaczu jest go zawsze pełno, ważniejsze od nagaru jest to czy czasem rozpylacz nie zmienił barwy na fioletowy.
Wyryski jak pisalem tylko wyciągłem z ciekawości i już są zamontowane i teraz nie mam możliwości sprawdzenia daty. Koloru raczej nie nie zmienił aczkolwiek na pewno jakiś odcień może fiolety był jeśli by taki kolor fioletu miały to co to oznacza
fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2014, 08:54   #1355
zbyszek620
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 10-06-2008
Skąd: szczecin
Model: KUGA
Silnik: 2.0 TDCi 150
Rocznik: 2016
Postów: 66
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

4,5 roku temu wymieniałem zaworki we wtryskiwaczach, zrobiłem ponad 130 tyś i przelewy są nadal ok. Niestety ostatnio dopadł mnie błąd p2335 błąd spalania komora 4. Oczywiście sprężynka i tryb awaryjny błąd nie chciał się skasować kompem dopiero po zamianie wtryskiwaczy bez problemu się skasował. Ale niestety o poranku nierówna praca i dymienie biało szare z wyraźnym smrodem niespalonego paliwa.Wpisanie kodów, dłuższa jazda (1700 km) i preparaty do czyszczenia wtrysków przyniosły bardzo małą poprawę. Silnik po rozgrzaniu pracował można powiedzieć normalnie. Temperatury dodatnie to i świece wykluczyłem. 2 dni temu wykręciłem wtryski, rozkręciłem i preparatem do rur (kretem) wyczyściłem same końcówki bez trzpieni. Muszę jeszcze wymienić podkładki pod wtryskiwacze bo dokręcałem większą siłą. Obecnie przeżywam moją trzecią miłość do mojego mondka, Zapala pięknie, nie kopci, równa praca i co ciekawe zwiększyła mu się dynamika i moc silnika. uważam że po 100tyś należy przeczyścić końcówki.
Zastanawiają mnie twoje przelewy u mnie po ponad 130 tyś i ponad 4 latach przelewy są na poziomie 15ml. albo kupiłeś zaworki lipne albo pompa obstawiał bym jednak zaworki bo jeżeli pompa to powinno ciśnienie spaść. Pozdrawiam
zbyszek620 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2014, 22:06   #1356
JacZenio
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał JacZenio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrobiłem dzisiaj 3 próby przelewowe:
1. Próba 1, 4minuty, bieg jałowy
- nr.1 - 12ml,
- nr.3 - 16ml,
- nr.4 - 13ml,
- nr.2 - 16ml,

2. Próba 2, 4minuty, bieg jałowy
- nr.1 - 12ml,
- nr.3 - 17ml,
- nr.4 - 13ml,
- nr.2 - 16ml,

3. Próba 2, 1,5minuty, 2,0tyś RPM
- nr.1 - 13ml,
- nr.3 - 16ml,
- nr.4 - 13ml,
- nr.2 - 15ml,
Pomijając temat spalania...

Czy w/w wyniki z próby przelewowej są prawidłowe, czy nie prawidłowe?

Jaka powinna być wartość prawidłowa? (w ml) i jaka dopuszczalna odchyłka?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2014, 09:45   #1357
zbyszek620
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 10-06-2008
Skąd: szczecin
Model: KUGA
Silnik: 2.0 TDCi 150
Rocznik: 2016
Postów: 66
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Oczywiście że prawidłowe
zbyszek620 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2014, 14:05   #1358
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 406
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Koledzy mam pytanie bo zauważyłem teraz jak temperatura otoczenia jest dość wysoka i samochód stoi na dworze to jak go zapale i jadę po mieści to znacznie mocniej przy ruszaniu zaczyna dymić i nie mieć mocy dopiero na wyższych obrotach zadymi i tak jakby coś się odblokowało i dostaje moc. Czym to może być spowodowane jak są niższe temperatury to jest ok.

Bump: Koledzy mam pytanie bo zauważyłem teraz jak temperatura otoczenia jest dość wysoka i samochód stoi na dworze to jak go zapale i jadę po mieści to znacznie mocniej przy ruszaniu zaczyna dymić i nie mieć mocy dopiero na wyższych obrotach zadymi i tak jakby coś się odblokowało i dostaje moc. Czym to może być spowodowane jak są niższe temperatury to jest ok.
fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2014, 14:14   #1359
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

zaślep na próbę EGR.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2014, 14:32   #1360
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 406
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Zaślepiłem blaszką z otworek ok 6mm i się przejechałem i wydaje się być lepiej tak jakby miał tą moc od dołu ale egr czyściłem w marcu żadnych błędów z nim nie mam czy możliwe że coś z nim nie tak i jak to sprawdzić bo na podmianę nic nie mam takiego. Jak zaślepię to auto wydaję się głośniejsze no i nie wiem jak to wpływa na silnik bo przecież powinno być ok bez zaślepiania prawda ;-)
fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.